Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
Minuta ciszy z Więckiewiczem. Trochę z życia branży pogrzebowej. Mnie wciągnęło ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Jest już ostatni 3 sezon See. Jeszcze nie oglądałem. Ale polecam :evilsmile:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
"Klangor" mocny kryminał z Jakubikiem, Mecwaldowskim, Elerykiem, polskie kino skandynawskie z muzyką M. Trzaski.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Kulawe konie - czyli serial o agentach, którym w życiu coś się nie udało i wegetują na zesłaniu... zupełne przeciwnieństwo przygód Agenta 007 - tutaj agenci zyskali bardziej ludzkie, przyziemne oblicze
W roli szefa oddziału Kulowych koni Gary Oldman :D

Na razie dostępny jeden sezon, w grudniu ma być kolejny i już dobrze się zapowiada :)
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Jeżeli ktoś poszukuje fajnego serialu, takiego nie za długiego to polecam "Lekomanie" na Disney+ :-) serial oparty na faktach :-) opowiada o rozwoju uzależnień od opioidów w USA.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Jeśli na faktach autentycznych to oglądam! ;)
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
White, no oczywiście ! :mrgreen:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Zmęczyłem "Pierścienie władzy", oglądałem trochę jak Bolec "Śmierć w Wenecji". Szkoda czasu.
Za to Peryferal po pierwszych trzech odcinkach zapowiada się ciekawie i czekam na czwarty. Nie to, żeby to była jakaś rewelacja, ale rozkręcił się już w pierwszym odcinku.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
The Bear dla fanów programów kuchennych typu Hell's Kitchen - idealny serial :) dynamiczne ujęcia - bohaterowie walczący o utrzymanie knajpki, gdzieś w tle jakieś tajemnice, po zakończeniu sezonu - mam wrażenie, że to był początek historii dopiero :)
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
"Wednesday" po obejrzeniu 1 odcinka mam ochotę na resztę, koniecznie dla miłośników Adams family.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
"Playlistę" ktoś już wciągnął?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
The Clown - najnowszy, piąty sezon serialu o "rodzice". Trzyma poziom pod względem scenografii, scenariusz też ciekawie pokazuje losy. Napisałem clown z premedytacją - rozumiem i szanuję przywiązanie narodu do monarchii, ale sama rodzinka jest uroczo komediowa w stylu absurdalnego angielskiego humoru. Klaunowatość to chyba odpowiednie określenie. W oryginale jest The Crown.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Premislaus napisał/a:
Minuta ciszy z Więckiewiczem. Trochę z życia branży pogrzebowej. Mnie wciągnęło ;-)

Zdecydowanie mnie wciągnęło, twórcy bawią się konwencją ile mogą, na dodatek Więckiewicz (klasa) oraz Rogucki (który mi idealnie pasował do tej roli). Nic nie może wiecznie trwać, więc pierwszy sezon się skończył ;-)

Do tego ostatnio dorzuciłam Będzie bolało
I jest soczyście, krwiście, żarty branżowe - mnie bawią, końcówka nieco przydługa... ale solidne 6,5/10 należy się :)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
The Clown - najnowszy, piąty sezon serialu o "rodzice". Trzyma poziom pod względem scenografii, scenariusz też ciekawie pokazuje losy. Napisałem clown z premedytacją - rozumiem i szanuję przywiązanie narodu do monarchii, ale sama rodzinka jest uroczo komediowa w stylu absurdalnego angielskiego humoru. Klaunowatość to chyba odpowiednie określenie. W oryginale jest The Crown.


Też obejrzane, choć 5. sezon taki nieco przymulający
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Terapia bez trzymanki czyli jeden z nowszych seriali na AppleTV, jeszcze nie jest dostępna całość, ale już teraz wiem, że czekam na kolejne odcinki :)
Harrison Ford po raz pierwszy w serialu, do tego znany z "Jak poznałem Waszą matkę" Jason Segel - obydwaj są terapeutami, i nie do końca sobie radzą z własnymi problemami :) Jeden ekscentryczny, drugi sympatyczny, ale nie przesłodzony, dla równowagi mamy pełną energii i kolorów Jessicę Williams, która jest ich wspólniczką w poradni terapeutycznej. Dla zachęty dodam, że twórcy tego serialu wcześniej kręcili Teda Lasso - i ten serial jest utrzymany w podobnym klimacie.[/quote]
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Tacy właśnie jesteśmy czyli anty "Euforia". Reżyserem serialu jest Luca Guadagnino (człowiek od "Tamtych dni, tamtych nocy", czy "Nienasyconych"), czyli gość, który kinem bawi się jak Tarantino, tylko o wiele subtelniej. I taki jest też ten serial, stonowany, skupiony na emocjach, mimochodem przemycający prawdę czasów o których opowiada. Nie jest to rzecz wybitna, ale z pewnością ciekawa. Znakomita jest tu obsada i mam nadzieję, że jeszcze usłyszymy o takich młodziakach jak Jack Dylan Grazer (rola na miarę Di Caprio w "Co gryzie Gilberta Grape`a"), czy zjawiskowej Jordan Kristine Seamón. Bardziej do przyjemnej kontemplacji niż płytkiej rozrywki. Serial pod koniec traci tempo, ale ostatni odcinek w duchu kina włoskiego neorelizmu ładnie go puentuje. Plus Blood Orange na dokładkę.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Tailor Sheridan i jego "Yellowstone", "1883" i "1923". No i genialny "The Offer".
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jeśli ktoś nie widział klasyki w postaci Mostu nad Sundem, to można polecić. W czasach powstawaniac serial był pewnie nowatorski, teraz już nie robi takiego wrażenia, ale dobrze się zestarzał i nadal można obejrzeć. Mogę polecić przynajmniej pierwsze trzy sezony, które już skończyłem.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Policjant czyli dobra, brytyjska, serialowa robota. W sześciu okołogodzinnych odcinkach dostajemy historię Chrisa, zdegradowanego policjanta, uwikłanego w kontakty z półświatkiem i zmagającego się ze swoją psychiką. Jest gęsto, postacie są dobrze napisane, każdy odcinek wnosi coś nowego do obrazu i motywacji bohaterów. Trochę tu klimatu "Breaking Bad", szczypta "Fargo". Świetny serial.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
The diplomat - na razie jeden sezon, ale Netflix potwierdził kontynuację. Całkiem spoko fikcyjny serial z tłem politycznym z bieżących wydarzeń. Fajnie zarysowane różne charaktery oraz gmatwanina zależności, motywację, podteksty. Nie jest to może wybitne, ale nie będzie również czasem straconym.

To takie trochę nowsze Borgen, które też polecałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach