Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
DeTe, chyba się nie zrozumieliśmy. Co innego oczekiwanie realizmu, a co innego spójności. Jak oglądam Harrego Pottera to się nie krzywię na latające świeczki i cofanie czasu póki cały świat i historia ma ręce i nogi. Tutaj generalnie nic nas nie zaskakuje, bo co pojawia się zagrożenie, wiadomo, że jemu się uda i to w absurdalny sposób. Jedyne zaskoczenia to "jak tym razem mu się uda?", a to, jak widać nie tylko mnie, znudziło.
Peace :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Marooned napisał/a:
(...) nie może się dodzwonić, spoko.. ale nie napisze wiadomości, (...)
i też nie może się dodzwonić... ale też nie napisze wiadomości -


Haha! Pamiętam jak z kilkanaście jak nie więcej lat temu dyskutowałem z kimś pracującym przy scenariuszach filmowych i serialowych o tym, jaką rozpierduchę zrobiła w tym biznesie powszechność telefonów komórkowych. Dawniej było wiadomo, że jak jeden ktoś ma dla drugiego ktosia ważną wiadomość, to żeby ją dostarczyć, musi się nastarać, jeśli tego drugiego ktosia akurat nie ma w domu. I jeśli liczy się czas, to buduje się napięcie - zdąży, nie zdąży, przekaże, nie przekaże... A z tymi telefonami wszystko bierze w łeb i trzeba kombinować, że ten drugi ktoś zgubił telefon, albo utopił, albo mu się rozładował, albo nie odbiera, bo jest z kimś w łóżku, a to, a tamto, i jakie to już nudne, że zawsze temu drugiemu ktosiowi trzeba wymyślić jakąś awarię telefoniczną, a dawniej to po prostu było normalne, że skontaktowanie się z kimś wymaga "odrobiny" czasu. :mrgreen:
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Marooned napisał/a:
Undoing
Nicole Kidman (nadal dżaga, że hej) oraz Hugh Grant (oj, widać, że latka lecą).

Hugh Grant w roli dramatycznej wypada zaskakująco dobrze. Serial rewelacyjny!
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Rzadko tu zaglądam, ale wczoraj wieczorem włączyłem netflixa i obejrzałem "W głębi lasu".
Fajny.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Undoing
Nicole Kidman (nadal dżaga, że hej)

Figury nikt jej nie zabierze ale za to co sobie zrobiła z twarzą to ktoś powinien mieć proces ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Wczoraj oglądałem film z Helen Hunt, przypomniał mi się mem zaczynający się O panie, kto panu..." (tu powinno być pani), tu już bez procesu - 10 lat łagru w Workucie.
Zacząłem oglądać "The Expanse", niby ogląda się fajnie, ale w sumie nie polecam.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Pierwszy tom Expanse nieźle się czyta, jak ktoś lubi sci-fi. Drugi gorszy, dalszych nie próbowałem.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
"Dom z papieru"
Powiem tak, też miałem takie odczucia mieszane. No bo kurde, kompletny brak realizmu, oderwanie od logiki i takie tam bzdury.
Ale gdzieś przeczytałem, ze to trzeba oglądać jak komiks. Że to nie można oglądać jak realny świat. Tam może być Batman i Profesor bo to świat obrazków i dymków.
I trochę inaczej spojrzałem na to i wtedy dało się to obejrzeć. Nadal wkurzały czasem momenty walące po oczach naiwnością i bajką, ale całość jakoś inaczej wygląda.
Ale nie jest to też mój ulubiony serial nadal.
A tak z seriali, to jestem na 10-tym sezonie Married with Children. Jak ten serial jeszcze zyskuje bez polskiego tłumaczenia czytanego, albo w stosunku do dubbingowanej wersji z RTL, jaką się oglądało też kiedyś. Al był zawsze moim idolem, ale teraz jak jestem w jego wieku jeszcze bardziej go rozumiem. ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
My zaczęliśmy Alienistę, póki co 3 odcinki. Póki co wygląda jak żywcem kopia Sherlocka, Watsona i Irene Adler. Zobaczymy jak się rozwinie.
 
lordshaitis  Dołączył: 05 Kwi 2012
Married with Children, jeden z najlepszych seriali dla mnie :) Ja bardzo polecam Berlińskie Psy na netflixie, troszkę przerysowany jak na kryminał ale fajnie się ogląda.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Marooned napisał/a:
Tutaj generalnie nic nas nie zaskakuje, bo co pojawia się zagrożenie, wiadomo, że jemu się uda i to w absurdalny sposób.

I to może być wytłumaczenie. Bo ja od pewnego czasu nie lubię w filmach zaskoczeń. Zwłaszcza dramatycznych. Jeśli już to wolę "zaskoczenia przewidywalne" ;-)
Dlatego odkąd dorosłem to unikam różnych dreszczowców czy horrorów. Po prostu nie lubię się bać :-D
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Cytat
Dlatego odkąd dorosłem to unikam różnych dreszczowców czy horrorów. Po prostu nie lubię się bać

Mam dokładnie to samo. A im starszy jestem tym bardziej podobają mi się komedie romantyczne o wiadomym zakończeniu 😀
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Mirek, DeTe, ja też dawno horroru nie oglądałam.... Ale dzisiaj chyba obejrzę aby udowodnić ze jestem jeszcze młoda :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
DeTe napisał/a:
Dlatego odkąd dorosłem to unikam różnych dreszczowców czy horrorów. Po prostu nie lubię się bać

Mirek napisał/a:
Mam dokładnie to samo. A im starszy jestem tym bardziej podobają mi się komedie romantyczne o wiadomym zakończeniu 😀

Dołączam do grona kolegów. jeżeli chodzi o horrory to nie pamiętam kiedy oglądałem ostatni. Chyba to była któraś część "Ósmego pasażera...". Bo to dla mnie był raczej horror a nie SF.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
powalos napisał/a:
Bo to dla mnie był raczej horror a nie SF.

Jak dla mnie świetny. Bałem się, że szkoda gadać, a oglądałem mając ok 18tu lat :mrgreen: bardziej jeszcze mnie przeraziło "TO" w wersji czytanej :mrgreen:

A horrorów nigdy nie lubiłem oglądać :-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jak można nie lubić horrorów- zwłaszcza klasy B z czasów VHSów.

A co do obcego- jeden z moich starszych kolegów, opowiadał swoim dzieciom wymyślone na poczekaniu bajki na dobranoc. Pewnego razu, kiedy po pracy był tak zmęczony, że miał kryzys twórczy opowiedział "Obcego..."- pokutował przez tydzień. ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kto narzeka na Dom z papieru? Niech obejrzy 30 srebrników :evilsmile:
Takie haiku:
30 srebrników
Dla biczowników
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
szpajchel, chyba nie będę ryzykować :mrgreen:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
koralik, moim zdaniem nie warto.
To już znacznie lepiej (ponownie) obejrzeć Ranczo, żona wczoraj znalazła chyba na Netfliksie i nadal uważamy, że to bardzo dobry serial.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
30 srebrników jest świetny! koralik, musisz zobaczyć i sama się przekonać.
Mrs Brown's Boys - kolejny odcinek specjalny został wypuszczony w te święta, a dzisiaj będzie następny.
PS
Nikt nie ogląda polskiego serialu "Król"? Widziałem 4 odcinki i jestem zachwycony. Mam nadzieję, że pozostałe są równie dobre.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach