plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Balans bieli ustawiam na nienaświetlonej klatce i z tym balansem bieli robię zdjęcia klatek naświetlonych.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
OK. Już zaczynam łapać. Zrobiłem parę prób i jako tako wychodzi. Z czasem mam nadzieję, że będzie lepiej.
P.S.
Zamiast nienaświetlonej klatki używam przerw między klatkami do ustawienia balansu :-D

[ Dodano: 2007-08-06, 21:22 ]
Jako, że na Allegro posucha z przystawkami do kopiowania slajdów i negatywów, zrobiłem sobie własną (natchniony artykułem na cyberfoto). Jest dość prymitywna, ma mnóstwo wad, ale pozwala kopiować. Jednak bywają problemy z równomiernym oświetleniem.
Tak wyglądają efekty fotografowania, odwracania kolorów i doboru balansu bieli na nienaświetlonej klatce w PPL. Do tego poprawiona ekspozycja na krzywych i kadrowanie z prostowaniem kadru w Picasie:



A z tym poniżej mam problemy z WB. Polonez był koloru 'srebrny metalic' :-?


Wszystkie zdjęcia pomniejszone z jakichś 2300x1500. Obiektyw to Sigma 70-300 APO Macro.
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
odgrzebuję stary temat bo stanąłem przed nie lada problemem
wysoko na półce leżą pudełka slajdów - myślę że gdzieś koło 3-4 tysięcy
zostałem poproszony o 'przerzucenie' tego na komputer :-/
czytałem o skanerach ale troche mnie ich wizja przeraża bo nigdy tego nie używałem a oddawanie do labu to gruba kasa

przez przypadek trafiłem na taką oto stronę :
http://www.dfv.pl/szkola-...oto.html?id=430
zaallegrowałem 'duplikator' i znalazłem coś takiego :
http://allegro.pl/item490...duplicator.html
myślałem że problem ucyfrowienia slajdów został rozwiązany ale po chwili zauważyłem że takie urządzenie daje 1:1 lub więcej czyli nie obejmę k10d całego slajdu

1) czy są takie urządzenia które mają mniejsze powiększenie?
2) czy taka forma przerzucania slajdów na komputer daje dobre efekty jeśli idzie o jakość zdjęć?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
natus, mam podobny problem, ale w trochę mniejszej skali. Przy tej ilości opłaca Ci się kupić dobrej jakości skaner dedykowany (nawet już używany), zeskanować i odsprzedać.
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
ale skanowanie jednak troche czasu trwa
wolałbym jednak wpierw mieć pewność że jest to jedyne sensowne rozwiązanie
bo w chwili obecnej taki duplikator który przenosiłby klatkę filmu na matrycę k10d wydaje mi się być o wiele mniej pracochłonnym sposobem dygitalizacji slajdów

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach