Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Dobre gry planszowe
Hello!
Grywacie w jakieś gry planszowe?
Mam już często dość ślęczenia przed monitorem, więc szukam pomysłu na ciekawe spędzanie wieczorów... Pogoda nie zawsze nastraja do wychodzenia na jakieś fotki, więc może pograć w jakieś planszówki?
Niedawno znajomi zaprosili nas (mnie z żoną) na grę "Osadnicy z Catanu" i muszę przyznać, że fajna sprawa taka gra. Chyba zaszczepili bakcyla gier planszowych :)
Polecicie jakąś sprawdzoną, ciekawą grę? Przejrzałem trochę różne portale, ale okazuje się, że gier takich wychodzi masa! Zamiast samemu "ryzykować" (często takie gierki to koszt ponad 150 zł), wolę popytać o sprawdzone tytuły.
Dobrze byłoby, gdyby gry umożliwiały grę już dwóm osobom.
Wstępnie wybór padł na "Zaginione miasta" albo "Puerto Rico". Znacie? Polecacie?
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Mi sie zawsze podobało "Cluedo" i tradycyjne "Scrabble" :)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
"Scrabble" - to wlasnie mam na liscie "kup teraz" :-)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Scrabble są fajne. Często grałem. Ostatnio najczęściej na Kurniku - rzadziej na planszy.
Ale prawdę mówiąc szukam czegoś bardziej... luzackiego :-)
Znalazłem coś o "Cluedo" - niestety min. 3 osoby. Więc z żonką sobie nie pogram :-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
http://allegro.pl/item518...dobra_cena.html
gra wygląda niepozornie, ale ubaw jest niezły :P
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
YellowLabel napisał/a:
http://allegro.pl/item518794145_prawo_dzungli_jungle_speed_2_dobra_cena.html
gra wygląda niepozornie, ale ubaw jest niezły :P

Fajna jest :)
Ze "zręcznościowo-imprezowych" dobra jest też Jenga (albo podróba z Tesco, równie dobra, a o 2/3 tańsza).
Ze strategicznych oprócz Osadników np. Carcassonne, Ticket to Ride.

Więcej tu:
http://www.gry-planszowe....yskusyjne-.html
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Eurobiznes! Żadne Monopoly, fuj!

No i szachy. Kieliszkami.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Uwielbiam grać w Scrable >>analogowe<<! Tylko, że nie mam z kim :-/ A jak siedzę przy kompie, to zazwyczaj robię coś innego...
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Bardzo miło wspominam Superwiochmena 2 ( no co? :-P ). Inna sprawa, że głównie przez ludzi, z którymi wspomnienia są głównie bardzo miłe. Moja siostra ostatnio gra w takie gry. Głównie już przytoczeni Osadnicy i ostatnio (kurczę, też już przytoczone) Carcassonne.

*puf*

 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Carcassone też pasuje, bo można grać już we dwie osoby.
Mknę na miasto zobaczyć, co jest dostępne od ręki :-)
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Ja jutro odbieram z www.rebel.pl ''Osadników z Catanu'' właśnie.
Też się właśnie całkiem niedawno w świat planszówek wkręciłem. Polecam najlepszy chyba serwis tematyczny na świecie http://www.boardgamegeek.com/ i to polskie forum, wspomniane już wcześniej.

Myślę, że następnym zakupem będzie ''Mr. Jack'' lub ''Gra o Tron''.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Ryzyko. Zasady proste jak drut. Zabawa naprawde niejednorazowa.

Obecnie gramy w Prawo Dzungli, dopiero pierwsza rozgrywka byla ale gra przyjemna.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Grałem w "Puerto Rico" fajna ale szybko się kończy, przy grze w 5 osób graliśmy około 2 godziny. Grałem jeszcze w "Pociągi" ta z kolei bardziej mi się podobała dużo grania, rozkminiania. Nie jestem maniakiem gier planszowych po prostu miałem okazję pograć ze znajomymi :-D
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
PawelK, anduril, nie wiedziałem, że to prawo dżungli takie sławne :D
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
YellowLabel, Ja tez. Dostalismy na gwiazdke i no testujemy, testujemy ale wydaje sie byc obiecujace.
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Ja się zagrywam ostro w Agricolę i polecam. Trochę boli duży wpływ losowości (a dokładniej kart) na przebieg gry, ale i tak fun factor jest nieziemski. Grać można nawet samemu. Świetna gra.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Mam bardzo miłe wspomnienia z "Magicznego miecza". Tylko nie pamiętam jaki jest dolny próg ilości graczy.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Byłem w Fenixie i Empiku we Wrocku i niestety nie mieli ani Agricoli, ani Puerto Rico, ani czegoś szczególnie wpadającego w oko. Kupiłem więc "Zaginione miasta" :-)
Całkiem fajna. Przede wszystkim baaardzo szybka.
Obawiam się, że po może się dość szybko znudzić, ale ... zobaczymy.
Wstępnie: polecam! :)
Chociaż trzeba dodać, że to bardziej gra karciana, niz planszowa.
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Kolega dostał pod choinkę Descenta, więc w sobotę idę testować :-) . Podobno miażdży.

[ Dodano: 2009-01-05, 20:29 ]
Tak swoją drogą, polecam te serwisy:
Board Game Geek - chyba największy serwis poświęcony planszówkom
Board Games with Scott - znakomita strona. Tytułowy Scott pokazuje różne planszówki, wyjaśnia zasady i wyraża krótką opinię. Jeśli masz wątpliwości czy kopić dana grę, to taki filmik przeważnie rozwiewa wątpliwości.

Jak to mówi Scott - "May your Monopoly boards be covered with dust" :-)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Spędziłem Sylwestra z grami planszowymi. Szwagier jest ich entuzjastą :) Najlepsza, w moim odczuciu, była Cytadela. Carcassone i Metro jakoś mi nie podeszły - trochę to nudne jak dla mnie. Super zabawa była z Fasolkami i z grą karcianą "Szósty bierze" czy jakoś tak... Prawo Dżungli jest OK, ale dla mnie trochę mało finezyjne :) Sympatyczna gra to Robale - coś w jakby połączenie gry w kości i domina (no może tylko z grubsza). Bardzo szybka i wciągająca. Cluedo zagrywaliśmy się rodzinką w Święta i uważam, że jest super rodzinną gierką przy której można fajnie spędzić czas - podobnie jak przy karcianym remiku. To tyle z moich przemyśleń świeżo upieczonego amatora gier planszowych ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach