Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
pszczołowaty, jak macie Dixit, to ponoć można wejść na wysoki poziom abstrakcji i grać w Tajniaków kartami Dixita. Ciągle przede mną, kiedyś spróbuję.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Polecam Scrabble, Rummikub i Dobble. Gramy w to ostatnio na zmianę. Dobble ma kilka wariantów rozgrywki.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
U nas przez ostatnie <2 lata na stole rządzi Brzdęk! (zarówno wersja podstawowa [z dodatkami] jak i wersja "w kosmosie" [z dodatkami]). Gra na 2..4 osoby, skaluje się doskonale, daje dużo frajdy, na początku pandemii lądowała co wieczór na stole.

Z racji klimatu, odświeżyliśmy też Pandemię (2..4 graczy) i szkolimy się do walki z wirusami ;-)

Ostatnio odkurzony został też Splendor. W tym miesiącu kupiłem też dwie nowe, które dobrze się przyjęły:
* Robin z Locksley - wyścig od Uwe Rosenberga dla dwóch osób, krótkie partie (można regulować czas skracając/wydłużając tor), proste zasady, możliwość nadgonienia ponad połowy planszy w jednym ruchu, co można uznać za drobny minus, ale i plus, że ktoś tak zaplanował, miał trochę szczęścia i nie ma efektu "łe, już nie mam szans wygrać"
* Karak - raczej kupiony pod młodą, mikro RPG, budowanie lochu, walka z potworkami, miecze, magia i dobre wykonanie
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
U mnie Azul Witraże i Azul Letni Pawilon i oczywiście Carcassone z 4 dodatkami. Dla dwóch osób polecam Patchwork
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
W Patchwork dziś mi się poszczęściło: 44 vs 9 pkt :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach