Swój głos oddaję na pracę:
pierwszą
56% Complete
31 (56%)
drugą
16% Complete
9 (16%)
trzecią
1% Complete
1 (1%)
czwartą
0% Complete
0 (0%)
piątą
25% Complete
14 (25%)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To ja może Autorów ujawnię:
1. xorg
2. matb
3. Stachu
4. thrackan
5. gorky

Mam wrażenie, że notowania pracy piątej podskoczyły po komentarzach na forum oraz pokazaniu obrazu Wyspiańskiego ;-)

A zwycięzcę poproszę o kontakt na PW celem przekazania nagrody.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
2. matb
No to pojechales. Gratulacje!!!
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dzerry napisał/a:
No to pojechales. Gratulacje!!!
:?: :shock: :roll:
Bo nie do końca rozumiem, z czym pojechałem. W kontekście wyników tego nie widać ;-)

A z innej bajki. Wydaje mi się, że praca numer pięć "pozamiatała" w temacie. Może nie mam racji, ale jak dla mnie wyczerpała temat na tyle, że teraz już nie ma za bardzo sensu robić kolejnych edycji ;-) Jasne, że można pewnie zrobić lepsze zdjęcia, w ogóle mieć inny pomysł i inaczej ten cykl, ale jakby kwintesencja idei takiej zabawy tu już została ukazana i inne pomysły w dużej mierze będą już zwyczajnie wtórne. Wydaje mi się, że z taką koncepcją (jak ta w pracy 5) konkurować mógłby jeszcze w pełni "świadomy" i konsekwentnie do końca poprowadzony reportaż, pewnie z jakąś dość klarowną "tezą". Taki bardziej "żywy", "streetowy" może nawet. Ale to jest cholernie trudne do zrobienia w warunkach regulaminu konkursu. No, ale ja może mam wyobraźnię zbyt ograniczoną ;-)

W ogóle ciekawie wypada odniesienie tego, co w tym roku, do tego, co było rok wcześniej. Mnie się wydaje, że w tym roku prace są bardziej, że tak powiem "dojrzałe". Bardziej dorobione koncepcyjnie, przemyślane, zaplanowane - rzekł bym nawet zaprojektowane. W zeszłym roku były bardziej chyba bardziej chaotyczne i prezentowały więcej "boju z materią" niż świadomego konceptu. To takie moje wrażenie.
Ale co ja tam wiem...
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
dzerry napisał/a:
J+?

chciałbym, pewnie gorky - ja tylko dużo gadam ;-)

[ Dodano: 2009-01-11, 13:44 ]
ajaj, nie zauważyłem kolejnej strony.

archi napisał/a:
to jednak Stanisław Wyspiański

o, a ten z kolei ów szkołę ukończył.
*puf*

 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Bardzo mi miło i jestem zaskoczony pierwszą pozycją, składam to na karb małej ilości prac. Dziękuję wszystkim za głosy. Szczerze zastanawiałem się czy wysyłać swoją pracę... niektóre zdjęcia powstały w wyniku desperacji - po prostu miałem tylko kilka-kilkanaście minut wolnego czasu w ciągu dnia. Pracy takiej jak ta z obrazem Wyspiańskiego fizycznie nie byłbym w stanie wykonać (własnie z powodu braku czasu)... Podziwiam autora, świetny pomysł, brawo za konsekwencję w realizacji.
Co do kolejnych edycji - mam nadzieję, że się odbędą. Jestem pewien, że pomysłów na realizację nigdy nie zabraknie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
Bo nie do końca rozumiem, z czym pojechałem.
matb, z calym szacunkiem dla zwyciezcy, ale prace twoja i gorkiego, to jedyne spojne zestawy w historii tego konkursu. Jak pisalem, mialem bardzo duza trudnosc podczas glosowania, bo twoje billboardy to konsekwentny, celny i bardzo dobrze zrealizowany projekt. Ogladajac twoj zestaw nie czulem zadnego posmaku kompromisu. Moim zdaniem to jest najciakawsza praca fotograficzna, sposrod wszystkich twoich, ktore do tej pory widzialem. Praca xroga, jest dobra, jednak jest obciazona wszystkimi przypadlosciami, ktorymi cechowaly sie dotychczasowe prace, zreszta sam autor o tym pisze. Sila rzeczy jest w tym zestawie duzo zdjec, ktorych nie powinno sie pokazywac. Prace 2 i 5 to monolity - przeciez o to w tym konkursie chodzi.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
matb napisał/a:
55 poświęciło się, żeby oddać głos. Nie ma to, jak forum sprzętowe

ja to się normalnie załamałem.... :shock:
w następnym roku proponowałbym zmienić taktyke ze zdjęć codziennych na zdjęcia zrobione w dowolnym czasie - będzie więcej zgłoszeń (od tych co mają mniej czasu na codzień) i reportarze mogą być ciekawsze.
Gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich uczestników!
 

gorky  Dołączył: 24 Kwi 2006
To ja, jako autor 'piatki' postaram sie jakos ustosunkowac do tych wypowiedzi :)

Po pierwsze strasznie dziekuje za cieple slowa i wyrazy uznania. To moja pierwsza praca wyslana na jakikolwiek konkurs i jestem bardzo szczesliwy ze spotkala sie z takim - niespodziewanym dla mnie - przyjeciem. Zwlaszcza, ze generalnie uprawiam raczej fotografie dokumentacyjna :)

Pomysl zrodzil sie dosyc szybko, zwlaszcza ze pozno przeczytalem o konkursie.
Idea calosci nasunela mi sie od razu, natomiast na wybor kadru wplynelo kilka czynnikow.
Mieszkam piec minut od tego odcinka Plant (nazywanego zreszta Plantami Wyspianskiego). Poza tym jest to jeden z moich ulubionych fragmentow Krakowa i od jakiegos czasu chcialem pojsc tam zrobic zdjecia, ale brakowalo mi motywacji.
No i lubie wyzwania :)
Obraz Wyspianskiego widzialem kiedys, dawno temu. Zapadl mi w pamiec, ale kiedy szedlem po raz pierwszy ustawic aparat to akurat nie myslalem o nim, a potem juz i tak nie bylo wyboru :)

Trudnosci rzeczywiscie bylo sporo - najtrudniejsze chyba bylo wstawanie nad ranem i dralowanie na mrozie z apratem i statywem, czasem sporo zachodu wymagalo tez dopasowanie planu dnia do tego, zeby moc w srodku dnia, o okreslonej godzinie wygospodarowac trzy kwadranse na pojscie na Planty, zrobienie zdjecia i powrot.
Mialem wiec kolejny powod by czekac z utesknieniem na 24 grudnia :)

dzerry pisal o klopotach ze skanowaniem negatywu - jest jeszcze ciekawiej :] To sporo przeterminowana Provia, bo akurat taka mialem w lodowce, a nie mialem juz czasu kupic nic innego. Niestety to tez widac...

Troche rzeczy sie nie udalo - kilka razy uciekl mi ladny kadr, kilka razy nacisnalem spust kilka sekund za wczesnie. Bardzo liczylem na to, ze w pewnym momencie (a juz co najmniej w Wigilie) spadnie snieg - ten kadr duzo zyskuje kiedy jest bialo. Do ostatniej chwili nie wiedzialem czy naswietlenie bedzie w miare poprawne.
Spodziewalem sie tez wiekszego zroznicowania w godzinach nocnych. Tym milej mi sie zrobilo, kiedy dostrzezona zostala Pasterka - bardzo liczylem na to, ze chociaz ja bedzie widac :)

Skany odebralem tez w ostatniej chwili - matb czekal na moje zdjecia pol godziny po ostatecznym terminie nadsylania prac - to dlatego kadry nie sa idealnie rowne i poziome - nie mialem juz czasu na zadne korekty, poza wyciagnieciem naswietlenia i przeskalowaniem.

Wszystko to razem spowodowalo, ze zastanawialem sie czy w ogole wysylac moje zdjecia. Pomyslalem jednak, ze troche chyba szkoda tego ponadtrzytygodniowego wysilku i zaryzykowalem.
No i sie udalo - jestem bardzo szczesliwy i dumny z wyniku :)

Summa summarum - jeszcze raz bardzo dziekuje tym, ktorzy napisali cieple slowa, wielki szacunek dla matb za inicjatywe i organizacje tego trudnego konkursu.

A dla xrog'a szczere gratulacje - od pocztku Twoja praca podobala mi sie najbardziej i uwazam ze wygrala zasluzenie :) Jeszcze raz duze :-B :-B :-B dla wszystkich :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach