plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dwie drobne próbki z Tamrona 70-300 LD Macro - ogniskowa 300, przesłona 5,6, tryb makro. Wywołane w RSP i przeskalowane w IrfanView.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A mozesz gdzies zapodac RAW-a ?
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
zapodajcie wiecej fot, please!!
ps. ile czekaliscie za przesylke??
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
przepraszam ale czemu na tych fotach nic nie widac?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MvA - kliknij na fotkę.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
:) dzieki, niby podobne do starego cf a jednak inne to forum:)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wiec wedlug mnie cholernym problemem beda abber.chrom. to widac na nogach tego zwierza.....jest odrobine poza ostroscia i juz cos wylazi......
Ale czekam na jakies "plaskie foty"

[ Dodano: 2006-05-07, 15:17 ]
a i tak go zamowilem....:) srebrna wersje - za 200zl to ja moge go sam pomalowac :evil:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gdzieś czytałem (ach ta skleroza), że dla tego obiektywu od 200 mm niezależnie od położenia słońca, niezbędne jest używanie osłony perzeciwsłonecznej z uwagi na odbicia światła i biliki.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Niezalezne od polozenia slonca ?!?!?!? to chyba przesada.....
Ale to i tak nie oto chodzi..... problem niebieskich/fioletowych/zielonych linii na krawdziach kontrastowych .........
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
mam pomysl, moze poratujemy ludzi z Allegro i wystawimy aukcje:
za 5zł, powiemy Ci jak nie przeplacac i kupic te tamrony za 199zł, a nie za 320 czy 500... heheh
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
to ja się musze przyznać :oops: wzięłam jednego na handelek, a co? każdy orze jak może, pozdrawiam
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
jola napisał/a:
to ja się musze przyznać :oops: wzięłam jednego na handelek, a co? każdy orze jak może, pozdrawiam


ja też się przyznam do malutkiego hintu którego dałem jednemu chłopaczkowi z allegro..
bo licytował grubo powyżej 200pln a do tego ten tekst o cenie minimalnej 500 pln-nie wytrzymałem :)

btw sprzedawca mi odpisał ,że on te tamrony załatwia po 100pln
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Doszedł do mnie ten tamron - duży jakiś :)
Ale aby mojemu pechowi dać zadość to:
- powłoka antyrefleksyjna ma zaciek, szkło jest nienaruszone ale pod pewnym kątem ten zaciek wyraźnie widać
- od wewnętrznej strony przedniej soczewki na brzegu są chyba poodbijane place (małe - to chyba chińczyków), niestety od wewnątrz - widac tylko pod pewnymi kątami
- wykonanie jakies takie chińskie (no ale o to pretensji nie mam)

zobaczcie czy też tak macie? na zdjęciach nie wiem czy widać bo korpus mam w serwisie. Zresztą jak uwypuklić śmieci na przedniej soczewce?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mój Tamron jest czysty. Jeśli chodzi o wykonanie to z osłony nie były usunięty wypływki z linii podziału matrycy wtryskowej i dlatego początkowo był problem z założeniem osłony na obiektyw.
Co się stało korpusowi, że musiał trafić do serwisu?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
przyszedl 28-200 - ciezkawy. Ostrzy dosc cicho, ale nie mam porownania :) Dla mnie plusem jest lekki opor pierscienia ostrosci - bez problemow mozna wygodnie ostrzyc recznie. Dekielki oczywiscie bomba ;] Powloki nawet ladne ;) Przedni element ogromny - filtr 72. Na razie tyle :)
 
Miguel Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja się dzisiaj zagotowałem, bo zamówiłem sobie 75-300 i 28-105. Zapłaciłem z góry, a w paczce tylko 75-300. Szczęście, że mają infolinię do 22.oo bo bym się do jutra wkurzał. Miły gość mnie przeprosił i oznajmił, że drugi został już wysłany dzisiaj rano, bo mieli chwilowe braki. A pomyślałem sobie, że może warto byłoby jeszcze sprawić sobie na survivalowe wypady 28-200... Wchodze na stronę a tam.... buuuuu, już mniej kolorowo :cry:
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Miguel napisał/a:
może warto byłoby jeszcze sprawić sobie na survivalowe wypady 28-200

Jak kupiłem głownie pod kątem jakichś imprez - gdzie nie ma czasu zmieniać obiektywu a nieco gorszą jakość można zaakceptować (choć może ten tamron nie jest taki zły?)

plwk napisał/a:
Co się stało korpusowi, że musiał trafić do serwisu?

Jak wróci do mnie to się wam wypłaczę w mankiet

A swoją drogą - jak to szkło się sprawuje z cyfrowymi korpusami - bo zasadniczo nie jest do nich dedykowane (mówię o 28-200mm SUPER f/3.8-5.6 LD (IF))

 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Fotobasia podnosi stawkę-299pln za sztukę
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wywołaliśmy ruch w interesie to trudno się dziwić, że to wykorzystują. :mrgreen:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bo to w koncu byla cena weekendowa ;-)
Do tego ruch sie zrobil...
Cekam na 70-300 LD :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach