Wybrałbyś znów Pentaxa ?
tak !
62% Complete
218 (62%)
nie !
13% Complete
46 (13%)
sam nie wiem
24% Complete
86 (24%)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Eldred napisał/a:
Od kiedy można dopisywać sobie różne rzeczy do cytatów???

Od kiedy zaczyna się wyliczać od 6 .
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Benek, no można można, ale wydaje mi się, że Olympus troche się pospieszył z tym formatem, i nie przewidział tego że panoramiczne formaty tak zdominują rynek monitorów komputerowych.
Z drugiej strony zdjęcia z 4/3 wygodniej obrabiać niż 3/2, bo z monitorem w formacie 5:4 (które są tanie nawet na matrycach pva) wykorzystuje się większość ekranu zarówno obrabiając zdjęcie pionowe jak i poziome.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Benek napisał/a:
Oo - "mają związek niechlujnym pisaniem"? Hę? Pisałeś coś o niechlujności tref, czy mi się zdawało?

Nie wiem co Ci się zdawało. :mrgreen:
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=niechlujne
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
gezeb, Tak czy siak nie napisałem że Olympus to porażka bo ma też swoje zalety, a Tyś mi te słowa w usta włożył.

Z minusów Olka zapomniałem dodać plastikowe bagnety kitów.

Zalety Olympusów moim zdaniem (a przynajmniej e-510 w stosunku do k100d super):
1. Bardzo ostre i ciche szkła kitowe (sdm).
2. Szybki i celny AF.
3. Małe rozmiary i fajny tradycyjny design aparatów.
4. Dostępność sprzętu (mało ale za to jest).
Jak sobie coś przypomnę to dopisze.
 

Spasioo  Dołączył: 02 Sty 2009
zaczynam się powoli przyzwyczajać do tego forum - pytanie kilka odpowiedzi na temat i lecimy z OT.

Benek, czytałeś wcześniejsze rozważania i porady dawane piotrek0001 ? i np txt o tym ze nikona by nie Chcial bo jest komercyjny ?? fakt zapomniałem ze C P S rozdają aparaty i obiektywy za darmo... dajcie spokój.

piotrek0001, fotopolis.pl optyczne.pl - czytac czytac czytac, dfv.pl też polecam, aczkolwiek ja raczej papierowe wydanie preferuje.

Powodzenia
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Z drugiej strony zdjęcia z 4/3 wygodniej obrabiać niż 3/2, bo z monitorem w formacie 5:4 (które są tanie nawet na matrycach pva) wykorzystuje się większość ekranu zarówno obrabiając zdjęcie pionowe jak i poziome.

Prawda, potwierdzam ten fakt z autopsji. :mrgreen:

P.S. Do Olka mam sentyment, bo ubiegłego lata byłem prawie kupiłem e-520. Długo wahałem się między K20D a E-520 z dual-kitem, w końcu padło na Pentaksa. No, ale sentyment pozostał ;-)
[OT start] Zimno tam u was na wschodzie? Wczoraj Wrocław i Legnicę zasypało aż miło [OT end]

[ Dodano: 2009-01-15, 14:23 ]
tref napisał/a:
Benek napisał/a:
Oo - "mają związek niechlujnym pisaniem"? Hę? Pisałeś coś o niechlujności tref, czy mi się zdawało?

Nie wiem co Ci się zdawało. :mrgreen:
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=niechlujne


A tego mi zabrakło tref
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=z
:mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Cytat
[OT start] Zimno tam u was na wschodzie? Wczoraj Wrocław i Legnicę zasypało aż miło [OT end]
chłodnawo, paskudnie, bez śniegu. :-/
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Eldred napisał/a:
bo ten format nie pasuje chociażby do odbitki
No wyraźnie widać, że kolega z analogami i ciemnią ma niewiele do czynienia. Proponuję się zapoznać z typowymi wymiarami papierów fotograficznych, zwłaszcza tych większych, jak np. 18x24, 30x40 itp. :-P
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Spasioo napisał/a:
zaczynam się powoli przyzwyczajać do tego forum - pytanie kilka odpowiedzi na temat i lecimy z OT.
Benek, czytałeś wcześniejsze rozważania i porady dawane piotrek0001 ? i np txt o tym ze nikona by nie Chcial bo jest komercyjny ?? fakt zapomniałem ze C P S rozdają aparaty i obiektywy za darmo... dajcie spokój.
piotrek0001, fotopolis.pl optyczne.pl - czytac czytac czytac, dfv.pl też polecam, aczkolwiek ja raczej papierowe wydanie preferuje.
Powodzenia

OK tego ostatniego nie znałem , bede czytać i czytam !
Olka też nie chce na wzgląd na 4:3 oraz karty CF :/ czy xD nie pamietam już.
zostaje na polu bitwy chyba Canon i Pentax no ale cenowo to i tak pentax lepszy.. jakby nie patrzeć chyba w ciągu tych 2 tyg. będzie pentax.
Boje się tylko o ceny obiektywów.
Mam dwie opcje :
pierwsza:
samo body + obiektyw... jakiś szerokokątny
samo body z w necie na cenego zaczyna się od 1400 zł (troche drogo porównując ze z kitem jest za 1540. czy za max 300 zł dostane jakiś lepszy od kitowego obiektyw ?
druga opcja brać co jest czyli body i kit II z tego co wiem bardzo dobry
Chciałbym mieć skok jakościowy jaki był z komórki monochromatycznej na kolorową a nie z kolorowej 65 tys kolorów na 264tys. :0
 
jungli
[Usunięty]
Proponuje koledze, poczytac testy porownawcze, potem isc pomacac do sklepu, tych modeli za 1600zl bedzie jak na lekarstwo, wybrac co najbardziej pasuje i robic zdjecia i nie siedziec przed kompem analizujac mtfy, wykresy i inne p*****. Dobry fotograf, to i denkiem od sloika zrobi.

hej

PS
Wiadomo, ze Pentax:)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dada, no właśnie dziwi mnie to że np. licytowane odbitki będą w formacie 4/3. Czyżby Alkos (u niego nie jestem pewien na 100% czy to 4/3), Dzerry i Karmazyniello potajemnie przerzucili się na Olympusa? :-P


A tak na poważnie, nie wiem dlaczego ale mam jakieś urzedzenie do tego formatu, może jakoś mi się fajniej rozkłada kadr na 3:2, może chodzi o to że albo 3:2 albo kwadrat, a pomiędzy to jakieś nijakie takie, a może po prostu chodzi o to że ten format kojaży mi się z kompaktami, telewizorami i monitorami CRT a nie z tradycyjną fotografią.

Chociaż na tej też się najwyraźniej nie znam bo nie wiem jakie są formaty papieru fotograficznego :oops:

[ Dodano: 2009-01-15, 15:05 ]
piotrek0001 napisał/a:
Olka też nie chce na wzgląd na 4:3 oraz karty CF
I tego też nie rozumiem u olka, robią takie fajne małe aparaty a pakują w nie największy format kart pamięci na rynku, można by zaoszczędzić miejsca dając SD, i zrobić za to np trochę większy wizjer.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Benek racja, zjadłem jedną literkę. :oops:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
I tego też nie rozumiem u olka, robią takie fajne małe aparaty a pakują w nie największy format kart pamięci na rynku, można by zaoszczędzić miejsca dając SD, i zrobić za to np trochę większy wizjer.


Olek ma dwa sloty, na xD i Compact Flash...

[ Dodano: 2009-01-15, 15:14 ]
tref napisał/a:
Benek racja, zjadłem jedną literkę. :oops:


bywa ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Benek napisał/a:
Olek ma dwa sloty, na xD i Compact Flash...
No to jeszcze lepiej :roll:
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
piotrek0001 napisał/a:
chodzi o liczbe tematów oraz użytkowników forum


liczy się jakość a nie ilość ...
będąc na forum N i C ilość tematów i użytkowników mnie przytłoczyła ...
Userów którzy naprawdę znają się na rzeczy na forach C i N jest około 1%
Nie wspominam o dosłownie dzieciach i co drugie słowo w postach to "lol" itp...

Choć z moich obserwacji wynika że pentax.org.pl zaczyna gonić "poziom" for C i N :-/

piotrek0001 napisał/a:
wybrałbym D40

:shock:
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
MateuszG napisał/a:
piotrek0001 napisał/a:
wybrałbym D40

:shock:

Nie nie... nie chce go LOL :D:D:D hehehehehehheh
Chyba jednak pentax przejrzałem canony 100d, 450d, 400d, niby w jakości zdjec canon lepszy ale to plastik... pentax daje za to uszczeleczki :P
Jeśli bym wybrał opcje z BODY to jaki wybrać obiektyw ? ( aby był lepszy od kita II ) chciałbym robić krajobrazy wiec pewnie jakis szerokokątny tylko jaki polecacie /? no i tani do 300-400 zł hELP ! (tylko prosze nie odsyłać mnie na google.pl ;>
ps Może w końcu ktoś mi pomoże podopie a nie prowadzicie dialog między sobą :/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrek0001 napisał/a:
Jeśli bym wybrał opcje z BODY to jaki wybrać obiektyw ? ( aby był lepszy od kita II ) chciałbym robić krajobrazy wiec pewnie jakis szerokokątny tylko jaki polecacie /? no i tani do 300-400 zł hELP !

nowy z AF :?:

zapomnij że w tej cenie coś lepszego od kita dostaniesz
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
piotrek0001 napisał/a:
Chyba jednak pentax przejrzałem canony 100d, 450d, 400d, niby w jakości zdjec canon lepszy

Skoro tak mówisz to może jednak Canon.
Cytat
Jeśli bym wybrał opcje z BODY to jaki wybrać obiektyw ? ( aby był lepszy od kita II )

A co masz do kita II. Świetne szkło, tym bardziej, że jeszcze nawet nie zrobiłeś nim żadnego zdjęcia, a już ferujesz opinie o jakości zdjęć. Jak już chcesz kupić pentaxa to z kitem II. Na pewno Cię zadowoli.


Przemyśl może sobie jeszcze raz i weź d40 lub 1000d. Będziesz na pewno zadowolony :mrgreen:
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Cytat
zapomnij że w tej cenie coś lepszego od kita dostaniesz
Skoro tak mówisz to ile mam liczyć minimum ? napisz to juz zaczne zbierać kase .....
od razu kupie sobie FILTR polaryzacyjny. Wyjde w miasto nad wode i do lasu zobaczymy na co stać te małe cudeńko :D no ale to za 2 tyg .
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no nie wiem co byś chciał kupić

jak ma być szerzej i lepiej od kita, to np Pentax 16-45, tyle że nowy ok 1500zł kosztuje, alee można polować na używanego za pół ceny na allegro

albo jak chcesz całkiem szerzej, to zostaw sobie kita, i kup jakiś szeroki kąt za jakiś czas, Tamron 10-24 który ma być gdzieś na wiosnę, ma kosztować do 1500zł

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach