Wybrałbyś znów Pentaxa ?
tak !
62% Complete
218 (62%)
nie !
13% Complete
46 (13%)
sam nie wiem
24% Complete
86 (24%)
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
mirekw11 napisał/a:
Przemyśl może sobie jeszcze raz i weź d40 lub 1000d. Będziesz na pewno zadowolony :mrgreen:

Jak kupie Pentaxa to powiem CI szczerze że bede dumny i zarazem będe czuł się tak inaczej i lepiej jak zobacze kogoś z reklamowanym wszędzie ( w sklepach) nikonem czy canonem. Wtedy pujde do takiego Fotojokera i im wypluje co o nich myśle ;)
Jednak fotografia to chyba to co bardzo lubie jak mam mojego kodaka przy sobie jest gotowo do zdjęc to jestem tak jakby w transie ... zdjęciowym, a gdy nie mam apratu to patrze na świat z punktu jakby tu w danym momęcie zdjecie zrobic .. jednak musze powiedziec szczerze ze trudno zrobic dobre zdjecie.
no ale troche to nie do tematu.
co do kita to ja wiem ze to dobre szkło jest jednak chciałbym a raczej nie chciałbym wydawac za dużo kasy ... to ma być jednorodna i raczej na razie ostatnia duża wydana kasa... i dlatego rozważam różne aspekty. Doszedł mi przed chwilą filtr którego zakup nie planowałem a to już 50 zł jest . . .
 

Spasioo  Dołączył: 02 Sty 2009
piotrek0001 napisał/a:
(tylko prosze nie odsyłać mnie na google.pl ;>
piotrek0001 napisał/a:
Skoro tak mówisz to ile mam liczyć minimum ?


To nie google...
tego nie mogłeś znaleźć - dfv.pl :shock:
zdjęcia/tematy też Będziesz się dopytywał :D
co do Kita to pamietam ze w dfv wychwalali go wręcz krzycząc na Pentaxa jak można tak dobre kity robić ;D

aa i na koniec 2 sprawy:
piotrek0001, cierpliwość jak mawiał mistrz Yoda- może poczekaj pozbieraj... i miej większe horyzonty

i... :-/ :
MateuszG Dzisiaj 16:46 napisał/a:
Nie wspominam o dosłownie dzieciach i co drugie słowo w postach to "lol" itp...

Choć z moich obserwacji wynika że pentax.org.pl zaczyna gonić "poziom" for C i N


piotrek0001 Dzisiaj 17:21 napisał/a:
Nie nie... nie chce go LOL :D:D:D hehehehehehheh


:shock:
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Spasioo napisał/a:
piotrek0001 Dzisiaj 17:21 napisał/a:
Nie nie... nie chce go LOL :D:D:D hehehehehehheh
:shock:

NO PRZECIE JA SPECJALNIE TO NAPISAŁEM dlatego się śmiałem :D
swoją drogą dfv.pl j** strona, przeglądałem konkursy i poradnik - te ostatnie czytałem :P
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Eldred napisał/a:

Zalety Olympusów moim zdaniem (a przynajmniej e-510 w stosunku do k100d super):
2. Szybki i celny AF.
4. Dostępność sprzętu (mało ale za to jest).


raczysz żartować oczywiście ;) ale niech Ci będzie.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Co to jest LOL? Poważnie! Albo sobie później wygulgam...
Wracając do tematu. Na Święta do MM w W-wie (Al. Krakowska) rzucili chyba wszystko co jest obecnie dostępne na rynku lustrzanek. Łącznie z nowościami typu K-M i Panasonic G-1. Obmacałem wszystko! Sprawdzałem jak leżą w moich wielkich łapskach no i wizjerki. Nic więcej bo im baterii szkoda. A oto taki mój mały ranking:
Małe: D40- tragedia, palce nie mieszczą się pomiędzy uchwyt a obiektyw (ale on sam zdjęcia robi, to i może sam się nosi). G-1 i 450d to takie plastiki, w których uchwyt zrobiony jest dla bajeru (jak w kompaktach) i aparat trzyma się kciukiem i pazurami a wewnątrz dłoni luzik. Lepiej nie robić żadnych "wybrzuszeń" niż takie jak w powyższych. Olympus 420 jest naprawdę fajniutki, tylko wizjer mały(no i głębia obrazu większa) :-( . Naprawdę najlepiej trzymało mi się kaemkę, która jest wielkości G-1 (tylko szkło większe).
Z większych sztuk: canon 50d naprawdę mi podpasował, dobry chwyt i wizjer chyba większy niż w K20 :evil: . Najlepszy pod względem "leżenia w łapie"... E-3! Chętnie bym widział takie proporcje korpusu w przyszłych Pentaxach. Węższy ale wyższy niż KxxD (w którym to położenie guzika blokady ekspozycji jest bez sensu, nie mam niestety kciuka jak szympans.) A PENTAXA BYM NIE ZAMIENIŁ BO MAM ZA...JEDWABISTE MALUTKIE STAŁKI :!:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Grendel napisał/a:
Eldred napisał/a:

Zalety Olympusów moim zdaniem (a przynajmniej e-510 w stosunku do k100d super):
2. Szybki i celny AF.
4. Dostępność sprzętu (mało ale za to jest).


raczysz żartować oczywiście ;) ale niech Ci będzie.



A o co chodzi? Poważnie, nie wiem..
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
piotrek0001, a czy to musi być nowe body(K200),a może kup "kasetkę" używaną to w tedy Ci zostanie dużo więcej niż trzysetki na szkło.I bedziesz mógł wybrać lepsze szkło od tego znienawidzonego przez Ciebie kita.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
bizon78 napisał/a:
piotrek0001, a czy to musi być nowe body(K200),a może kup "kasetkę" używaną to w tedy Ci zostanie dużo więcej niż trzysetki na szkło.I bedziesz mógł wybrać lepsze szkło od tego znienawidzonego przez Ciebie kita.

Daj spokój... używany to ja jedynie samochód kupie. Co do kita to ja go lubie naprawde Tylko zastanawiam sie czy .. a no dobra. juz nic nie pisze. biore kita potem kupuje (czyli za chwile) filtr i na tym koniec. Potem zbieram na makro.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
co do kupna obiektywów za max 400-500 zł to pozostają Ci manualne M42 i pentaxowe K

kiedyś też myślałem że jak kupie lustrzankę to później 500 zł i mam super hiper extra zestaw .. tak niestety nie jest

taki zwykły szerokokątny obiektyw 10-20 to wydatek 1500 zł ...
smutne ale prawdziwe.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
MateuszG napisał/a:
co do kupna obiektywów za max 400-500 zł to pozostają Ci manualne M42 i pentaxowe K
:?: :shock:
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
chyba że kogoś zadowolą ciemne zoomy :lol:
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
MateuszG napisał/a:
chyba że kogoś zadowolą ciemne zoomy :lol:

a mozesz mi jakos pokazać jak wygląda zoom jasny tj obiektyw od ciemnego ? czy różnica jest aż taka widoczna ? może jakies jpg ? abym mógł to "zobaczyc " i uwierzyć ? :P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Fa 50/1,7 to ciemny zum? Albo FA 100/3,5? Może bardzo jasny nie jest, ale na pewno nie zum. Albo taki F28/2,8. SMCP-A 135/2,8. SMCP-A 200/4. Wszystkie były do 500PLN. Za DA40Limited troszkę więcej dałem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
piotrek0001 napisał/a:
a mozesz mi jakos pokazać jak wygląda zoom jasny tj obiektyw od ciemnego ?



http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5711
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
tref napisał/a:
piotrek0001 napisał/a:
a mozesz mi jakos pokazać jak wygląda zoom jasny tj obiektyw od ciemnego ?

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5711

czytałem to ale mi bardziej chodzi o obraz końcowy jak to jest w praktyce jakbys miał 2 obiektywy jeden ciemny drugi jasny i zrobił 2 zdjecia. i jak to wygląda. jedno bedzie ciemne a drugie w dobrych barwach ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
piotrek0001, chodzi o to, że ciemnym po prostu czasem nie zrobisz, a ponadto często zrobisz gorsze, niż tym jasnym - ciemne zoomy są zazwyczaj słabe optycznie i żeby osiągnąć zadowalające efekty to trzeba go przymknąć. Do tego dochodzi kwestia możliwości operowania głębią ostrości - w ciemnych obiektywach jest ona mniejsza.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
matb napisał/a:
Fa 50/1,7 to ciemny zum? Albo FA 100/3,5?


to są stałki i do tego MF ...
chyba że 100/3,5 ma AF ?

piotrek0001 napisał/a:
jak to jest w praktyce jakbys miał 2 obiektywy jeden ciemny drugi jasny i zrobił 2 zdjecia. i jak to wygląda. jedno bedzie ciemne a drugie w dobrych barwach ?


masz większe pole manewru jeśli chodzi o głębie ostrości (rozmazanie tła)
do tego przy niskim świetle dajesz np. F.2.8 przez co możesz skrócić prędkość migawki bo więcej światła pada do obiektywu (czyli zdjęcia nie są rozmazane)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrek0001, może jeszcze nie kupuj lustrzanki, tylko czytaj, czytaj więcej, bo jeżeli tego nie wiesz, to znaczy że jeszcze dużo czytania przed tobą :-B
 

Spasioo  Dołączył: 02 Sty 2009
żal... kolego coś czuje że ten kodak Cię jeszcze przerasta ;/ ojj nie będzie Pan zadowolony z lustra.. no chybe że na małpce będziesz robił...


przepraszam za zgryźliwość 39 stopni sie daje w znak...
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
opiszon napisał/a:
piotrek0001, może jeszcze nie kupuj lustrzanki, tylko czytaj, czytaj więcej, bo jeżeli tego nie wiesz, to znaczy że jeszcze dużo czytania przed tobą :-B

Wolisz abym udawał ze wiem wiecej niz sam wiem ? czy moze sie pytał o różne rzeczy tym sposobem szybciej sie naucze....

[ Dodano: 2009-01-15, 20:15 ]
Cytat
żal... kolego coś czuje że ten kodak Cię jeszcze przerasta ;/ ojj nie będzie Pan zadowolony z lustra.. no chybe że na małpce będziesz robił...

ten mój kodak to jedno wielkie gówno. i tyle zobacz se zd710

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach