Wybrałbyś znów Pentaxa ?
tak !
62% Complete
218 (62%)
nie !
13% Complete
46 (13%)
sam nie wiem
24% Complete
86 (24%)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
A babcia mówiła ,, jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz ,,
Cytat
Za jakiś czas kupie lustrzanke zobacze w końcu więcej niż 5 opcji do ustawienia to poeksperymentuje.
i oto chodzi , więc kup wreszcie poćwicz poeksperymentuj , i wtedy zadawaj pytania ,niema głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi, po prostu mniej pytań więcej indywidualnego działania.
    piotrek0001
ludzie mają swoje problemy a naprawdę chcą pomagać tylko trzeba dać im szansę , twoje pytania przypominają trochę naukę jazdy samochodem ciężarowym przez telefon ,nie da się i naprawdę zlituj się nad uczynnymi Pentaksianami. ;-) ja i tak czuję że zaraz będzie kolorowo :lol:
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
roket napisał/a:
naukę jazdy samochodem ciężarowym przez telefon

ja się na to piszę. Pod jaki numer dzwonić?
piotrek0001, skoro decyzja zapadła, pamiętaj, żeby wystrzegać się "uniwersalnych" zoomów. Udanych kadrów, (i poleć forum kolegom, bo jakoś te punkty rabatowe w Apollo trzeba zbierać. :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile: )

piotrek0001 napisał/a:
kompa który po 1,5 roku 2 lat bedzie juz stary i gry nie pociągnie.

a co to za komputer? mój ma już z 6 lat i gry działają, i Fotoszop działa, i PPL działa nawet (a jak go kupowałem to już nie był nowy) :-P
 

Spasioo  Dołączył: 02 Sty 2009
roket napisał/a:
niema głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi

a to nie było na odwrót ? i nawet by pasowalo...

[ Dodano: 2009-01-16, 23:09 ]
Si... google mi to potwierdzaja...
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Odpowiedź na pytanie. Na 60% wziąłbym pentaxa. Na pozostałe 40% Nikona(albo FujiFilm bo są w bardzo przystępnej cenie ostatnio...) . Dobrze że nie muszę wybierać teraz. NIe żałuje, że wybrałem pentaxa. Zaspokaja mnie w 100%. i tak ma być ;)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jeśli nie Pentax DSLR to Panasonic DMC-LX3 :-)
Parametry i jakość zadawalająca 95 % użytkowników aparatów...
 
jungli
[Usunięty]
Markus,

Swiete slowa! LX3 jest piekny! Absolutne, w moim przypadku, uzupelnienie lustrzanki.

hej
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jungli masz jakąś galerię netową z fotkami z LX3 ?
Chętnie był obejrzał jakieś fotki z różnym ISO szczególnie 400 i powyżej...
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
Ale sprytna ta sonda :-> Ten kto nie da w niej na Pentax powinien wylecieć z tego forum :-P
i by było czysto rasowo Pentaxowo :evilsmile: 8-) :!:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A jak ma Samsunga?
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
Markus napisał/a:
A jak ma Samsunga?
mogła ta osoba robiąca sondę napisać Pentax / Samsung i chyba krzywdy by nikomu nie zrobił :-> ;-) http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3468 i po kłopocie
 
jungli
[Usunięty]
Markus,

http://picasaweb.google.c...feat=directlink

Powyzej 400 przy swietle mieszanym dla mnie LX3 juz szumi i to wiecej jak moje S3Pro na 1600!, przy dobrym swietle iso 800 w Panasonicu do przyjecia, za to obiektyw Lajki, to cudo, ostry, kontrastowy i kolorki cudowne, teraz lapie sie na tym, ze nie tacham juz torby sprzetu tylko kondonek z Lxem:)

Testowalem G10, S1IS oraz LX3, zdecydowanie LX3, szeroki kat, typowy zakres 24-60 i super swiatlo, potem bralbym G9/G10, a S1IS dla mnie fiasko, duzy zoom, srednia optyka i choinka na wyswietlaczu, zle rozmieszczenia przyciskow, czesto sie cos wciska niechcacy, a wielkich lap nie mam, masakra.

ALE jak raz sie zasmakuje lustrzanki, to taki kompakcik, moze byc tylko jej uzupelnieniem, pomimo, ze Lajka ma obiektyw, ktory by kosztowal w lustrze pewnie ze 2tys, nie daje takich oczywistych mozliwosci jak lustro.

hej
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
jungli napisał/a:
LX3 jest piekny! Absolutne, w moim przypadku, uzupelnienie lustrzanki

Też się nad nim zastanawiałem... A jaka jest szybkość pracy z tym aparatem? Gotowość po włączeniu, AF, czas zapisu zdjęć na kartę, przechodzenie po menu...
 
jungli
[Usunięty]
andrusz,

Nie mierzylem predkosci ale porownywalnie do lustra, moze minimalnie wolniej, w dobrych warunkach oswietleniowych AF lapie bardzo szybko, wszystko masz pod reka, zmiane iso, przyslone, korekte ekspozycji, jest taki malutki manipulator, ktory to obsluguje.

Wada tylko f8, w zimowa pore, przy sloneczku na iso 80 niestety trzeba przymykac na maxa, niestety jasna Lajka tak ma:), aparat nie ma zadnych przestoi, zapisuje szybko. Na prawde fajny aparat na spacer, niektorzy twierdza, ze slaby zakres, ja nie narzekam przeciez 24-60 to typowe szkielko do wszystkiego.

hej
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
jungli napisał/a:
Na prawde fajny aparat na spacer, niektorzy twierdza, ze slaby zakres, ja nie narzekam przeciez 24-60 to typowe szkielko do wszystkiego.

Wielkie dzięki :-) Właśnie ten jasny obietyw z szerokim kątem i szybka obsługa są dla mnie najważniejsze. Szumy mi wcale nie przeszkadzają. Taki aparacik można zabierać wszędzie i nie zwraca uwagi jak (nawet najmniejsza) lustrzanka. Pomyślę o nim poważniej (i może stanieje na wiosnę).
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Widziałem, dotykałem i pstrykałem ! K200D był z bateryjkami w euro agd podpiełem swoją karte i zapoznałem sie z menu po 5 minutach już raczkowałem więc nie jest tak źle, porobiłem troche zdjęć oczywiście bardzo daleko im do ideału. ALe jaka satysfakcja wszystko jest zajefajne w niej.Najlepiej już dzisiaj bym go kupił i poszperał w menu... Coś fajnego...

[ Dodano: 2009-01-20, 20:26 ]
A może k-m ? tak teraz rozmyślam ...

[ Dodano: 2009-01-24, 23:04 ]
Widze z Ankiety że Pentax wygrywa. :]
 
Kecaj  Dołączył: 05 Mar 2012
Osobiście wybrałbym ponownie Pentaxa ze względu na szkła. Może tych nowych nie wychodzi za wiele i nie są one tanie jednak bardziej swój wzrok kieruje na obiektywy manualne i współpracę z m-42, które przy swojej cenie jakością zarówno optyczną, którą wcale do jakości wykonania w m stal i szkło przebijają większość droższych obiektywów do dslr'-ów, dla początkującego amatora same kity już zapewniają bardzo dobrą jakość. Chociaż obiektyw SMC-DA 40mm f/2.8 udowadnia, że pentax pomału wypuszcza ciekawy nowy towar na rynek. Oczywiście canon czy nikon to potentaci dominujący rynek ilością nowych szkieł ale musisz płacić dodatkowo za stabilizację w każdym obiektywie albo nie masz jej wcale. Co do sony to oni uderzają w tą technologie szkła przepuszczalnego co osobiście mnie nie przekonuje, ale kto wie. Wszystkie systemy mają zalety i wady wszystko zależy jak zwykle od głębokości portfela, i do tego czego oczekujesz od swojego aparatu i jaką fotografią chcesz się zająć.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Kecaj napisał/a:
czego oczekujesz od swojego aparatu i jaką fotografią chcesz się zająć.

trochę to dziwne, że pytasz pytacza, który zadał swoje pytanie kila lat temu...
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Archeolog roku :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pyrek napisał/a:
Archeolog roku

Kecaj napisał/a:
Chociaż obiektyw SMC-DA 40mm f/2.8 udowadnia, że pentax pomału wypuszcza ciekawy nowy towar na rynek.

Historyczny temat to i o historycznym obiektywie, wypuszczonym na rynek w 2004 roku.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
W sprawie GX20 nie ma potrzeby zmieniać sondy.
Następny może być tylko pentax ... samsungów już z lustrem nie ma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach