afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
Zaprzysiężenie Obamy - set na boston.com
http://www.boston.com/big..._president.html

Ubóstwiam boston.com! Polecam galerię z zaprzysiężenia B.O

(jeżeli było to proszę kolorowych o delete)
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Dzięki za ten link. Rzeczywiście umieją tam opowiadać historię obrazami. :-B
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
Alan Taylor - znakomity fotoedytor.

wywiad - http://waxy.org/2008/06/i...he_big_picture/
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Świetny fotoreportaż! Dzięki za link :)
 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
dobre
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Taki mały offtop: Foty są świetne, ale mimo wszystko (nie, nie jestem uprzedzony - raczej obojętny na te wydarzenia), ale jakoś tak trąci mi to wszystko jakąś obłudą, że te zachowania, że się śmieją, że machają, tańczą na parkiecie (zwłaszcza ten vice prezydent), że to takie sztuczne, wymuszone, nie szczere.

Może mnie deprecha bierze, hmmm......
Chociaż wiosennie się robi, więc raczej nie to ;-) .


ps. dobra jest ta fota czarnoskórego żołnierza, I like bokeh.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Propaganda, propaganda...
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Ale to propaganda z ładną oprawą wizualną ;-)
Daleki jestem od jakiegoś entuzjazmu związanego z amerykańską sceną polityczną, ale ten fotoreportaż oglądało mi się przyjemnie.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
volender, ewź pod uwagę że amerykanie mają inną mentalność. Inne przywiązują znaczenie do gestów, symboli..
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Żaba napisał/a:
volender, ewź pod uwagę że amerykanie mają inną mentalność. Inne przywiązują znaczenie do gestów, symboli..

dokładnie, trzeba wziąć na to poprawkę.

Swoją drogą, wyobraźcie sobie takie tłumy na zaprzysiężeniu Lecha, albo coś...
*puf*

 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
volender, weź pod uwagę to, że wraz ze swoją administracją ustępuje Bush - wyjątkowo nielubiany prezydent. Nie oglądałem zdjęć z poprzednich ceremonii (być może były podobne), ale w tym przypadku usprawiedliwiam Amerykan - Obama może wnieść jakąś świeżość do polityki tego kraju (w porównaniu do tego co robił Bush) - ale nie koniecznie wyjdzie to na dobre Polsce ;)
Żaba napisał/a:
ewź pod uwagę że amerykanie mają inną mentalność. Inne przywiązują znaczenie do gestów, symboli
Ostatnią wojną u nich (na ich terytorium) była chyba wojna secesyjna, potem tylko jakieś pomniejsze bitwy (z Meksykiem, z Indianami itp - nie jestem znawcą historii USA) - co tu sie dziwić, że maja inną mentalność :> A pamiętajmy że symbole to jedna z ulubionych doktryn propagandy właśnie.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Desmond napisał/a:
Ostatnią wojną u nich (na ich terytorium) była chyba wojna secesyjna
a złośliwi mówią, że nawet tą wojne przegrali :-P
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Nie, ostatnią wojną na ich terytorium była druga światowa - chociaż stosunkowo mało działań wojennych tam miało miejsce i nie na kontynencie - Pearl Harbour, Midway itp.
No i jeszcze Japończycy jakieś balony stratosferyczne z bombami na kontynent amerykański wysyłali, ale trudno im było w cokolwiek trafić, zwłaszcza że były bezzałogowe ;-)
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Apazar napisał/a:
Nie, ostatnią wojną na ich terytorium była druga światowa
No dobra, chodziło mi o to, że nikt im bomb na głowy nie zrzucał (prócz Pearl Harbour), obywateli nie rozstrzeliwał, dóbr narodowych nie wywoził ...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
czyście się chłopy nie za bardzo z tym wojennym tematem zapędzili? :mrgreen:
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Desmond napisał/a:
Apazar napisał/a:
Nie, ostatnią wojną na ich terytorium była druga światowa
No dobra, chodziło mi o to, że nikt im bomb na głowy nie zrzucał (prócz Pearl Harbour), obywateli nie rozstrzeliwał, dóbr narodowych nie wywoził ...

Nie sposób się nie zgodzić.

Cytat
czyście się chłopy nie za bardzo z tym wojennym tematem zapędzili?

No właśnie. Sam się sobie dziwię.
 
AvantaR  Dołączył: 06 Sty 2009
Kurde te fotki dopiero przedstawily mi naprawde ogromnej tej 'imprezy'. Tam to jednak wszystko robia z ogromnym rozmachem. Swietny material
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
tak, świetne zdjęcia i świetny serwis, od jakiegoś czasu mam go w RSS'ach dodanego. Ja też na blog wrzuciłem zdjęcie Baracka Obamy :)
Żeby nie było, że spamuję, to nie będę wklejał linku, w stopce jest.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
volender napisał/a:
Taki mały offtop: Foty są świetne, ale mimo wszystko (nie, nie jestem uprzedzony - raczej obojętny na te wydarzenia), ale jakoś tak trąci mi to wszystko jakąś obłudą, że te zachowania, że się śmieją, że machają, tańczą na parkiecie (zwłaszcza ten vice prezydent), że to takie sztuczne, wymuszone, nie szczere.

Podobnie to widzę. W Europie tak się ludzie nie zachowują (w swojej ostatniej książce Tiziano Terzani - włoski dziennikarz - bardzo dobrze to ujął).

A wracając do tematu fotografii... widzieliście galerię Obama's People?

Obama's People

Mi to wygląda na jakąś parodię (chociaż portrety świetne), ale skoro firmuje to NYT, to chyba jest serio :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
andrusz napisał/a:
Obama's People

Swietne typy ludzkie!

andrusz napisał/a:
W Europie tak się ludzie nie zachowują (w swojej ostatniej książce Tiziano Terzani - włoski dziennikarz - bardzo dobrze to ujął).

Co masz konkretnie na mysli? (koncze czytac wlasnie)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach