MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
Fioletowe fotki :(
Witam,

3 dni temu doskonale spisujący się do tej pory 1,5 roczny Samsung GX10 wyprodukował 3 fioletowe fotki i niestety dziś sytuacja się powtórzyła, przykłady pod linkami (zachowane EXIFy):

foto 1
foto 2
foto 3
foto 4

Nie ma znaczenia czy RAW, czy JPG w sumie było 5 takich fotek z 60.

W trakcie robienia zdjęć było chłodno tzn. wcześniej około -3, dziś poniżej -10 jednak w ubiegłym roku też robiłem zdjęcia poniżej -10 i było OK.

Wpływ temperatury, czy coś siada? a gwarancja się skończyła...
 

Spasioo  Dołączył: 02 Sty 2009
Pomóc nie umiem... aczkolwiek 2 świetne w tych kolorach ;D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no to wal do serwisu
 

Palacz  Dołączył: 12 Gru 2008
jeśli reset lub zmiana softu nie pomaga to chyba tylko serwis...ale fotki podobaja mi się :D
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Jesteś pewien że to jednak nie WB?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
http://jurapolska.com/pic/fiolet_4.jpg

To jest wg mnie najlepsze.
Ilez by sie trzeba nameczyc w Fotoszopie, zeby osiagnac cos takiego. :-D



volender napisał/a:
Jesteś pewien że to jednak nie WB?
na WB to nie wyglada raczej.
 

chrystian87  Dołączył: 03 Sie 2008
MichałD napisał/a:
a gwarancja się skończyła...


ale przez 2 lata masz możliwość reklamowania towaru jako "niezgodnego z umową"...

http://www.federacja-kons...y.php?story=139
 
Misek  Dołączył: 04 Sty 2009
chrystian87 napisał/a:
MichałD napisał/a:
a gwarancja się skończyła...


ale przez 2 lata masz możliwość reklamowania towaru jako "niezgodnego z umową"...

http://www.federacja-kons...y.php?story=139


Jakby tak było to wszyscy by oddawali aparaty po roku. To jest usterka techniczna, która powstała po 1,5 rocznym użytkowaniu.

To tak jakbyś kupił nowy aparat, a po 1,5 roku okazało się że to był odnawiany sprzęt. Wtedy te prawa konsumenta mają zastosowanie.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Misek napisał/a:
Jakby tak było to wszyscy by oddawali aparaty po roku. To jest usterka techniczna, która powstała po 1,5 rocznym użytkowaniu.

To tak jakbyś kupił nowy aparat, a po 1,5 roku okazało się że to był odnawiany sprzęt. Wtedy te prawa konsumenta mają zastosowanie.

A ja tak swojego Pentaxa naprawiałem właśnie.. bo się popsuł pod koniec. Pod reklamację nie podchodzą usterki mechaniczne wynikające ze złego użytkowania itd. Nie straszcie chłopaka.
Poszukaj na forum adresu www serwisu, skontaktuj się, spisz na kartce jaka jest wada, okoliczności wystąpienia itd. spakuj z aparatem i wyślij.

Na fotkach widać, że ewidentnie brakuje zielonego kanału. Albo jakieś mikrostyki czy insza elektronika odpowiedzialna za informację o kolorze poszła albo coś w sofcie.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Jeśli to wada matrycy to może producent stanie na wysokości zadania i wymieni matrycę niezależnie od gwarancji? Sony zrobiło tak z moją Konicą Minoltą A1.
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
Witam,

rozmawiałem przed chwilą z pracownikiem biura Powiatowego Rzecznika Konsumenta i
do 2 lat od daty zakupu ma prawo złożyć, u sprzedawcy reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową, tym bardziej że nie jest to uszkodzenie fizyczne z winy użytkownika. Nie będę sprzętu na razie wysyłał bezpośrednio do Gdyni, zobaczę co powie sprzedawca...
 

AreKc  Dołączył: 27 Cze 2008
MichałD napisał/a:
rozmawiałem przed chwilą z pracownikiem biura Powiatowego Rzecznika Konsumenta i
do 2 lat od daty zakupu ma prawo złożyć, u sprzedawcy reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową


Zgadza się, ale po sześciu miesiącach od daty zakupu to na konsumencie spoczywa obowiązek udowodnienia, że usterka występowała w momencie zakupu. Trudno będzie.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
arekc2000 napisał/a:
Trudno będzie.


niech namiesza w Exifach i udowodni ze juz wtedy bylo fioletowo.. ale zeby nie bylo to ja nie namawiam do zlego..
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
Tak wiem o tym.
Forumowa szukajka coś mało informacji o podobnym przypadku wyrzuca, uszkodzonych fotek było niewiele, teraz dla testów (po resecie) zrobiłem koło 50 i sytuacja się nie powtórzyła. Ciężko wyczuć co z nim i od czego to zależy, pierwszego dnia naprawdę nie było tak zimno wstrząsów też żadnych gwałtownych nie miał itp.

Miał ktoś może podobną sytuację?

p.s.

Rozmawiałem właśnie z "Szefową" firmy w której kupiłem sprzęt - zobaczymy co z tego wyjdzie, mam wysłać aparat do nich...
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Nie wiem na ile to jest trafne co mi wyszło, ale:


Chociaż faktycznie po zmianie zrobiło się mocno ciemniej, więc może ktoś miał rację, że kanału brakuje.
Ew. może Ci jakaś magistralka nie styka w aparacie, więc jeżeli z reklamacji wyjdą nici (odpukać), a problem nadal będzie Twojemu Samowi doskwierać, możesz spróbować otworzyć body i powypinać tasiemki i przeczyścić spirytusem ich styki.
Zwłaszcza te od matrycy.

Ktoś tu sprzedawał k10kę na części, więc może doradzi jak się do otwierania zabrać, żeby nie rozkręcić wszystkiego, tylko to co konieczne.
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
volender napisał/a:
Nie wiem na ile to jest trafne co mi wyszło


Nie całkiem, to samo ujęcie ale poprawne (kolejna klatka po złym zdjęci, fiolet pojawił się ponownie na 4 ujęciu) - http://jurapolska.pl/foto.php?id=338
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
A tam, sprzedawać na części... sprzedać jako UNIKATOWY egzemplarz do robienia klimatycznych zdjęć... za odpowiednio wysoką kwotę :-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Tak ciekawsza wersja niż do zdjęć IR. ;-)
Jednak brakuje jednego kanału, kolorki inne.
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
Nie wiem jak samsung ale pentax nie zaleca użytkowania w temp.poniżej zera,a photome w Twoim zdjęciu pokazuje -10C.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
To temperatura jest w exifie czy cuś? Kurcze, człowiek całe życie się uczy, a i tak głupi :-D
A kolorki - no faktycznie. A może włączony anty-szejk sprzyja złym zdjęciom?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach