squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
calltoon napisał/a:
Czy działa wspomaganie AF?

Tak
kris.s napisał/a:
interesuje mnie ta lampa, czy ona dziala w trybie A?

Nie.
 
clif  Dołączył: 27 Maj 2016
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Szukajka mi nic nie wypluła, więc zapytam: czy ktoś z tu obecnych używał lampy Genesis Reporter Lite 360? Nada się toto do Pentaksa? Kusi mnie, żeby sprzedać wszystkie świecidełka które mam i kupić jedno mocniejsze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pytałeś na stronie quadralite.pl ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk, sądzisz, że mają na stanie korpus Pentaksa, z którym mogliby to sprawdzić? Stopka jest uniwersalna więc teoretycznie lampa powinna działać. Dlatego pytam praktyków.
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
Enzo napisał/a:
plwk, sądzisz, że mają na stanie korpus Pentaksa, z którym mogliby to sprawdzić? Stopka jest uniwersalna więc teoretycznie lampa powinna działać. Dlatego pytam praktyków.


Działa, radiowo z Navigatorem też.
Z Cactusem V6II udało mi się zejść z błyskiem do 1/1000s..
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
badur, dzięki za odpowiedź :-B Jak to wygląda bez Cactusa? Synchronizuje się tylko do 1/180?
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
Enzo napisał/a:
Synchronizuje się tylko do 1/180?


U mnie tylko do 1/160. K-01, że tak powiem :-D
Aha, nie zakładaj, że będziesz to wsuwał w sanki aparatu. Wielkie cholerstwo.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
badur napisał/a:
Aha, nie zakładaj, że będziesz to wsuwał w sanki aparatu. Wielkie cholerstwo.

Domyślam się. Masz wersję Lite bez TTL-u, czy coś innego? Ten akumulator długo się ładuje?
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
badur napisał/a:
1/160

A nie, jednak ma toto 1/180. Dawno nie używałem. W każdym razie krócej niż czas synchronizacji bez kaktusa nie da rady. W innych systemach się da, u nas nie.

[ Dodano: 2018-02-08, 18:47 ]
Enzo napisał/a:
Masz wersję Lite bez TTL-u, czy coś innego? Ten akumulator długo się ładuje?

Bez TTL, ładuje się o ile pamiętam dość długo (standardowy akumulator, bo można kupić wersję o większej pojemności), ale nie dam głowy czy mój aku nie jest przypadkiem na ostatnich nogach, kupiłem używkę.
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Witam. To znowu zielony ja, szukałem odpowiedniego wątku lub odpowiedzi i nie znalazłem. Zastanawiam się nad wyborem lampy metz. Do wyboru mam metz 52 AF-1 i metz 58 AF-1. Pierwsza z nich może działać w trybie master, co do drugiej to grzebie w necie od paru dni i nie mogę nic znaleźć, przy okazji wie ktoś może jak sprawdzić ilość błysków w metz 52 af-1? Zastanawiałem się też nad metz 48 i 50. Jak zawsze, proszę o pomoc w wyborze :-)
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Jak byś był zainteresowany Metzem 50 AF 1 to proszę na priva.

[ Dodano: 2018-02-25, 12:59 ]
Ilość błysków sprawdza się w następujący sposób : wciskasz naraz klawisze -+ ( trzymasz cały czas) i włączasz lampę , po ok 5s. pojawi się ilość błysków. Jeżeli chcesz sprawdzić wersję softu wciskasz MODE (trzymasz cały czas) i włączasz lampę. Sprawdzanie działania ikonek na LCD, wciskasz "błyskawicę" (trzymasz cały czas) i włączasz lampę.
 
water-drinker  Dołączył: 05 Lip 2008
Koledzy, poratujcie! Czy coś jest nie tak z Sigma EF-610 DG SUPER?

Szukam pierwszej lampy do K-3 II. Planuje zdjęcia głównie rodzinne i pamiątkowe z lampą (dzieci, rodzinka, znajomi) - bardziej kameralne, nastawione na portret, uchwycenie akcji w domu (czyli 70% w praktycznie tych samych miejscach), miłych spotkań... imprezy takie jak wesela, śluby itp. odpadają. Za to w grę wchodzą jakieś wycieczki w nowe miejsca, spacery, a przy okazji focenie wieczorkiem też w plenerze. Bazowym obiektywem do nich będzie Sigma 18-50/2.8. Hen, w dalej przyszłości za kilka lat planuje jaśniejszą portretówkę z automatyką, bo teraz posiadam tylko 50/1.7 M i chwilami nie jestem zadowolony z efektów (nie tak łatwo mieć idealną ostrość bez klina na cyfrze).

Grzebie na forum, cały wątek przeczytałem i zgłupiałem. O tej Sigmie są szczątkowe informacje. Przejrzałem polecane w wątku strony i z nich wyciągnąłem sobie wniosek, że w cenie jakość/cena ta Sigma jest bezkonkurencyjna.

Jako, że wgryzam się w temat na początek chciałem coś, co mogę kręcić na wszystkie strony i np. pod kątem odbije światło od ścian (a nie tylko od sufitu i dość). Do tego wspomoże mnie automatyka, abym na początku więcej myślał o dobrym uchwyceniu momentu, a nie zabawy ustawieniami. W przyszłości chciałbym jednak mieć jakieś możliwości coś pogrzebać i pobawić się w efekty z lampą. Raczej odrzucam typowo studyjną robotę. Bardziej spontanicznie, z ręki. Na zagranicznych forach o tej Sigmie wyczytałem, że w porównaniu do Metzów jest trudna w obsłudze. Tu znalazłem info, że lampy Sigmy są badziewne pod kątem jakości wykonania. Co zatem polecanie w budżecie około 900 zł, nowego (bo używek się boje)?
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Nie musisz aż tak bardzo bać się używek. Z tym budżetem kupisz porządną lampę Pentaxa (AF540FGZ) i będziesz miał święty spokój i błyskotkę jak się patrzy ze wszystkimi potrzebnymi atrakcjami, jakie system nasz oferuje.

Nie rozumiem, dlaczego większość na tym forum wpierw grzebie u innych producentów, a o Pentaxie nawet nie wspomina, a potem się męczy. Toć przecież nasz rodzimy system i trzeba go wspierać. A on z niewielkimi wyjątkami potrafi się ładnie odwdzięczać.
Masz dobry aparat, a szukasz nie wiadomo czego z jakichś obcych stajni.
Byle badziewie do niego nie pasuje.

PS. Kupowałem tylko używki (lampy) i złego słowa o nich nie powiem. Wszystkie systemowe - może dlatego ;-)
 
water-drinker  Dołączył: 05 Lip 2008
Dla mnie ta lampa (nowa) ma tylko jedną wadę - cenę. Początkowo myślałem o 360 FGZ, ale mało się kręci. Dlatego ruszyłem w poszukiwania innej lampy.

PS. Niestety, w moich stronach (Sandomierz) trudno o używki na zasadzie, że wezmę do ręki i zobaczę. Kiedyś bym jeszcze próbował przez nasze forum, bo było takie coś jak giełda i bym rozważał jako opcję (tak kupiłem np. mój manualny tele 135/2.8 mm). Nie robiłem nigdy fotek z lampą zewnątrzną, więc ciężko mi nawet ją sprawdzić poza tym, że blyska. Kilka lat błysk znałem tylko z K200D :mrgreen:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
water-drinker napisał/a:
trudno o używki na zasadzie, że wezmę do ręki i zobaczę.


Niemal wszędzie jest ta sama trudność.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
water-drinker, gdy kupowałem swojego Metza 44 (do okazjonalnego amatorskiego błyskania) to nie było nic godnego uwagi z TTL (na czym mi zależało) za ludzkie pieniądze. Dzisiaj kupiłbym YONGNUO YN585EX, za troszkę więcej niż połowę kwoty, którą dysponujesz. Pentax jak Pentax - solidność, ale pieniądze duże i jak dla mnie bez sensu. O Metzu złego słowa powiedzieć nie mogę. Działa, obsługa prosta, żeby nie powiedzieć prostacka ;-)
Wygląda, że ta Sigma ma niezłe parametry jak za tą cenę, ale niewiele opinii o niej
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Color napisał/a:
Pentax jak Pentax - solidność, ale pieniądze duże i jak dla mnie bez sensu.


Ludzie kupują sobie takiego K-1 za prawie 10tys., jakieś szkła do tego za następne grube tysiące, a na koniec chińską lampę za 3 stówy, bo Pentax "za drogi".
Dla mnie właśnie TO jest bez sensu.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Penteusz, :-B
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Penteusz, Pentax od zarania cyfry był systemem w którym kupowało się body za kilka tysięcy, żeby sobie bez problemu podpiąć Heliosa lub eMkę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach