fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
[fosgen] To może i ja poproszę o opinie
Nr1



Nr2



Nr3




Nr4

 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
fosgen, dodaj swój nick w tytule tematu.

Zdjęcia zbyt zwykłe. nr.1 - fajna sytuacja, fajne światło, tylko trochę niewykorzystane. Wszystkie zdjęcia trochę nieostre. Powodzenia z następnymi ;-)
 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
ubeuszek, thx. Króciutko miałem aparat wtedy. W sensie od niedawna.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
fosgen, ja pierwsze zdjęcie które zrobiłem kasetką uważam za jedno z lepszych swoich ;-) szkoda, że jest w niebie dla niezarchiwizowanych danych :cry:

4. efekt był by lepszy, gdybyś mógł użyć mniejszą głębie ostrości, i większą odległość między gałęziami, i kadr nie środkowy. tak ja to widzę.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Mnie też wydaje się, że zdjęcia nie są tak ostre jak powinny. Jeśli masz KIT 18-55 spróbuj zrobić fotki przy F11. Koniecznie pilnuj też, żeby czas naświetlania był równy 1/(ogniskowa*1,5). Dla 55 mm musi to być nie dłuższy niż 1/80 s. Zacznij od tego. Cyknij. Zobacz, czy ostrość jest OK. Zdjęcie nr 1 jest dla mnie najlepsze ze wszystkich.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
kndr napisał/a:
Dla 55 mm musi to być nie dłuższy niż 1/80 s.
A dlaczego tak? Jakiś konkretny powód jest? Przy dłuższych czasach i ogniskowej 55mm światło za bardzo nagrzewa matrycę czy o co chodzi?
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
matb, w różnych książkach piszą, że taka zasada, jeśli chcesz mieć pewność, że zdjęcie z ręki przy danej ogniskowej nie będzie poruszone to najdłuższy czas jaki można użyć to 1/ogniskowa
 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
Nr5


Jeszcze jedno z tego samego dnia.
PS. podpowiedzcie, czemu ten link imageshack'a mi się pojawia. To standardowe jest?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Cytat
w różnych książkach piszą, że taka zasada, jeśli chcesz mieć pewność, że zdjęcie z ręki przy danej ogniskowej nie będzie poruszone to najdłuższy czas jaki można użyć to 1/ogniskowa


w książkach? To mi raczej na oświeconą prawdę internetową wygląda. Przecież wystarczą 3 sekundy zastanowienia, żeby dojść do wniosku, iż to bzdura jest. W tych książkach to jakieś dowody na prawdziwość takiego twierdzenia podają, czy tylko tak sobie bredzą? Bo z tego wynika, że moja Koleżanka Małżonka, a i córka, nie mówiąc już o mnie, to powinniśmy na P67 z podpiętym obiektywem 55mm spokojnie utrzymać czas 1/60". I to pewnie bez gripa jeszcze, nie?
Podaj jakiegoś autora, jak mi się nie uda, to będę u niego reklamował poruszone zdjęcia ;-)
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
podepne sie do ubeuszka raczej niewykorzystane oswietlenie w parku, same kadry niezbyt ciekawe no i w 5 odwróciłbym GO to drzewo w tle moze jest bardziej interesujace?
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Właściwie nie wiadomo o czym są te zdjęcia. Widać, że zaczynasz przygodę z aparatem. Nie zniechęcaj się, rzecz jasna - proponuję, byś poczytał trochę o podstawach fotografii (na temat książek znajdziesz wątek również na tym forum), pooglądał albumy / galerie foto w sieci no i oczywiście podejmował kolejne próby. Powodzenia :-B
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
matb, jak znajdę kto ma tą książkę to nawet zeskanuję stronę :mrgreen: wiem, że 90% było o tym gdzie szukać pomysłu na zdjęcia i była papka totalna.
 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
Koteki napisał/a:
zaczynasz przygodę z aparatem

bo i prawda. Do tej pory głównie małpką fotografowałem swoje pociechy.Biorę się do nauki, bo fotografia coraz bardziej mi się podoba.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
matb napisał/a:
To mi raczej na oświeconą prawdę internetową wygląda.


Od czegoś trzeba zacząć, żeby dojść do sensownych wniosków. Ten wzór uznaję za dobry początek z eksperymentowaniem. Dlatego napisałem - "zacznij od tego". Jeśli zdjęcia robione KITem 18-55 z przesłoną f11, na ogniskowej 55, czasem nie dłuższym niż 1/80s i słońcem za plecami wyjdą ostre (bardzo duże prawdopodobieństwo) to znak, że już coś jest OK. Potem można próbować wydłużania/skracania czasów, regulacji przysłony i zmiany pozycji stosunku do słońca itd. W ten sposób, wychodząc od czegoś stałego, człowiek może coś zaobserwować.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Wszystkie zdjęcia jakie pokazałeś to jeden wielki nieprzemyślany bałagan. Podpatruj innych i staraj się ich naśladować.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Poczytaj sobie to -> www.szeroki-kadr.pl. Bardzo dużo porad odnośnie fotografii podana w bardzo przystępnej formie, ja tam bardzo często zaglądam.

A jeśli chodzi o te zdjęcia to co chciałeś nimi pokazać? Niestety, żadne mi się nie podoba... ale ja sam dużo lepszych nie robię, też dopiero zaczynam ;-)

Pozdrawiam
Buczo
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
na twoich zdjęciach wielki chaos. Nie przemyślane kadry. Do mnie nie przemawia żadne ze zdjęć. ;-)
 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
Nr6
Małe wspomnienie Świąt

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Sorry, nie zamierzam by zabrzmiało to brutalnie, nie chcę Cię zniechęcać do fotografii ale nie jest dobrze, ostatnie zdjęcie jest bardzo słabe. Nie wyrzuciłbym tego zdjęcia do kosza z 2 względów. Z jednej strony może Ci przypominać miłe chwile a z drugiej stanowi dowód jak fotografować nie należy i jak bardzo musisz dalej ćwiczyć oko. Oglądaj zdjęcia innych i porównuj i naśladuj. Inaczej efektu nie będzie. Pozdrawiam i nie martw się. Jeśli zależy Ci na dobrych własnych zdjęciach to trzeba tej sztuki się wyuczyć. I całe szczęście bo co by to było gdyby każdy potrafił od razu pstrykać świetne zdjęcia :mrgreen: . Koniec tyrady. Ucz się. :-B
 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
Spoko.
kulten napisał/a:
nie chcę Cię zniechęcać do fotografii ale nie jest dobrze, ostatnie zdjęcie jest bardzo słabe
. Pobieram nauki z całych sił. Fajnie,że się odezwałeś.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach