Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
[Serafion] Kolejne próby
Zeszły rok analogowo:
1. Jupiter 9 - pierwsze próby

2. Jupiter 9 - kolejne próby

3. Pentacon 50/1,8 - Zwierz

4. SMC Takumar 135/3,5 - Wiosennie



Podłapane wczoraj podczas wyjścia z dawno niewidzianymi kumplami. Wszystko jupiter portrety całkowicie otwarty zaś do listka lekko przymknięty.
5.Huh?!

6. Czapecznik

7. Lubię szronik na listkach


Proszę o porady i komentarze co by warsztat udoskonalać.

 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Pierwsze 3 pozytywnie. Kotek naprawde fajny, Pani na drugim równiez ładnie.
Reszta taka sobie.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Może to dlatego, że cała reszta w ogóle nie pozowana i taka spontaniczna bardziej. Poza tym przy minusowej temperaturze trudno być pięknym;)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Kotek rządzi! +++
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
jedynka mi się podoba.

Natomiast szronik który lubisz jest hmm kiepski, ale to pewnie wina światła, może inna pora dnia bedzie lepsza?
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Szronik jest prowokacją a inna pora dnia przy takim zachmurzeniu jak wtedy występowało i tak mijałoby się z celem. Może inny dzień generalnie i pora roku.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
jaką znou prowokacją ? do czego ?
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Jest prowokacją z zasady, bo odbija się od całej reszty wszystkim począwszy od centralnego kadru, bałaganu w nim, nietrafionej ostrości. Poprostu to taka odpowiedź na dużo fotek szronu ostatnio;) miałem zresztą nadzieję, że uwagi będą do wcześniejszych zdjęć.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Najbardziej 2! Za kolory no.. za całokształt, wyszło bardzo dobrze.
1. Też ok, po prostu nie mam czego się czepić.
Trochę nie przemawia do mnie szron. Ani nie prowokuje. No ale faktycznie, wyłamuje się z tych konwenansów..
Cytat
Jest prowokacją z zasady, bo odbija się od całej reszty wszystkim począwszy od centralnego kadru, bałaganu w nim, nietrafionej ostrości

Powodzenia
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
8. Kontastowe psisko pokazuje zębisko

9. Psisko na śniegowym tle

Proszę o komentarze i uwagi. Psa ciężko było dobrze naświetlić aby były szczegóły, generalnie nie przepalony śnieg uważam za plus.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
drugie wg mnie bardzo na plus - wyszparowany piesek... no no...!

a pierwsze - jakieś takie szare, ale z kolei gdyby zrobić jak 2 - byłby nieczytelny patyk - faktycznie dylematycznie.

Ładnie złapane pierwsze.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Dla mnie zdjęcia zazwyczaj są jakimś kompromisem między warunkami zastanymi, tym co chce osiągnąć a tym co się da bez wielkiej ingerencji.

Dziś bardziej szaro.
10. Kominek pewnego zimnego dnia

11. Wall

 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Podoba mi się pomysł, wykonanie również. Muszę sprawdzić kiedyś ze swoim kominkiem ;-) szkoda tylko, że ten na zdjęciu taki mały, chciałoby się zobaczyć tego więcej.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Pare ujęć karate inspirowanych
12. Kopiąca karata

13. Karata w pozycji standardowej karaty

14. Karata zbierająca energie Chi

15. Karata sportretowana


[ Dodano: 2008-08-16, 10:31 ]
pierwsze próby uchwycenia obcych ludzi:
16.

17.


oraz próba znalezienia czegoś magicznego w miejskiej przestrzeni
18.
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
Zdjęć od 1 do 11 nie widzę. Jakiś problem z serwerem hostującym? Z pozostałych podoba mi się 17 (choć lepiej utnij nieco dołu). Co do 18 to wróć w to miejsce rano lub wieczorem kiedy będzie lepsze światło (a potem pokaż tu rezultat ;-) ).
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
podobnie jak Demsey- od 1 do 11 nie widzę (ani w firefox ani w IE). z pozostałych 17 super (szkoda, że ta kobieta akurat musiała tam przebywać) i 18 chociaż czegoś kurcze brakuje (może więcej kadru u góry, ciężko mi określić)
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
19. Zdjęcie podróżne


W odpowiedzi na niewyświetlające się od 1 do 11.. niestety miejsce gdzie trzymane były fotki zniknęło z sieci a ponieważ mój komp od tamtego czasu dużo przeszedł to i materiały archiwizowane wcześniej zniknęły z HD. Usunąć chciałem co by zamieszania nie było ale nie mam już władzy nad wcześniejszymi postami.
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
W 19 Podoba mi się rytmiczność kompozycji ;)
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
12 - trochę abstra h u jąc - zawsze zastanawiałem się nad przeprostem ręki u kobiet podczas ciosu. Przecież "wyprostowana" ręka z natury rzeczy jest lekko zgięta. A kobieta jak uderza musi mieć 180 stopni :lol:

edit: musiałem dodać spacje, bo forum dopatrzyło się męskich członków - jakie to freudowskie :-)

 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
19. podoba mi się, że z byle jakiego "wnętrza" wyszedł super klimacik. Zdjęcie o zachodzie słońca? Poza tym uwielbiam powtarzalność elementów i ich symetrię na zdjęciu a tutaj jest tego sporo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach