Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
[ analog] Z-70 - nie podnosi się lustro
Mój Pentax Z-70 poleżał ze 3 lata w lamusie i pojawiła się następująca usterka: w chwili naciśnięcia spustu migawki lustro, niezależnie od ustawionego czasu, ledwo drgnie - unosi się minimalnie. Nie przesuwają się również kurtynki migawki. Migawka zaczyna działać prawidłowo dopiero wtedy, gdy całkowicie uniosę lustro. Wymieniłem baterię - nie pomogło.

Macie jakieś przypuszczenia co mogło się stać?

Naszła mnie ochota na popstrykanie na filmie. Zastanawiam się, czy warto wydać kasę na serwis tego Z-70, czy lepiej poszukać na aukcjach jakiegoś innego starucha, w rodzaju ME Super...
 
kkrzych  Dołączył: 11 Wrz 2007
cześć, mam z-70 już trzy lata, fajnie go mieć, ma bardzo wygodny grip i jest to prosta konstrukcja(to zaleta wg mnie). To jest mój pierwszy aparat po praktice, kupiłem z potrzeby autofokusa i automatycznego przesuwu filmu. Po zrobieniu jakichś 30 filmów, widzę, że ani jedno ani drugie nie jest tak istotne. Jeśli sytuacja wymaga zrobienia kilku zdjęć w krótkim czasie to automatyczny przesuw bywa zbawienny, ale od tego wszystkiego ważniejszy jest wg mnie czytelny, duży i jasny wizjer; a w z-70 z tym kiepsko.
Z tego względu, że jest to niedrogi aparat, sugerowałbym ci zostawić go albo sprzedać i kupić sobie manualny korpus, ewentualnie z winderem.
Generalnie jest chyba tak, że z korpusów na bagnet k te manualne mają najlepsze wizjery..
chyba że jakiś mz-s albo z1.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Masz rację kkrzych, nie ma sensu naprawiać tego body. Szkoda mi go tylko ze względów sentymentalnych, bo od niego zaczęła się moja przygoda ze sprzętem marki Pentax. Kupiłem go w 1996 albo rok później i do nastania cyfry używałem w miarę intensywnie, więc trochę mi posłużył :-D

Parę dni temu nabyłem ME Super i widzę, że to aparat zdecydowanie lepiej dopasowany do moich potrzeb (do małego obrazka mam wyłącznie manualne obiektywy). Wizjer - bajka.

Pozdrawiam :-B
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Koteki, czyli pozostaje Ci wyrzeźbić tabliczkę z napisem w stylu "Pentax Z-70, 1996-2009 RIP", postawić go na honorowym miejscu w domu i odkurzać co kilka dni z czułością... ;-)
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Tak zrobię thrackan :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach