M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Czasami na Ali pojawia się replika nomos. W cenie około 100 zł więc na pewno z kwarcem w środku. Całkiem ładnie zrobione.
Ja mam wielką słabość do zegarków. Muszę się opanowywać żeby nie kupować. Odwracam wzrok. Ale czasami ulegam.
Ostatnio widziałem zepelliny i pięknie były zrobione w cenie całkiem przyjemnej. Nie wiem jak dzisiaj kosztują, ale przed pandemia nieco ponad 1300 za całkiem ładny zegarek.
Nie wszystkie Chińczyki mają biedne logotypy.
Poniżej nomos z mechanizmem automatycznym
https://a.aliexpress.com/_uvo29p
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Oczywiście napis na zegarku będzie nomos. Tylko w aukcji jest odwrócone m. :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Takiej j** za przeproszeniem to ja bym nie chciał. To jak cygański Rolex z tombaku.
Zdaję sobie sprawę, że podrobić istniejące logo potrafią...

 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Przepraszam, nie chciałem Cię zdenerwować.
Oczywiście, ze podróbka nigdy nie będzie oryginałem. To byłoby oszukiwanie samego siebie.
Miałem w ręce podrobiony przez Chiny jeager za 600-700 zł. I to był doskonale wykonany zegarek. Pewnie w środku mechanizm nie był już taki sam, ale wykonanie całości perfekt. Z drugiej strony nigdy nie miałem w dłoni oryginału więc trudno się odnieść do tego jak bardzo się zbliżyli w podróbce.
Więc tylko szkoda ,że się nie inspirują, a najczęściej podrabiają.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Ryszard napisał/a:
Piękny zegarek u kumpla widziałem, inspirowany pistoletem VIS, polska manufaktura, no cudeńko po prostu.
Nie VIS 1935 Uprising 2 przypadkiem?

Sam mam i na co dzień noszę zegarek rocznicowy...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
M.K, spoko nie zdenerwowałem się :-)
Tam było pod.je.bki ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Hehe,
ten NOWOS to powinien mieć napisane Made in Chian*

*Widziałem zdjęcie z taką etykietą - to były gwiazdy Mercedesa, na pewno 100% ori :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Btw. Te nomosy za 100zł to tylko paski do tych podróbek.
Jak wybierzesz w ofercie zegarek to cena skacze do ok 600zl.

No nic. Jak mnie nie stać na oryginał, homary mają tragiczne loga, to najbardziej mi się zeppeliny podobają.
A z drugiej strony moje Casio jest tak blisko ideału że nie ma co kombinować tylko ewentualnie pasek wymienić.
Ileż można mieć bauhausów na raz ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon, gdybym miał kupić jeszcze jeden zegarek, to właśnie takiego minimalistycznego Casio z szafirowym szkiełkiem. Póki co, jeszcze (albo już) mi nie przeszkadza, że raz na jakiś czas, spod marynarki wystaje G-Shock.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kupuj. Fajny jest ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach