jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Co ciekawego można przywieźć z Pekinu?
Znajomy wraca do Polski i się pytał co mi kupić. Na myśli ma głównie elektronikę.
Chciałbym dziewczynie sprezentować jakiegoś netbooka, coś jak eeePC 900 Asusa, ale może być też solidna chińska podróbka.
A może też coś z osprzętu foto?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Z chin to głównie ubrania się opłaca(-ło, kiedy ja tam miałem okazję być). Elektronika nie jest tania, chyba że poszuka się okazji: kolega wynalazł sklep z niepełnowartościowym towarem. (odtwarzacz CD z nie do końca sprawnym podświetleniem za 10% ceny ;-) ). Okazje niestety są podejrzane, w normalnych sklepach ceny nie są niższe. :roll:
 
water-drinker  Dołączył: 05 Lip 2008
Nie wiem tylko, czy to jest sensowne kupować coś w Chinach. Można kupić za groszę, lecz watpie by był tam np. markowy notebook Asusa. Co prawda większość elementów może tam powstawać np. części do pamięci, czy chociażby płyta główna, lecz wątpie by znane marki były tam łatwo osiągalne na tych samych zasadach co u nas.

Weź też pod uwagę, że z chińskim sprzetem mogą być problemy z oprogramowaniem. Próbowałem dla znajomego zrobić chiński, znaleziony odtwarzacz danych. Nie udało mi się. Osobiście wolałbym kupić sprzęt w Polsce, zwłaszcza, że wymieniony przez Ciebie notebook nie chodzi w kosmicznych pieniądzach (choć oczywiście jak dla kogo). Osobiście polecam poszukać jakiegoś zmyślnego gadżetu niedostępnego w Polsce, chyba że Twój znajomy może kupić w Pekinie za groszę markowy sprzęt. Wtedy sprawdziłbym, czy jest on dostępny w polskiej dystrybucji (= dostęp części w serwisie).

Ups, Gwiazdor napisał post kiedy odpowiadałem. Czy chcesz przez to Gwiazdor powiedzieć, że ceny w Chinach elektroniki nie są takie tanie jak wszyscy mówią? Jestem w szoku.
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Ubrania to kupię sobie sam za rok, jak go odwiedzę, bo to towar, który trzeba przymierzyć obejrzeć itp. Co do elektroniki to on kupił sobie kamerę na bezcłówce i jak zobaczył ceny tego modelu w Polsce, to żałował, że kupił tylko jedną sztukę.
Co do chińskiej myśli technicznej i ich własnych produktów to mam coraz większe zaufanie. Sam posiadam odtwarzacz mp3 Meizu i gra lepiej od iPodów i Creative'ów.
Co do mikrokomputerów (pomyśleć, że tak się mówiło na desktop), to faktycznie mogą mieć jakieś chińskie biosy i o zgrozo klawiaturę. A co z foto? Oprócz statywów, lamp uniwersalnych itp.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
 

oc  Dołączył: 29 Kwi 2008
Albo podróby ajfona....
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Właśnie, kiedy ja tam byem to nie było czegoś takiego jak Nokla. Wtedy chinole robili albo tandetne do granic możliwości kopie/podróki (np. pendrive który nie działał, ale udało się wymienić na działający), albo sprzedawali oryginały w mało atrakcyjnych cenach. Obecnie trochę się to zmieniło, ale w azji nie widziałem okazji. Ostatnią widziałem jakieś 2 lata temu, kiedy kupwałem tam kadyszkę. :evilsmile:
 
water-drinker  Dołączył: 05 Lip 2008
Gwiazdor, nie wiem czy bym się odważył na kupno Kadyszki. Jeździsz jak dla mnie po bandzie :)

jpserwis etykieta jest mało istotna. Ważne, co masz w środku. To tak jak w foto masz modele Pentaxa w Samsungu. Różnice kosmetyczne. Problem w tym, że czasem chińszczyzna ma chińskie bebechy..
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
jpserwis, bo akurat meizu to nie jakaś chińska firma, tylko jedna z lepszych produkująca odtwarzacze mp3 ;)
ipody, creativy wymiękają przy niej.
 
water-drinker  Dołączył: 05 Lip 2008
Meizu, pierwsze słyszę. Mógłbyś YellowLabel napisać o niej w paru słowach i dlaczego taka dobra?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
water-drinker napisał/a:
nie wiem czy bym się odważył na kupno Kadyszki. Jeździsz jak dla mnie po bandzie :)
Z namiotu też bym nie kupił. Kupowałem w Singapurze tak na magrinesie. ;-)
W chinach jest masa podróbek, ale też i sprzęt markowy. Podróbki są tanie i można się naciąć. A sprzęt markowy jest w cenach mało atrakcyjnych.
Warto (było, nie wiem czy jeszcze jest) poszukać rzeczy "z odzysku", czyli takich któe nie przeszły pozytywnie kontroli jakościowej w fabryce. Sam tak kupiłem sporo znakomitej bielizny. Jedyna wada to np. krzywo wychaftowany napis, albo zły kolor nitki. A materiały tak samo dobre.
 
koperek  Dołączył: 03 Sie 2008
jpserwis napisał/a:
Ubrania to kupię sobie sam za rok, jak go odwiedzę, bo to towar, który trzeba przymierzyć obejrzeć itp. Co do elektroniki to on kupił sobie kamerę na bezcłówce i jak zobaczył ceny tego modelu w Polsce, to żałował, że kupił tylko jedną sztukę.
Co do chińskiej myśli technicznej i ich własnych produktów to mam coraz większe zaufanie. Sam posiadam odtwarzacz mp3 Meizu i gra lepiej od iPodów i Creative'ów.
Co do mikrokomputerów (pomyśleć, że tak się mówiło na desktop), to faktycznie mogą mieć jakieś chińskie biosy i o zgrozo klawiaturę. A co z foto? Oprócz statywów, lamp uniwersalnych itp.

Creative to syf a Ipod nie lepszy ;) Tylko Iriver :]
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
bo creative jak i ipod bazują na marketingu.
Dobra reklama to klucz do sprzedaży ich produktów. Siedzę trochę właśnie w odtwarzaczach, słuchawkach itp itd.
Tak naprawdę najlepszymi firmami są firmy zupełnie nie znane:
Cowon, Vedia, Meizu lub Sansa (ostatnimi czasy)
a czemu? no bo zamiast bajerów i szmerów oraz różnych gadżetów mają wpakowany jeden porządny procesor do przetwarzania dźwięku i 4 przyciski aby nam się łatwo piosenki wyszukiwało ;)

nie dość, że super brzmi to świetnie wygląda ;)

No ale, co jak co.. dobry player bez dobrych słuchawek nie zagra. a cena takowych przewyższa przeważnie cenę odtwarzacza.
I tutaj również potwierdza się reguła, że najlepszymi słuchawkami są te mało znane:
AKG, Koss, Sennheiser - no te ostatnie to akurat powinniście znać :P


żeby OT nie było. To własnie takie meizu był sobie zakupił w chinach. W końcu tamtejszy produkt. Tylko uważaj na podróbki, bo są naprawdę podobne.
 
water-drinker  Dołączył: 05 Lip 2008
Dzięki YellowLabel za dokształcenie. Jak będę kupował coś z audio już będę więdział do kogo się zwrócić ;)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
YellowLabel w zupełności się z Tobą zgadzam.

YellowLabel napisał/a:
AKG, Koss, Sennheiser - no te ostatnie to akurat powinniście znać :P
chociaż Koss też chyba nie jest u nas taką nieznaną marką :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja dodalbym tylko ze te wszystkie firmy od sluchawek maja tez niestety mocno "budzetowe" produkty a te lepsze kosztuja zwykle sporow wiecej.
Moim cichym faworytem jest KOSS ktory jeszce ze 2-3 lata temu mial wedlug mnie najlepsza relacje jakosci do ceny...
 
water-drinker  Dołączył: 05 Lip 2008
Wyjdę przy was jako ignorant, bo zupełnie nie wiem o czym mówicie. Z wymienionych firm dopiero KOSS skądś znam. Reszta dla mnie czarna magia.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
AKG i Sennheiser -to firmy produkujace sprzet dla profi i i roznej masci audio maniakow
AKG dokladnie nie znam (pomijajac sluchawki) ale ta druga firma ..... :evilsmile:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
YellowLabel napisał/a:
I tutaj również potwierdza się reguła, że najlepszymi słuchawkami są te mało znane:
AKG, Koss, Sennheiser
Kto nie zna ten nie zna. ;-) A o Bayerdynamic słyszeliście? Albo STAX?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
STAX nie znam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach