dan  Dołączył: 11 Sie 2006
[ analog] Problem z *istem
Hej,

Mam problem z nowym *istem, ktory kupilem w Domarze, dzieki uprzejmosci i pomocy Pumaga. W korpusie zawodzi blokada AF-a.

Opisowo: ustawiam ostrosc centralnym punktem, przekadrowuje przy zablokowanej ostrosci, i przy doscisnieciu migawki do konca ostrosc sie rozjedza, tzn. aparat jeszcze raz probuje ja ustawic. Oczywiscie mam wlaczony AF.S.

Nie dzieje sie tak zawsze, zjawisko jest najbardziej widoczne, kiedy ustawie ostrosc na blizszym obiekcie, a po przekadrowaniu centralny punkt ostrosci wypadnie na obiekcie, ktory lezy sporo dalej. Przykladowo - ustawiam ostrosc na drzewo 2m przede mna, przekadrowuje tak, ze punkt ostrosci jest na niebie i przy wcisnieciu migawki do konca ostrosc sie rozjezdza - aparat probuje lapac ostrosc na niebo.

Co to moze byc? :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Co to moze byc? :roll:


zwrot?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
zwrot?

:-/ :cry:
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
współczuję...
btw, to byl nowy czy uzywany? ile dales, jesli moge wiedziec?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Przełącz ostrzenie na przycisk OK. Jest to jakieś ominięcie problemu.
A może kwestia wyrobienia się styków? Jeśli mówisz, że nie zawsze się to dziej, to może po prostu zdarza się, że dojdzie w międzyczasie do rozłączenia styków pod spustem i aparatowi wydaje się, że znowu wciskasz spust od początku?
Mi to wygląda na mechaniczne uszkodzenie spustu.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
pawelek-79, chyba masz racje, to pewnie jest jakiś problem ze spustem :-|

Zwadzio napisał/a:
btw, to byl nowy czy uzywany? ile dales, jesli moge wiedziec?
dan napisał/a:
Mam problem z nowym *istem, ktory kupilem w Domarze
...choc na korpusie jest kilka rysek, a od spodu pozostalosc po jakiejs naklejce (z kodem kreskowym, ceną?). Moze byl z ekspozycji?

Ze zwrotem moze byc problem, bo sprzet z wyprzedazy, sprzetu nie kupowalem osobiscie, no i do Bydgoszczy daleko :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach