Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
109. To miały być te słynne "kręgi w zbożu" ? Jeśli tak, to moim zdaniem zupełnie nie wyszły. Jak dla mnie cienie nie dodają dramaturgii, ale wręcz psują ujęcie :(
Wolałbym widzić tylko to, co było wstawione wcześniej...
 

piotrekjj  Dołączył: 14 Maj 2009
Bardzo mi sie podobaja kolory np. w 104. Czy mozesz zdradzic jakim obiektywem zrobione?
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
104 robiona kitem 18-55.
110.

Fotka zbliżona do zdjęcia nr 103, ale tym razem chyba lepiej oświetlona :-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
110 mi się podoba, dobra kompozycja i tonacja.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
110 jest rewelacyjne mz. Jedno z lepszych zdjec w Twoim watku. Dobry kadr i kolory
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Zgadzam się z przedmówcą. Na +
 

LukaszKo  Dołączył: 08 Wrz 2009
Pozwolę sobie zacytować kabaret Łowców.B "koperek KU**A"
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
:mrgreen:
Szczypiorek to mój ulubiony kawałek.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Dzięki za komentarze ;-)
111.


i proszę o dalsze komentarze, wskazówki mile widziane;
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Zdecydowanie 110 miażdży 111.
111 wydaje się być za ciasne i tło zbyt krzykliwe i rozpraszające, oczywiście według mnie :-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ale 111 tez ma swoja atmosfere... :-D
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
White napisał/a:
Zdecydowanie 110 miażdży 111.
111.Za ciasno i poobcinane liście a i tło za krzykliwe. ;-)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Dzięki za komentarze.
Tym razem pierwsze moje zdjęcie pajęczyny o poranki. Proszę może o jakieś wskazówki. dot tego typu zdjęć;)
112.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie robiłem takich zdjęć, ale poszukałbym większej pajęczyny ;-)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Jedne z pierwszych zachodów w moim wykonaniu i zdaję sobie sprawę że pewnie nie najlepsze. Jakieś wskazówki mile widziane ;-)
113.

i...
114.

115.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Zachody nie są złe,troszeczkę jaśniej jak dla mnie,szczególnie podłoga.Proporcje,widzę więcej podłogi a mniej sufitu.O ile w 113.jeszcze jest do zaakceptowania to w 114.drażni(piszę o sobie),może innym pasuje.Kadrowo raczej niepoprawnie-no ale reguły są po to by je łamać.O obróbce-na 113.wokół drzewka na linii horyzontu jakaś jaśniejsza obwódka.
115.Grzybki jak mówi Czesiu "smakowe",ździebełka traw i spróchniałe drzewo wprowadzają chaos.Mz.grzybki cierpią na brak ostrości i większy kontrast też wskazany. ;-)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
andrzejb napisał/a:
O obróbce-na 113.wokół drzewka na linii horyzontu jakaś jaśniejsza obwódka.

Ta obwódka spowodowana jest obróbką w PS która na celu miała rozjaśnić dół zdjęcia.
Może jakąś podpowiedź dotyczącą jasnego dołu w zdjęciach z zachodem słońca. Bo jak narzazie to to słabo mi to wychodzi;)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Aby zrobić jasny dół przy zachodzie słońca musisz naświetlić go około +2 EV w stosunku do nieba i połączyć oba zdjęcia.
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
113 i 114 niezłe, lubię takie kadrowanie, daje wrażenie przestrzeni. Co do podłogi, to do otwierania cieni można użyć levels - przesuwasz środkowy suwak w lewo, maskujesz czarną maską i odmalowujesz białym pędzlem tam gdzie trzeba rozjaśnić, ale moim zdaniem nie opłaca się tego robić na tych zdjęciach bo w cieniu kryje się tylko szare nieciekawe pole i lepiej wygląda jak go nie widać :) Przy takim wyciąganiu z cienia często pojawia się szum, dlatego ja zazwyczaj robię 2 ekspozycje, osobną na niebo i ziemię (z baraku szarej połówki).
115. Światło miłe, ale za duży bałagan, brakuje też ostrości.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
dany, martinnezzz dzięki serdeczne za radę

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach