BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Generalnie róże wyszły Ci ładnie...bazie odstają od prezentowanego wcześciej poziomu. Jak dla mnie wąsko i za mało światła.
 
sushe  Dołączył: 27 Mar 2008
coraz fajniejsze te Twoje kwiatki :-)

14, 18 i 20 super

21 widziałbym po przekątnej
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
kolejna fotka chyba już mniej udana niż poprzednie.
22.

 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
carrie Proszę się nie obrazić ale wg.mnie robisz coraz gorsze fotki.Po obejrzeniu zdjęć kwiatów w Twoim wykonaniu tym ostatnim mówię stanowczo nie.

[ Dodano: 2009-04-02, 07:28 ]
Gdzie się podziało "garbate drzewko"?Czyżby ktoś edytował?
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
tym razem krokusiki i taki sobie czerwony kwiatek;)
23.

24.

25.

26.

27.

28.


komentarze mile widziane;)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Fajne te twoje zdjęcia kwiatuszków, chociaż ta ostatnia seria chyba słabsza niż nap. na poprzedniej stronie.
Jednak jakościowo nie jest najlepiej, straszne szumy, nie rozumiem za bardzo po co robisz na takich wysokich ISO (w ostatniej serii nawet 800). Postaw na statywie ISO 100 i dłuższy czas naswietlania. Tego typu zdjęcia muszą być perfekcyjne jakościowo. ;-)
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
24 bardzo!
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
W pełni zgadzam się z Kol. kenzo

Strasznie szumisz w ostatniej serii i poprzednie kwiatki bardziej mi podchodziły
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
jesli dobrze pamietam, to zrodlem swiatla jest okno, moze juz trzeba umyc przed swietami, to bedzie wiecej swiatla wpadac i mniej szumow sie zrobi :-P
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
dzięki wszystkim za komentarze. co do szumów poprawię się w następnej serii.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Fajne kolory tych kwiatków (zimowity?). Najlepszy kadr 28 potem 27 i 24 ale na nich wazonik mógłby też być "krystalicznie ostry" (jak na 28).
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
29.

30.

31.

no i trochę krajobrazu;)
32.

33.

 

woj747  Dołączył: 15 Lut 2009
oglądam fotki z coraz większym zainteresowaniem i muszę powiedzieć że, według mnie robisz duże postępy w foceniu. Nie wiem czy wszyscy się zgodzą ale te na ciemniejszym tle są bardziej intrygujące :-> Z pośród ostatnich 29 jest super, 28 bardzo ciekawe spojrzenie.
Ogólnie wszystkie są ładne, a niektóre prowokują do przemyśleń (przynajmniej mnie) :-D .
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
carrie, ostatnie kwiatuszki całkiem fajne, szczególnie 30. Dalej podtrzymuję to co napisałem wcześniej, czyli staraj się nie wychodzić poza ISO 200 przy tego typu fotkach, bo przy obróbce szumik wychodzi.
A pejzażyki bardzo ładne :-)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
kenzo dzięki za radę dotyczącą ISO. Postaram się o tym pamiętać.
Dzieki za komentarze.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
33 ładny początek wiosny :-D
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
White napisał/a:
33 ładny początek wiosny :-D

32 też ciekawe - przyjemne dla oka krajobrazy, niestety bez mocnych punktów; jest jednak niezły progres umiejętności i to się liczy; czekam na kolejne fotografie; :-B
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Kolejna porcja fotek. Może ktoś doradzi na co zwracać uwagę przy fotografowaniu kwiatów w terenie? Bo są to moje pierwsze próby.
34.

35.


Może ktoś doradzi na co zwracać uwagę przy fotografowaniu kwiatów w terenie? Bo są to moje pierwsze próby.
36.

37.

38.

wskazówki mile widziane;)
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Gdyby na 38 prawy kwiat był bardziej ostry. Ogólnie ciekawa symetria na tym, lecz przydało by się trochę ciekawsze tło.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
zwracac uwage nalezy przede wszystkim na swiatlo (kto sie nie zgodzi? :evilsmile: ). np. na 38. pierwszy plan duzo ciemniejszy niz tlo, tutaj niestety to nie pasuje.
druga sprawa, to czystosc kadru, na 37. moglas roslinke z prawego dolnego rogu zabrac, zeby nie zaslaniala fotografowanego kwiatka. oczywiscie jak sie lezy po brode w blocie i patrzy przez wizjer, to moze umknac.
ostatnia sprawa, to znalezc jakis szczegol, ktory zrobi zdjecie. jak robisz zdjecie pojedynczej roslinki na tle, w studio, to cala roslinka robi zdjecie, to takie wyrwanie z naturalnego srodowiska, kontrast miedzy roslinka a sztucznym tlem, dlatego zdjecia jak z pierwszych postow wychodza Ci swietnie, wylapujesz taka emocje, natomiast, gdy robisz roslinke w naturze, musisz znalezc element, ktory przyciagnie wzrok, zogniskuje uwage. gotowego wzoru nikt nie poda, raz to bedzie slupek, innym razem precik, a innym razem robaczek na platku. w kazdym razie jest to juz duzo trudniejsze, bo wymaga wynalezienia tego czegos wyjatkowego w jednym malenkim punkciku sposrod tysiecy na lace :)
powodzenia!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach