carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
DrEwNiAK napisał/a:
Gdyby na 38 prawy kwiat był bardziej ostry. Ogólnie ciekawa symetria na tym, lecz przydało by się trochę ciekawsze tło.

hmm... ale gdy roślinka jest w swoim naturalnym środowisku, no to w jaki sposób mieć inne tło?
tatsuo_ki dzięki serdeczne za odpowiedź, napewno skorzystam z rad.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Ja czekam na moment gdy promienie słoneczne rozświetlają płatki kwiatu podobnie jak to się dzieje w witrażu - mierzę wtedy światełko (pomiar punktowy) i komponuje kadr i ostrość.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
nie ma za co, cala przyjemnosc po mojej stronie, pamietaj tylko, ze nie ma jednej objawionej prawdy w fotografii, trzeba szukac swojej drogi...
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Na ostatnich kwiatach w plenerze brakuje tego ładnego światła, które uzyskiwałaś na zdjęciach w sztucznych warunkach. Ja się nie znam na tego typu zdjęciach, ale myślę, że warto korzystać z warunków świetlnych porannych i wieczornych. Blenda też może się sprawdzić w niektórych przypadkach, gdy chcesz doświetlić cienie.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
hmm... nikt ani słowa o moich próbach krajobrazu. ;-)
 
MichalR
[Usunięty]
Carrie, krajobrazy imho sa poprawne kompozycyjnie, jednak patrzac na samo przedstawienie terenu, to niestety nie jest imho najlepiej. brakuje przede wszystkim czegos przyciagajacego uwage, zdjecia sa za plaskie, fotografowane szczegoly sa gleboko na drugim planie, co mocno oslabia odbior. paradoksalnie najlepiej imho prezentuje sie 33, ze wzgledu na krzak ktory przyciaga wzrok i powoduje ze zdjecie nabiera wymiarowosci. na plus takze kolor nieba, podciagalas jakims polaryzatorem?

pozdrawiam
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
MichalR dobrze napisał, dodałbym jeszcze sprzęt, czyli minimum szarą połówkę + polar najlepiej w systemie Cokin. Oczywiście jeszcze statyw. Warto zajrzeć na stronę www.timecatcher.com tam oprócz zdjęć są jeszcze opisy jak je wykonano, jakie filtry, czas itp.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
MichalR napisał/a:
na plus takze kolor nieba, podciagalas jakims polaryzatorem?

Używałam tylko filtra polaryzacyjnego oraz trochę w PS poziomy porawiłam.
 
MichalR
[Usunięty]
White, do krajobrazu w pelnym swietle niekoniecznie jest potrzebny statyw;) ale juz filterek by sie przydal;)

pozdrawiam
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
MichalR jasne, ale jest niezbędny o wschodzie i zachodzie, kiedy światło jest najciekawsze.
 
MichalR
[Usunięty]
White, to zalezy co chesz osiagnac, jak rozmycia to sie zgodze, bez rozmyc rownie dobre mozna zrobic z lapy.

pozdrawiam
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
39.

40.

41.

42.

43.


Dzięki wszystkim za wszelkie wskazówki, gdy człowiek się uczy wszystko jest na wagę złota;)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Krajobraz mz duży postęp, znacznie lepsze kadrowanie. 41 najbardziej mi się podoba. Pomost też ciekawy. Ładna okolica :-D .

MichalR szara połówka jest potrzebna do zrównoważenia jasnego nieba z dołem, pośrednio jednak też wydłuża czas. Do wydłużenia czasu głównie jest szary pełny. Polecam statyw ponieważ pstrykając o zachodzie i chcąc mieć ostrość np od 1 metra po horyzont trzeba mocno przymknąć przysłonę i wtedy czas migawki jest za długi żeby utrzymać z ręki. Nie chodzi tylko o rozmycia. Każdy i tak ma swoje preferencje, ja tylko piszę, że mi statyw się przydaje.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
42 najlepsze moim zdaniem - kolorki i kadr. Reszta to takie polne pstryki...
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
BartekKw napisał/a:
42 najlepsze moim zdaniem - kolorki i kadr. Reszta to takie polne pstryki...

... bo gdy się mieszka na nizinach wokół tylko same pola;)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
:-B

Ja też cierpię na brak pleneru i dla odmiany szwędam się po lesie....
 
MichalR
[Usunięty]
42 mile dla oka. 40 inaczej bym kadrowal, bardziej na pojedyncza bazie z mala glebia niz na cala galazke.

pozdrawiam
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
w zdjęciu nr. 42 na maksa brakuje mi zastosowanego filtra szarego pełnego np hoya nd400 no i przede wszystkim b&w :) które przy takich mostach wygląda naprawdę świetnie.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
no i jest B&W, lecz nie wiem czy dobrze zrobione też dopiero się uczę.
43.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie ma czegoś takiego jak dobrze zrobione. Słowacki wielkim poetą był, nie dlatego, że był i tak nauczyciel mówi. Taka analogia. Komuś może się podobać, drugiemu nie. Van Gogh obciął sobie ucho, bo nikt nie chciał kupować jego obrazów- nie podobały się. Skaldów wyrzucono ze szkoły muzycznej za profanację muzyki. Nie można pozwolić sobie wmówić co jest dobrze, a co źle całościowo. Carrie- rób tak jak tobie wydaje się, że jest dobrze, że tak ci się podoba, spójrz na kadr zanim pstykniesz i powiedz: podoba mi się, lub nie podoba mi się, lub zrób zdjęcie i wtedy oceń. Bardzo dobrze, że pytasz, jednak niech to forum nie będzie wyrocznią.

Takie moje zdanie, do wszystkich powinno się tyczyć. :-P

Pozdrawiam!

Ps. Co do zdjęć, to podobają mi się niektóre z kwiatami, szczególnie te z ciemnym tłem. Może ciekawym dla ciebie było by kombinowanie ze światłem, np. kolorowe latareczki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach