imichal  Dołączył: 22 Maj 2008
[san] - trudnego początki
Troszkę ode mnie.

Z góry dzięki za komentarze i sugestie, bardzo mi pomogą :-B


1. Warszawskie zoo



2. W plener


3. Kolorowa plaża
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
1. czy nie lepiej byłoby kadrować w pionie?
2. fajny pomysł na portret mi się podoba.
3. krzywy horyzont trochę przeszkadza.
ale wcale nie jest źle;)
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Na moim monitorze za zdecydowanie za ciemne, pierwsze zdjecie ostre, 2 dobra ale chyba ostrosc bardziej na "owijaczu", znacznie lepiej by bylo gdybys odszdl troche od centrum a 3 ustawil horyzontalnie. Podoba mi sie...
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Zwierzaczek na 1.w samym centrum kadru(jakoś to do mnie nie przemawia i za ciemno).Pomysł na 2.dobry ale wykonanie leży,jak na 1."widzę ciemność".Natomiast na 3.krzywo,ciemno i pstrokato(za dużo wszystkiego,bałagan w kadrze).Trudno na czymkolwiek się skupić(łódka,kosz na śmieci,zjeżdżalnie,niebo,hotel w oddali).Takie jest moje zdanie,może się mylę,też jestem amatorem i dopiero zaczynam.
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
1 i 2 - centralne kadry, ale na 2 fajny pomysł na portret.
3 - chaos, za mało wyeksponowane to, że zjeżdżalnie są na czymś a la VW Beetle, dopiero dłuższym przyglądaniu się to stwierdziłem
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
2 jest ok, tylko bym rozjaśniła i chyba bardziej ładnie ułożyła chustę. ale podoba mi się.
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Wszystkie za ciemne.
1 - zwierzak jak zwierzak,mało ciekawe.
3 - woda leje się z lewej strony tak, że czeka nas potop co najmniej. Pstrokacizna pierwszego planu nakłada się na drugi i powstaje bałagan. Fajne niebo, trzeba je było bardziej wyeksponować - ten piasek na dole jest ci za to niepotrzebny.
2 - mogło być dobrze ;-) Gdyby nie to paskudne tło!!! Tą fotkę warto powtórzyć, dziewczyna ma śliczne oczy, ALE: popraw chustę tak, by nie wywijała się na lewą stronę i zadbaj o lepsze tło, do tego czarny tusz do powiek (dla dziewczyny, nie dla ciebie) - i będzie fajnie.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
2 jest zdecydowanie dobra, chociaż koledzy mają rację co do tła, mogłoby być lepsze. I 1 i 2 jest chyba trochę niedoświetlone.

Pozdrawiam
Buczo
 

imichal  Dołączył: 22 Maj 2008
trumil9 napisał/a:
Na moim monitorze za zdecydowanie za ciemne.


może to z powodu tego iż na co dzień używam monitora LED, i jest troszkę jaśniej.

Dzięki wielkie za opinie.

4. coś z modlina


5. Maks
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Jak już wczęsniej zauważyli przedmówcy pierwsze trzy niedoświetlone, ale 2. się podoba. Na 4 paskudnie wyglądają obwódki wokół konturów budynku i drzew (źle zrobiony HDR?).
 

imichal  Dołączył: 22 Maj 2008
hase napisał/a:
Jak już wczęsniej zauważyli przedmówcy pierwsze trzy niedoświetlone, ale 2. się podoba. Na 4 paskudnie wyglądają obwódki wokół konturów budynku i drzew (źle zrobiony HDR?).


nie, to operacje na nieszczęsnym JPGu
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
4 jest całkiem fajna, mimo tych obwódek. Natomiast co do 5 to znowu mam wrażenie, że jest lekko niedoświetlone. Ale może się czepiam ;-)

Pozdrawiam
Buczo
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Maks wyszedł fajnie,szkoda tylko,że na drugim oczku uciekła ostrość.
 

imichal  Dołączył: 22 Maj 2008
update :-B

z tymi nie wiem które lepsze: kolor/BW

6.
7.

8.

[ Dodano: 2009-05-28, 10:44 ]
panowie i panie aż tak źle :roll:
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Dla mnie zdecydowanie 7. :-)
8. też fajna. Co prawda taka muzealna, ale mi się podoba.
 

imichal  Dołączył: 22 Maj 2008
to jeszcze hdr-ek z wizyty gościnnej w parku saskim.

 

Mitch  Dołączył: 18 Mar 2009
mz hdr jest zły. tu ciemno tam jasno, generalnie nie lubię jak w hdr trzeba się wszystkiego domyślać. chodzi mi o to, że tu niby niebo jak wieczorny sztorm w okolicach Bournemouth ;-) a tu drzewka i kawałek lewy górny niebka nagle takie rozświetlone jakby poranek tuż przed familiadą... hmmm... obydwa ostatnie zdjęcia są niepodobające mi się przez to.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach