pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
[pawgra] No to i ja poprosze o krytyke...
Numer 1
spadło ;)
Numer 2

Numer 3

Numer 4
spadło
Numer 5 - ostatnie z tej sesji zrobione na zasadzie - tato już koniec - prosze... ;)

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pawgra napisał/a:
tato już koniec ????
i tym cytatem ;-)

dodaj nick w tytule ;-)

a o zdjęciach - chyba zbyt monotematycznie - jedno zdjęcie córy na ławeczce chyba by wystarczyło ;-)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Popraw tytuł wątku dodając prefix ze swoim nickiem w klamrach [ ]. Zdjęcia wszystkie takie same, do albumu rodzinnego. Kadry środkowe, i wszystkie jeszcze bez tego magicznego czegoś ;-)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
zastosowałem się ;)

i kolejne... mój tytuł to "rybacki urlop":

Numer 6

Numer 7

Numer 8
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
7 moim zdaniem najładniejsze. Lubię tego typu zdjęcia :) Czekam na więcej...
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Centralne kadry,jedynie przy 7 zatrzymałem się na dłużej.
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
To nie są ciekawe zdjęcia. Jeśli pokazujesz na zdjęciu bliską Ci osobę czy wydarzenia, to musi rzucać na kolana... inaczej jest ciekawa tylko dla Ciebie, a reszta ziewa. Podobnie kawałek krzaka niejasnej proweniencji. Za 7 plus, ale dla twórcy pomnika. Sam pomyśl, przy których zdjęciach zatrzymujesz się na dłużej (niekoniecznie swoich), i staraj się robić i pokazywać właśnie takie
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
pawgra, te pierwsze z dziewczynką, co się jeszcze ostały: słabe. Do kosza, nawet nie do rodzinnego albumu. Beznadziejny kadr, kompozycja, tło. Po modelce nic absolutnie nie widać.
6. Słabe. Bardzo słabe. Co chciałeś sfotografować? Tę blaszaną skrzynię? Czy coś innego?
7. Bardzo słabe. W sumie jedyne, co na tym zdjęciu jest fajne, to niebo. Bo się akurat fajne trafiło.
8. Gorsze niż to 7, ale może lepsze niż to 6? Ale co to za różnica? I tak jego miejsce jest w śmietniczce.
Po tych zdjęciach widać, że czeka Ciebie duuuuużo pracy w temacie fotografowania. Naprawdę dużo, i to od podstaw w sumie. Może sobie zostaw te zdjęcia gdzieś głęboko schowane. Tak, żeby się znalazły przy kolejnych wielkanocnych porządkach? Wtedy sobie je obejrzysz raz jeszcze i miejmy nadzieję, że sam dostrzeżesz, jak marna jest to fotografia. Miejmy nadzieję, że zobaczysz też znaczny postęp w konfrontacji z nowszymi. Bo jakby jednak te zdjęcia, co będziesz za rok robił nie będą lepsze, to IMHO lepiej sobie znaleźć inne hobby niż fotografowanie. Kolekcjonowanie aparatów i szkieł nie jest takie do końca głupie :-D
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hmm...
To ja sprobuje nieco ladniej napisac, niż matb:

6 - kadr nie jest dopracowany - panuje w nim chaos i balagan. Przypuszczam, ze glownym obiektem zdjecia mialy byc te dzidki z choragiewkami? Kontenerak przed nim silnie rozprasza uwage. Rowniez inne elementy [ludzie, przedmioty] powoduja, ze wzrok biega wszedzie. Niestety obrobka zdjecia rowniez nie ulatwia odbioru - moze leciutka korekcja balansu bieli, kontrastu, jasnosci, by nieco pomogla? I delikatne dodstrzenie na koniec.

7 - to wg mnie najlepsze zdjecie tutaj. Ladne kolorki, glowny obiekt jest wyeksponowany - tutaj nawet kadr centralny nie przeszkadza. Purysci pewnie przyczepia sie, ze pomnik sie wali do tylu i powinienes skorygowac perspektywe - ale osobiscie mi to nie przeszkadza.

8 - hmmm... Tez mam duzo takch zdjec :-) Wiem co chciales pokazac, ale nie tedy droga. Dla przecietnego uzytkownika ten kadr jest malo zajmujacy... Na dodatek dosc kiepski technicznie.

Nad czym wg mnie powienienes popracowac:
- kadrowanie - Twoimi ulubionymi kadrami sa kadry centralne - jednak w 95% powoduje to, ze zdjecie robi sie nudne, malo ciekawe.
- chaos w kadrze - jesli masz obiekt, ktory chcesz ukazac - poszukaj drogi, aby go wyeksponowac - moze to byc odpowiednie kadrowanie [zlote puntky, dbanie o estetyke kadru], jak i odpowiednia glebia ostrosci
- kiepska obrobka / kiepska prezentacja zdjecia

Tak wiec do roboty! Czytaj, ogladaj, rob zdjecia!
Kazdy [99%?] ma na swoim koncie podobne zdjecia kadry - lae tylko Ci ,torzy sie nie podlamuja i pracuja nadal - ida do przodu.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Dziękuję za konstruktywną krytyke ;)

Zdjęcia prosto z puszki - bez żadnej obróbki... Niestety nie umiem tego robić ;)

Niebo na zdjęciu z pomnikiem to efekt zastosowania szarej połówki...

Chorągiewki były robione z daleka słabym zoomem - mnie samego ten efekt nie zadowala ;) Ale chodziło mi o ukazanie "urlopu" od połowów na tle klifowego wybrzeża... kontenerek na pierwszym planie dopiero teraz zauwazyłem ;)

Zabieram się za "warsztat"...

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach