Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
tref napisał/a:
Rzeczywiście player, vod itp są beznadziejne. Mimo aktualizacji apek do nowych wersji ich obsługa, czas reakcji i aktualność programów są irytująco złe.
To prawda. Próbowałem używać playera, ale skutecznie mnie zniechęcił.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Dzięki za podpowiedzi. Pogooglałem, poczytałem i wybrałem. Zrobię sobie takie zewnętrzne coś na bazie Raspberry Pi. Bardzo pozytywne opinie, akceptowalny koszt i ... nie będzie całkiem łatwo (ależ ten Pentax człowieka przećwiczył) :mrgreen:
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
a obecnie co polecacie ? Jak się posłuchałem 10 lat temu i kupiłem plazmę Panasa to śmiga do dziś, choć dziadek orze nią od rana do wieczora :mrgreen: a znajomi po samsungach mają już tylko wspomnienia. Nie ukrywam, że liczę na podobnie skuteczne rady i tym razem ;-) Z tego co bym faktycznie potrzebował to chyba WiFi, żeby móc oglądać netflixa czy HBO Go bez podłączania laptopa... Chyba, że są inne przydatne funkcje, o których nie wiem
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Telewizor teraz jak bym miał kupować to minimum 4K + HDR + OLED itp. Widząc z doświadczenia jak aktualizowane są systemy w tv to bym to pominął i skupił się na współpracy z przystawkami typu mibox, Apple TV i ogólnym podłączaniu zewnętrznych urządzeń konsol, telefonów i komputerów. W sumie to bym chyba sprowadził teraz tv do roli monitora.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja mam plazmę Panasonica który nawet fullHD nie ma (50" 1024x768px) ;-)
Po dokupieniu Chromecasta dostał jakby drugie życie ;-) (czyli to wifi, Netflix. Hbogo, YouTube i co tam w telefonie, tablecie można uruchomić z castowaniem)
Na razie się nie zamieniam bo nie wiem ile musialbym wydać żeby dostać porównywalna jakość obrazu (rozdzielczość mi nie przeszkadza).

Sprawdzałem ostatnio oferty pod względem zużycia prądu ale nowoczesne duże ekrany 4k też biorą sporo prądu i dodatkowo trzeba za nie zapłacić więc mi się nie opłaca.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
LG 43UK6750
4K, WiFi, tuner satelitarny, Smart TV
Bezproblemowo łączy się z urządzeniami z Androidem (telefon, tablet) oraz z Windows 10 (laptop). W tym ostatnim przypadku z powodzeniem może służyć za monitor, opóźnienie na wifi jest znikome.
Świetna jakość obrazu, bardzo dobre kąty widzenia. Ma bardzo efektywbe funkcje poprawiania jakości i płynności obrazu, co widać najlepiej na starych filmach :)
Jestem bardzo zadowolony - dużo porządnego sprzętu za przyzwoite pieniądze - obecnie jakieś 1.6tys.
Czasami oglądam na nim zdjęcia - nie ma porównania ze zwykłym monitorem full HD.

 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
PiotrK., a da się do tego podłączyć wieżę , która do tej pory była podłączona przez eurozłącze ( SCART ) ? Bo eurozłacza chyba już nie są trendy ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak nie ma wyjścia scart to zostaje zewnętrzny przetwornik cyfrowo analogowy i podłączenie do złącza optycznego
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Z tyłu są złącza cinch audio i video. Zakładam że analogowe, no bo chyba nie cyfrowe w tym standardzie? Więc potrzebny byłby kabel EURO/cinch. Ale cinch to podstawowy standard złącz analogowych audio, więc wieża powinna go mieć, prawda?

Zestaw złącz: 4 HDMI, 2 USB, 1LAN (nie wiedziałem że jest...), anteny TV i SAT, cinch audio i video, slot kart telewizji kodowanej, złącze optyczne.

Z innych opcji łączenia tego tv z wieżą można rozważyć bluetooth przez dodatkowy moduł który za paręnaście-parędziesiąt PLN kupisz np na Aliexpress. Wychodzi w cenie kabla.
Można też rozważyć zakup soundbara - firmowe LG od ok 400PLN (łączność BT lub kabel optyczny, sterowanie tym samym pilotem co telewizor)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ale ten cinch to raczej tylko wejście sygnału do tv a nie wyjscie.

Nawet nie każde gniazdo scart miało wyjście dźwięku - tylko te opisane jako monitor/vcr - wyjście na magnetowid.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Możliwe że to jest wejście. Zabawne, ale te chinche nie są w ogóle wymieniane w specyfikacji na stronie LG.
Mam wieżę Technicsa, po przeprowadzce leży do tej pory w pudłach, ale w końcu będę chciał podłączyć. Prawdopodobnie do połączenia z tv użyję modułu BT o którym wspominałem wcześniej. Np takie coś https://www.aliexpress.com/item/4000412071509.html albo https://www.aliexpress.com/item/4000280120371.html
W wyszukiwarce Aliexpress pod hasłem 'bluetooth audio' znajdziecie tego całą masę w różnej cenie.
Zaleta rozwiązania jest taka, że można tą drogą podpiąć bezprzewodowo również smartfona czy laptop.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ale dlaczego po BT?

Nie lepiej kablowo?
https://h5.pl.aliexpress.com/item/4000047839474.html

[ Dodano: 2020-01-06, 22:01 ]
No ok, smartfon z doskoku niech też sobie będzie ale do połączenia tv na stałe uzylbym przejścia z optyka kablem.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Można i tak :)
W każdym razie problemu z podłączeniem nie ma i nie jest drogo.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No nie jest to problem natomiast nie jest tak samo łatwo jak było kiedy. Tzn przynajmniej jak chcesz podłączyć analog. Bo nowsze wzmacniacze łykają sygnał cyfrowy ;-)
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
W wyjściem po RCA z telewizora to bym uważał. W moim Samsungu wyjście analogowe owszem jest, ale to tylko sygnał TV. Zmieniasz źródło, a dźwięk dalej z ostatniego wybranego programu TV leci :-)
Wyjście optyczne plus przetwornik, na przykład FiiO D03 Taishan za około 100 będzie ok ...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A to prawda. U mnie na scart np tylko sygnał analogowy tv lub z wbudowanego dekodera dvb-c (takiego używam). Inne źródła dźwięku tylko przez wyjście optyczne albo słuchawkowe (no ale to odpada z oczywistych względów)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
w uzupełnieniu tego co pisałem o LG 43UK6750:
złącza cinch z tyłu są opisane na obudowie jako wejscie
w związku z tym jak chodzi o możliwość podłączenia wieży pozostają opcje przetwornik opt/elektr albo BT
chyba że wieża ma wejście optyczne
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
dzięki wszystkim za pomoc - na razie zdecydowałem się jednak na chromecasta - dziadek 90 lat, który mieszka z nami raczej nie ogarnie nowego pilota.... Czyli musi zostać stary telewizor jeszcze jakiś czas
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
A ja mam pytanie o głośniki do telewizora (Samsung UE55RU7472). Te wbudowane to wiadomo - szału nie robią i trzeba by coś innego podpiąć. Budżet max 300 pln. Soundbary w tej cenie o ile mi wiadomo raczej nie są wiele warte. Pomyślałem sobie, że może jakieś głośniki komputerowe sprawdzą się w pokoju o powierzchni 24 m2. Wpadły mi w oko głośniki Fenda R30BT. Ma to sens? Nie wiem tylko, czy da się sterować głośnością przez pilot od TV. Próbował ktoś zastosować podobne rozwiązanie? Tylko bardzo proszę, nie mówcie mi, żebym sobie kupił kino domowe w cenie podobnej do ceny telewizora. Już sam zakup tego tv wydał mi się szaleństwem. Rozumiem wydać 2 tys. na obiektyw, ale telewizor? :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Marek napisał/a:
Ma to sens?

Pewnie. Swego czasu podpinałem projektor z komputerem pod jakiś zestaw Creativa 2+1 i nawet dawało to radę w podobnym pomieszczeniu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach