Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Swój telewizor podłączyłem do radia Merkury(rocznik 1978) i na 4 jego kolumnach mam dźwięk jak w kinie, a może nawet lepszy ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Enzo napisał/a:
Swego czasu podpinałem projektor z komputerem pod jakiś zestaw Creativa 2+1 i nawet dawało to radę w podobnym pomieszczeniu.
Tak, ale pytanie, czy takie rozwiązanie będzie wyraźnie lepsze od dźwięku z TV - ten też "daje radę".
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
PiotrR, głośniki możesz sobie rozstawić w pokoju i to da prawdziwą a nie imitowaną przestrzeń. Do tego dochodzą gabaryty wbudowanych i skrzynkowych głośników (obudowa też gra), co nie jest bez znaczenia. Więc jak najbardziej polecam.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Marek napisał/a:
Tylko bardzo proszę, nie mówcie mi, żebym sobie kupił kino domowe w cenie podobnej do ceny telewizora. Już sam zakup tego tv wydał mi się szaleństwem. Rozumiem wydać 2 tys. na obiektyw, ale telewizor?


Nie lepiej sobie kupić coś do słuchania muzyki a czasem podpiąć tylko do tego DVD, telewizor czy inne źródło ?

Polecam wzmacniacz SMSL AD18 + głośniki STX STX F-140 n.

Można do tego podpiąć praktycznie wszystko łącznie ze smartfonem...

Całość trochę więcej jak 1000 zł...
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Marek napisał/a:
A ja mam pytanie o głośniki do telewizora (Samsung UE55RU7472). Te wbudowane to wiadomo - szału nie robią i trzeba by coś innego podpiąć. Budżet max 300 pln. Soundbary w tej cenie o ile mi wiadomo raczej nie są wiele warte. Pomyślałem sobie, że może jakieś głośniki komputerowe sprawdzą się w pokoju o powierzchni 24 m2. Wpadły mi w oko głośniki Fenda R30BT. Ma to sens? Nie wiem tylko, czy da się sterować głośnością przez pilot od TV. Próbował ktoś zastosować podobne rozwiązanie? Tylko bardzo proszę, nie mówcie mi, żebym sobie kupił kino domowe w cenie podobnej do ceny telewizora. Już sam zakup tego tv wydał mi się szaleństwem. Rozumiem wydać 2 tys. na obiektyw, ale telewizor? :-P


Rzuć okiem w linka z astroforum na którym siedzę - akurat jeden z forumowiczów sprzedaje "set" głośnikowo-podłączeniowy:

Głośniki link na astroforum

Widzę, że są też na OLX za 400PLN.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Penteusz, Enzo, PiotrR, Markus, zloty_2000, dzięki za rady! :-B :-B :-B

Nie potrzebuję jednak zestawu muzycznego uniwersalnego. Muzyki słucham przy użyciu słuchawek - szanuję gusta innych domowników i sąsiadów. :mrgreen: Kwota 1000 zł wydaje mi się nieuzasadniona, zważywszy na moje mało koneserskie ucho.

zloty_2000, zalinkowany zestaw zapewne fajny, ale już wiem, że żona nie pozwoli mi tak upstrzyć salonu elementami zestawu 5.1. ;-)

Pozostają więc chyba głośniki w typie Fenda R30BT. Wciąż jednak bez odpowiedzi pozostaje moje pytanie o to, czy podłączając taki komputerowy zestaw 2.0 będę mógł sterować głośnością za pomocą pilota od tv. W ustawieniach mam do wyboru trzy źródła dźwięku: głośniki tv, kabel optyczny i urządzenia bluetooth. Myślałem o podłączeniu głośników przez złącze RCA...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Mam TV podłączony do wzmacniacza stereo optykiem i ta głośność jest niesterowalna z poziomu TV. To logiczne, bo to sygnał dla wzmacniaczy, więc głośność ustawia się na wzmacniaczu. Co nie znaczy, że tak jest we wszystkich telewizorach.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Muzyki słucham przy użyciu słuchawek - szanuję gusta innych domowników i sąsiadów.

No to kup samo SMSL AD18 to też wzmacniacz słuchawkowy + DAC , głośniki to opcja...Jak posłuchasz muzyki przez jakiś lepszy DAC niż z telefonu to już nie będziesz chciał do telefonu wrócić...Chyba że masz jakiś telefon z wypasionym DAC?
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Marek - niekoniecznie musisz to tak eksponować :-) , można głośniki tak rozłożyć, że stoją na meblach i nie rzucają się tak w oczy.
Sam miałem podobny problem, więc rozstawiłem głośniki po meblach w salonie tak by uzyskać jak najlepszy efekt a by się ładniejsza połowa nie gorączkowała.

Mam Jamo E4SUB.1 z małymi głośnikami coś takiego(tyle że białe) i naprawdę da się to ładnie wtopić w otoczenie:

 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
Mam TV podłączony do wzmacniacza stereo optykiem i ta głośność jest niesterowalna z poziomu TV. To logiczne, bo to sygnał dla wzmacniaczy, więc głośność ustawia się na wzmacniaczu. Co nie znaczy, że tak jest we wszystkich telewizorach.

Jest jeszcze nadzieja, że będą działać jednocześnie głośniki w tv i te podpięte przez RCA. Jest też opcja połączenia prze bluetooth, tylko ta konieczność każdorazowego parowania urządzeń. Podłączyłem w ten sposób głośnik bezprzewodowy Philips AT10 i dźwięk wydawał się lepszy aniżeli z głośników wbudowanych w telewizor.

Markus napisał/a:
Jak posłuchasz muzyki przez jakiś lepszy DAC niż z telefonu to już nie będziesz chciał do telefonu wrócić...Chyba że masz jakiś telefon z wypasionym DAC?

Mam inne źródła muzyki aniżeli telefon i wiem jaka jest różnica. :-)

zloty_2000 napisał/a:
Mam Jamo E4SUB.1 z małymi głośnikami coś takiego(tyle że białe) i naprawdę da się to ładnie wtopić w otoczenie

Może i masz rację. Pomyślę.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Coś tam zaczyna mi powoli świtać w głowie. :-)

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
zloty_2000, u jednego można, u drugiego nie za bardzo. Salony czy living roomy mają różne aranżacje. Może się zdarzyć, że na ścianie, przy której miałyby stanąć głośniki nie ma mebli - za to wiszą na niej zdjęcia, obrazy, grafiki. Głośniki kiepsko się z tym komponują. Chyba że jakieś designerskie, które same wyglądają jak małe dzieło sztuki użytkowej...
Może się też zdarzyć, że za kanapą stojącą naprzeciwko TV, nie ma blisko ściany, a więc i nie ma tam szafek, komódek, półek, na których można dyskretnie postawić głośniki.
No i zostaje jeszcze kłopotliwa sprawa okablowania, jeśli akurat nie rozstawiasz głośników równolegle z remontem, a zapobiegawczo nie poprowadziłeś peszli w ścianach na zapas.
(ja na przykład mam ten kłopot, że TV stoi w miejscu, gdzie domowe wifi sięga słabo, więc do streamingów muszę go podpinać do netu kablem, który zwijam, kiedy nie oglądam. Przy najbliższym odświeżaniu mieszkania pewnie ten kabel puszczę na stałe w ścianie, a przy okazji zapuszczę w ścianach kilka peszeli w tę i we w tę na wypadek, gdyby pojawił się jakiś nowy pomysł aranżacyjny albo potrzeba technologiczna).
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotrR, Masz rację, ciągnięcie kabli po pokoju w tej chwili, bez planowania malowania, nie wchodzi w rachubę. Wymyśliłem sobie, żeby wykorzystać dwie wolne wnęki po obydwu stronach telewizora i umieścić w nich dwie kolumny i tyle. Dlatego jestem bliski zakupu zestawu składającego się tylko z dwóch niewielkich kolumn.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
PiotrR zdaję sobie sprawę, że każdy ma inaczej. Bardziej napisałem to jako pomysł do rozważenia, jeśli Marek ma możliwości.
Sam mam ten luksus, że okablowanie mam w ścianach i kable w miejscu od sprzętu do ściany i od gniazd w ścianie do głośnika idzie kawałek kabla.

PiotrR - jak masz jakiś stary router, to możesz "mostek" postawić i przedłużyć sobie sygnał wifi tak by TV łapał bez problemu.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
ja na przykład mam ten kłopot, że TV stoi w miejscu, gdzie domowe wifi sięga słabo, więc do streamingów muszę go podpinać do netu kablem, który zwijam, kiedy nie oglądam.

Miałem podobnie. W moim przypadku pomogła wymiana anteny w routerze na większą. Jednak nie we wszystkich routerach jest chyba taka możliwość.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
zloty_2000, nie, szkoda zachodu. Może przy okazji malowania znajdę lepsze, bardziej centralne miejsce na router (bo to znowu kwestia poprowadzenia kabli), ale wtedy i tak doprowadzę do TV kabel bo jednak co przewód, to przewód. Ale dzięki za radę.

[ Dodano: 2020-01-11, 21:18 ]
Marek, w sumie się odkręcają, to pewnie i można.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marek napisał/a:
ciągnięcie kabli po pokoju w tej chwili, bez planowania malowania, nie wchodzi w rachubę

U mnie kable pod listwami i na wszystkich ścianach, przy podłodze, gniazdka antenowe. Niestety nie przewidziałem sieciówki a w zbrojonych betonach wifi jest mocno tłumione.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
PiotrR napisał/a:
ja na przykład mam ten kłopot, że TV stoi w miejscu, gdzie domowe wifi sięga słabo, więc do streamingów muszę go podpinać do netu kablem, który zwijam, kiedy nie oglądam.
A może internet z gniazdka? Na przykład: TP-Link TL-PA4010 AV600 Powerline Adapter. Warunek, to gniazdka muszą być na tej samej fazie (co jest najczęściej spotykane w mieszkaniach).
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Cytat
gniazdka muszą być na tej samej fazie (co jest najczęściej spotykane w mieszkaniach).
U mnie nawet wszystkie nie są na jednym liczniku. A jeden z liczników jest trójfazowy. :mrgreen: (ale akurat te dwa, które mamy na myśli są na jednym liczniku i jednej fazie - co jednak może się zmienić przy najbliższym odświeżaniu mieszkania).
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Marek napisał/a:
PiotrR napisał/a:
Mam TV podłączony do wzmacniacza stereo optykiem i ta głośność jest niesterowalna z poziomu TV. To logiczne, bo to sygnał dla wzmacniaczy, więc głośność ustawia się na wzmacniaczu. Co nie znaczy, że tak jest we wszystkich telewizorach.

Jest jeszcze nadzieja, że będą działać jednocześnie głośniki w tv i te podpięte przez RCA. Jest też opcja połączenia prze bluetooth, tylko ta konieczność każdorazowego parowania urządzeń. Podłączyłem w ten sposób głośnik bezprzewodowy Philips AT10 i dźwięk wydawał się lepszy aniżeli z głośników wbudowanych w telewizor.
Raczej na pewno podpięcie RCA nie wyciszy głośników. Sterowanie to kwestia konkretnego modelu.
Ja z lenistwa ma podpięty amplituner pod wyjście słuchawkowe (które u mnie mają osobną regulację).
Ideałem byłby model, który ma fizyczne podpięcie pod wbudowany wzmacniacz.

IMHO znacznie lepiej mieć dwa zestawy głośnikowe po bokach TV niż kiepsko ustawiony 5.1 (i do tego jeśli w tej samej cenie to i tak w 99% gorzej brzmiący).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
(ja na przykład mam ten kłopot, że TV stoi w miejscu, gdzie domowe wifi sięga słabo, więc do streamingów muszę go podpinać do netu kablem, który zwijam, kiedy nie oglądam. Przy najbliższym odświeżaniu mieszkania pewnie ten kabel puszczę na stałe w ścianie, a przy okazji zapuszczę w ścianach kilka peszeli w tę i we w tę na wypadek, gdyby pojawił się jakiś nowy pomysł aranżacyjny albo potrzeba technologiczna).


Myślałeś o Wi-Fi Mesh? Moe kosztowne na razie ale pewnie będzie tanieć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach