Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Program do "podpisywanie" zdjec
Nie chodzi mi o automat ktory wstawia napis - chodzi mi o program ktory umiesci w dowolnym pliku(graficznym) prawa autorskie.
Moze ktos cos podpowiedziec?
(wiem ze takie sa ktore "zatapiaja" ta informacje w samym obrazie?)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
chodzi Ci o exif ?
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Miałem to swego czasu na studiach... i bawiliśmy się tego typu programami do szyfrowania dowolnego tekstu z kodzie obrazka... Tylko nie pamiętam aktualnie nazwy :/

Poszukam wieczorem na necie tego programu.
Nie był on automatem, a zatopiony tekst w pliku JPG trzeba było za każdym razem deszyfrować.
Jeśli o takie coś Ci chodzi to poszukam... ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
http://www.watermarker.com/ - może coś ci podpasuje

ew. jakieś programy do steganografii, jeżeli masz na myśli
Fafniak napisał/a:
(wiem ze takie sa ktore "zatapiaja" ta informacje w samym obrazie?)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Jezeli to ma byc podpis, ktorego nie da sie usunac z pliku nie niszczac zdjecia, to moim zdaniem to niewykonalne.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Imagemagick http://www.imagemagick.or...s/#profile_iptc
Z takich o których pisze Łukaszzz - Steghide http://stegui.sourceforge.net/ , Outguess http://www.outguess.org/
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Dobra, ukryjemy plik w obrazku i co? Jajco.
Albo Exif, albo podpis w zdjeciu, albo nie wiem co - możę tak jak na google.maps gdzie losowo wstawiony jest napis "google"?
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Desmond napisał/a:
i co?

no to, ze w razie czego, banalnym jest udowodnienie praw autorskich do pliku, chyba, ze po przerobkach w jakims photoshopie czy cos i wzieciu "zapisz jako", ten "zaszyty" plik ucieka...
a z pytania Fafniaka zrozumialem, ze chodzi o takie wlasnie popisanie pliku, zeby nie bylo widac, ale zeby ten podpis zawsze zostawal (cos na ksztal podpisywania zdjec od tylu, tylko wez znajdz ten tyl w jpg-u o_O
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tatsuo_ki, trafione
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
z ciekawosci sprawdzilem - w GIMPie wystarczy zapisz jako i plik zaszyty przepada, wiec metoda dziala dopoki nikt nie ingeruje w obrazek - wszelka przerobka niweczy metode, pozostaja specjalistyczne programy do szyfrowania informacji, pewnie takie badz podobne do tych podanych powyzej, ale tez do konca nie wiadomo, czy jakas przerobka pozniejsza w programie graficznym nie zlikwiduje zabezpieczenia...
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
tatsuo_ki właśnie, jak myśle plik zaszyty przepada także jak sie wrzuca obrazek na serwa a ten automaczynie go skompresuje. Tak więc jedynym sposobem na skuteczną ochronę praw autorskich ... jest niepublikowanie zdjęć.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Desmond napisał/a:
na serwa a ten automaczynie go skompresuje

takie to se mozna darowac, kto wykorzysta marna kopie o boku 700? toz to troche ponad dwa cale przy wydruku!
podejrzewam, ze Fafniakowi chodzi o wieksze pliki - np. wydruk plakatowy, albo cos, wiesz, to juz nie liga podworkowa, tylko powazne sprawy i przydaloby sie chronic swoj dorobek przed przywlaszczeniem, tu moze rozchodzic sie o konkretna kase.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Chodzi mi o wpis o prawach autorskich ktory zaszyty bedzie w obrazie
Jak rozumiem pliki jpg z samej definicji odpadaja bo jest tu kwestia kompresji ktora taki "podpis" zniszczy (chyba ze jako EXIF?)
Ale glownie chodzi o duze pliki TIFF 8/16 bit
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
Panowie i Panie jak robicie swój podpis w photoshopie? bo ktoś mi podkradłe fotke i chce znów stworzyc podpis i podpisywać a zapomniałem jak to sie robi
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Fafniaku może o to chodzi o to



Program to Zoner Photo Studio 10 - sam nie posiadam certyfikatu wiec nie korzystam.

Marbud - nowa warstwa, canvas resize, wypelnic czarnym, i podpis. Działa w każdym programie nawet gimpie.

Ja z lenistwa ostatnio podpisy trzaskam w Zonerze :D jak i tak ma iść online to wali mnie degradacja JPG za każdym zapisem :D. a na dodatek robisz co trzeba hurtowo. W Picasie także można podpisy i znaki wodne robić z tym ze nie ma automatu a szkoda bardzo .
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Thadeus napisał/a:
W Picasie także można podpisy i znaki wodne robić z tym ze nie ma automatu a szkoda bardzo .

to da sie jeszcze bardziej automatycznie niz w Picasie? o_O :evilsmile:
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
no picasa 3 ma przy eksporcie podpisywanie, ale np. nie potrafię tam zrobić automatycznego nakładania napisów -tzn. takich jak ja chcę - muszę na każde zdjęcie poświęcić te kilkadziesiąt sekund żeby je dobrze podpisać
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
wiem ze można zrobić podpis jako pędzel i pózniej juz tylko pedzel wstawiac w kazdym zdjęciu.ˆ nie wiem jak taki znak napisac w PS trzeba chyba kopiowac z worda. wie ktos jak krok po kroku zrobic swój pedzel z podpisem???

[ Dodano: 2009-05-10, 17:11 ]
juz wiem!
1.piszemy co chcemy w wordzie np
2.odpalamy PS nowy dokument
3.ctrl+v (po wczesniejszym ctrl+c z worda)
4. naciskamy B (pojawia sie pedzle)
5.dajemy edit-define brusch-nazywamy jakos nasz pedzel i juz zawsze mamy go jako wzór podpisu( pozniej poprostu z palety pedzli wybieramy nasz-bedzie ostatni ) klikamy w msc gdzie chcemy go dać i koniec
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Thadeus, dzieki - zobacze sobie ten sofcik

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach