irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Zgadzam się z Michu, powstanie kolejna wersja K10D z poprawionym softem, ale myślę, że będzie to nieprędko.
Mydło na pierwszych jpg było już dawno, tylko niektórzy koledzy, w swoim zapatrzeniu w P, nie widzieli tego, za co zostałem zjechany.
Miejmy nadzieję, że Pentax w końcu pokaże przewagę 22-bit nad innymi systemami, bo narazie daje ciała. Spodziewałem się deklasującej rozpiętości tonalnej :) a tu poszło w drugą stronę.
Ad. jpg-ów : nie wiem jak inni, ale ja czasami walę tylko w jpg, bo nie mam czasu siedzieć w domu i obrabiać np. 300 fotek z imprezy typu wesele, komunia...

[ Dodano: 2006-12-15, 21:48 ]
Jarek Dabrowski- też bym się cieszył ze sprzęta ;-)
Zazdroszczę i sam ... czekam do wiosny.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Jarek Dabrowski, wiesz mam pomysla..... ty chyba miales DS-a ????
Wez dwa aparaty ustaw te same parametry zrob zdjecie jednym zmień szklo i wstaw je do drugiego aparatu i zrob zdjecie.....

Nie da rady - mój były DS teraz już gdzieś wcina spaghetti na Półwyspie Apenińskim.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
irma napisał/a:
Ad. jpg-ów : nie wiem jak inni, ale ja czasami walę tylko w jpg, bo nie mam czasu siedzieć w domu i obrabiać np. 300 fotek z imprezy typu wesele, komunia...

Dajesz USM wsadowo i juz..
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Powiedzmy to sobie. Nie jest tak pięknie jak byc miało :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jarku, mądre zdania świadomego i doświadczonego użytkownika o sprzęcie, który ma służyć do robienia zdjęć. Pozdrawiam :-D
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Podstawa to swiadomy wybor :-) Takie testy pomagaja wybierac osobom, dla ktorych Pentaks nie jest JSS.

I tak najwazniejsze sa zdjecia :-)
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
irma napisał/a:
Zgadzam się z Michu, powstanie kolejna wersja K10D z poprawionym softem, ale myślę, że będzie to nieprędko.


A ja zwykle staram sie z nim nie zgdzac, choc nie zawsze sie to udaje. ;-)

Jednak taka operacja trwalaby zbyt dlugo i bylaby nieco kompromitujaca. Musza to poprawic teraz! Pewnie juz to robia, chyba ze z tym procesorem byl jakis przestrzal, ale nie wierze, ze nie da sie tego zalatwic oprogramowaniem.

Wlasciwie przyznam, ze obserwujac, jak premiera sie opoznia i jak wolno idzie dystrybucja zaczynalem sie spodziewac pewnych poczatkowych problemow.

Nie wykluczam tez, ze testowy egzemplarz mogl byc nieszczesliwy, tym bardziej w kontekscie tego, w czym utwierdza nas, nasz znakomity kolega Jarek Dabrowski...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Fafniak, ja bede mial (juz za momencik .... :evil: ) oba - dees i kadyszke. Może w czasie Świąt uda mi się coś popstrykać.

[ Dodano: 2006-12-15, 21:16 ]
co do "miekkości" JPEGów, po pierwsze nie wyobrażam sobie drukowania z JPEG do formatu A3, niezależnie od aparatu z którego ten JPEG by pochodził, a po drugie przypominam że ten aparat ma bardzo słaby filtr AA - co widać na zdjęciach wołanych z RAW. Stawiam na algorytm demozaikowania który "zmiękcza" obraz w celu uniknięcia mory (i proszę mi tu nie truć o morze z aparatów demostracyjnych z firmware 0.3). Trzeba pamiętać że jeżeli po demozaikowaniu z aparatu pozostaje mora, to nijak nie idzie się jej pozbyć. Więc byłoby rozsądnie tak generować JPEG, by tej mory na nim nie było, nawet jeżeli odbywa się to jakimś kosztem.

[ Dodano: 2006-12-15, 21:19 ]
a co do rozpiętości dynamicznej - popstrykam to się wypowiem, ale wydaje mi się że wyniki w teście Phila Askeya zostały czymś skrzywione (może przez chip nucore w aparacie?)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Czyli wg tej teorii, w przypadku tego sameo zdjecia zapisanego w JPG i RAW, mora bedzie widoczna na tym drugim, a na tym pierwszym nie. To by bylo ciekawe :-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
acha, i wiadomo dlaczego w teście nie pojawił się C* 400D - mimo że to ta sama cena (sugerowana) i rozdzielczość (klasa matrycy). Kadyszka zamiata C*em podłogę i Phil po prostu nie zrobiłby porównania w którym jedynym argumentem za C* byłaby niższa cena sklepowa.
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Zatem, nie powinni wogóle wstawiać w KaDyche jpg-ów ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nazwa obowiązująca to KaDyszka :roll:
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
:roll: :-B
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dan, dokładnie to mam na myśli - przy czym usunięcie mory z RAWa to wyłącznie kwestia doboru lub ustawień algorytmu demozaikowania i jest jak najbardziej możliwe. W przeciwieństwie to mory widocznej w JPEGu.

[ Dodano: 2006-12-15, 21:34 ]
irma, ale dlaczego nie? Albo inaczej - ile drukujesz zdjęć w formacie 20x30?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak myślicie, czy lepiej się w ten weekend zdemozaikować Żywcem, czy Żubrówką?

[ Dodano: 2006-12-15, 16:36 ]
A później walnąć się w poduszki tak miękkie, jak jpgi z kadyszki... tak, to będzie dobry weekend.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, a może zrobić sobie spacer, przy okazji kupić do domu choinkę, i może jakieś zdjęcia popstrykać? Masz już ten nowy, BTW?
 

pilot  Dołączył: 15 Wrz 2006
zorzyk napisał/a:
Nazwa obowiązująca to KaDyszka :roll:


Po teście na Dpreview to chyba ZaDyszka ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No Jarek, jeszcze nie skoczyłeś z tego mostu? Tym razem naprawdę zawiodłem się na Tobie...

Poraz kolejny czytając te wypowiedzi zastanawiam się, czym mnie jeszcze zaskoczycie. Ileż można usprawiedliwiać coś gorszego, dopatrując się spisku lub niesprzyjających okoliczności. To jak wiatr, który tylko Małyszowi zawsze w oczy.
Jak napisałem. Jakość JPG i dynamika g o r s z a niż u konkurencji. I co z tego? Kupujesz aparat po to, by go porównywać z konkurencją?
Mi prawdę powiedziawszy zwisa i majta między kolanami, czy ten aparat będzie lepszy czy gorszy od konkurencji. Widziałem oficjalne sample, zdjęcia użytkowników i na tej podstawie temat jakości zdjęć z Kadyszki jest dla mnie skończony. Mnie to zadawala.
Owszem, Dpreview uważam za solidny i wiarygodny portal. I jeżeli napisali, że jest gorzej niż u konkurencji, to tak najwidoczniej jest. No i...? Czy w swym onanistycznym amoku zamierzacie wszystko usprawiedliwiać, co wyjdzie spod skrzydeł Asahi? Czy też olejecie cały ten bełkot i zaczniecie używać puszki do tego, do czego została stworzona - robienia zdjęć?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
irma napisał/a:
Mydło na pierwszych jpg było już dawno, tylko niektórzy koledzy, w swoim zapatrzeniu w P, nie widzieli tego, za co zostałem zjechany.
- naprawde wierzysz w to co piszesz?
irma napisał/a:
Spodziewałem się deklasującej rozpiętości tonalnej :) a tu poszło w drugą stronę.
-gdzyby tak bylo to musialby pokonac fuji s3pro - ktore tez nie "deklasuje" innych aparatow....jest lepsze.....
irma napisał/a:
Ad. jpg-ów : nie wiem jak inni, ale ja czasami walę tylko w jpg, bo nie mam czasu siedzieć w domu i obrabiać np. 300 fotek z imprezy typu wesele, komunia...
- naszczescie sprzet pentaksa nie jest na tyle dobry zeby stawac w szranki przy tego typu "profi" zastosowaniach.......
Jarek Dabrowski napisał/a:
Co do rozpiętości tonalnej i cięcia po światłach - nie podejmuję polemiki z testem dpreview - nie potrafię tego zmierzyć i nie zamierzam tego robić. Obrabiając swoje pierwsze rawy z aparatu, byłem bardzo zadowolony z tego co można z niego wycisnąć.
- d;atego zaproponowalem bezposrednie starcie Ds vs K10D .....mam nadzieje ze Bronkowi sie uda.....

[ Dodano: 2006-12-15, 22:56 ]
Cytat
Czy w swym onanistycznym amoku zamierzacie wszystko usprawiedliwiać, co wyjdzie spod skrzydeł Asahi? Czy też olejecie cały ten bełkot i zaczniecie używać puszki do tego, do czego została stworzona - robienia zdjęć?
- :-P - czasem jednak staraam sie cos wydobyc ze swiatel.... :mrgreen:
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Fafniak liczyłem na Ciebie i nie zawiodłem się.... w przeciwieństwie do K10D (sądzac po poważnych testach) :)

[ Dodano: 2006-12-15, 23:05 ]
..ja tam poczekam aż opadną emocje i niektórzy przejrzą na ovzy... ;)

[ Dodano: 2006-12-15, 23:05 ]
oczy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach