kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
Bateria do minoxa
mogłem sobie wczoraj na pchlim targu kupić okazyjnie minoxa 35 gl. tylko stwierdziłem, że najpierw zapoznam się z czym to się je. i w instrukcji jest napisane, że potrzebuje on nieprodukowanej już baterii PX27.
da się to jakoś obejść? odpada sprowadzanie zamienników z USA, bo wyniosą mnie chyba więcej niż aparat. (za tydzień na pewno będzie też)
na stronie jakiegoś niemca (http://www.gsteinbach.de/Tipps.htm#Batterien)
jest coś wyjaśnione ale niestety nie znam języka.
czy może ktoś biegle władający niemieckim albo zamiennikami baterii px27 pomoże mi ? :D
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
4szt popularnych LR44 owinięte np. kawałkiem filmu i bedzie hulać.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
NIedawno widziałem w Poznaniu baterię Panasonica oznaczoną jako 4LR44. Cena 16 zł, a więc za jedną taką baterię masz 8szt. LR44. Pzdr.
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
476A (zamiennik 4LR44) jest za wysoka - wchodzą bez problemu 2 szt DL1/3N, tylko trochę drogie :-?
 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
czyli najbardziej ekonomicznie i wymagające stosunkowo mało wysiłku to kupienie czterech pastylek LR44 ?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
We wszystkich pleśniakach używam albo SR44 (srebrowe o lepszej charakterystyce rozładowania i duużo większej trwałości), albo CR1/3N - baterie litowe o wymiarach dwóch LR44 i napięciu 3 V. Zdecydowanie jest to trwalsze źródło prądu od baterii alkalicznych, aczkolwiek nieco droższe. Zresztą w większości przypadków instrukcje zalecały używanie baterii srebrowych.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach