korbi  Dołączył: 29 Lip 2006
Skanowanie negatywów
Czy wszędzie w Krakowie skan jednej kliszy kosztuje 10 zł ?
Bo szczerze mówiąc, wolę kupić sobie za to nową kliszę.
Chyba, że ktoś może mnie poratować i od święta zeskanować mi moje (badziewne bo badziewne) negatywy?:P Albo wiecie, gdzie najlepiej zeskanować ?
Chociaż większość z Was ma swoje cyfranki i nie musi skanować ;]

Bo chyba na skanerze bez przystawki do klisze sie nie da jej zeskanować ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Korbi, Jeżeli chce Ci się wysyłać negatywy do Bydgoszczy i oglądać potem badziewne skany z Epsona 2450 to dawaj.
 
korbi  Dołączył: 29 Lip 2006
A pokaż co to znaczy badziewne?:)
bo jesli bedzie spoko to nawet pocztowke ci jakas wysle ;]
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nie wiedzialem Michu, ze masz ten skaner - jak go oceniasz?

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sprecyzuj czego oczekujesz.
Ale cudów się nie spodziewaj. Porównywałem go z dedykowanym Nikonem 2000 i różnica była dość spora.

[ Dodano: 2006-12-21, 19:42 ]
Spinner. Jak go oceniam? To protoplasta późniejszej, bardzo dobrze ocenianej zaawansowanej linii Photo. Na moje potrzeby OK. Skany materiałów refleksyjnych bardzo dobre. Z transparentnymi już sobie gorzej radzi. Jak zawsze u Epsona mydełko przy duzych powiększeniach i dynamika nie taka, jak w wymienionym Nikonie (dopiero V700, z którym męczy się Fafniak, zbliża się do tego poziomu). Ale jak na plaskacza z tego okresu (kupowałem go 4 lata temu) to nieźle. Co ciekawe - wówczas był najszybszym skanerem w swojej klasie. Ma ramki do skanowania 12 35mm klisz, 4 zaramkowanych slajdów oraz średniego i wielkiego formatu. Co jeszcze... Na wyposażeniu intuicyjny i niezły, ale ze słabym podglądem, Epson Twain oraz prostszy SilverFast.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
korbi kolorowe czy B&W? O ile z kolorem tego się nie da zrobić, ale z BW to da się przystawkę zastapić zwykłą biurkową lampką i kilkakrotnie złozona kalką techniczną jako rozpraszaczem (zakładam, że skaner masz). Próbowałem, działa. Wiadomo, że to nie bedzie jak super profi, ale pobawić się można.
 
korbi  Dołączył: 29 Lip 2006
jedna B&W reszta kolor.
Skaner maja wszyscy naokolo :P (w tym np siostra)

Głównie chodzi mi żeby kolory były jak najładniejsze a dobra jakość tak do 1280-1024 / 1600-1400czy iles tam

Michu, wrzuciłbyś jedną przykładową fotę ;]
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Pytam bo do mnie jedzie "Epson Perfection 2450 Photo" - to nowszy niz Twoj?

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner, nie - to dokładnie ten sam model.
Korbi, OKO. Ale to jutro.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A jak sie ma do 3490? Bo kumpel sie waha...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Spinner napisał/a:
Nie wiedzialem Michu, ze masz ten skaner - jak go oceniasz?


Spinner - na siec w sam raz, na cos wiecej, zycze szczescia ;-) Prawie wszystko u mnie na blogu jest z 2450. Ja tam jestem zadowolony, przynajmniej wiem jakie zdjecia warto robic w ciemni. Ale to fatk, ze ze slajdami trzeba sie nameczyc.

pozdrawiam

dz.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja wlasnie bawie sie taniutkim plustkiem st48 - lyka toto 6x6, a nawet chyba cos wiecej (9x12), ale mi to akurat nie potrzebne. No i kosztuje toto 350zl. Na wgladowki wystarcza, a i na potrzeby netu ujdzie, jak pobawie sie dluzej to zdam relacje. Cudow nie ma, ale cena...
Ma spore klopoty z niedoswietlonymi negatywami i przeswietlonymi slajdami - gubi juz detale, ale da sie zyc.

Swiezo skanowane - HP5+ 400
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
alkos napisał/a:
A jak się ma do 3490? Bo kumpel się waha...


Podstawowy probelm to chyba...ekonomicznośc tego skanera. Tacka przewidziana jest np. na 6 klatek filmu, ale skanuje się je w dwóch przebiegach - 4+2, w międzyczasie zmienijąc miejsce tacki.
Inny bug to kwestia szerokiego formatu - na wspomnianej tacce jest miejsce na 3 klatki, ale (Spinner zwrócił mi na to uwagę) lampa podświetlająca ma szerokość zblizoną do negatywu 35mm. Jak coś de facto szerszego jest skanowane - nie mam jak sprawdzić, bo mnie "duży format" zupełnie nie ciagnie.
Ja nie tłukę w nim skanów dzień w dzień, kupiłem go generalnie do BW i jak na razie jestem zadowolony. Jakby co, mogę podesłać jakiś skan.

[ Dodano: 2006-12-22, 01:30 ]
korbi napisał/a:
Czy wszędzie w Krakowie skan jednej kliszy kosztuje 10 zł ?


Eeee, jak ja znalazłem miejsce, w którym mogę zeskanować kliszę w odpowiednio wysokiej jakości i rozdzielczości, to płace 17 zeta...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Alkos - on zdaje sie nie lyka MF a ja np chcialbym pobawic sie jakims TLR 6x6 wiec po poczytaniu w necie...

Pzdr
Spinner
 
korbi  Dołączył: 29 Lip 2006
widze ze zrobil sie maly topic o skanerach ;]

mysle ze dobrze by bylo gdyby ci co maja skanery to wrzucili tez przykladowe zdjecie nim

ja chcialem skany wlsanie na potrzeby netu

do skanowania kliszy czeba miec dodatkową przystawke czy coś?
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
ja chcialem skany wlsanie na potrzeby netu

moze wieczorkiem wrzuce porownanie tego plustka do dedykowanego nikona, jesli chodzi o robienie odbitek po skanowaniu, to plustek kiepsciutko - moze 20x20 sie uda ;) Sprzet wybitnie do podgladu i netu - przy czym do tych zastosowan wydaje mi sie ze jest calkiem w porzadku.

Cytat
do skanowania kliszy czeba miec dodatkową przystawke czy coś?

chodzi ci o kazda klisze, czy jakas konkretna? Skaner - jesli mowimy o zwyklym plaskim musi miec przystawke, tudziez taka mleczna szybke z podswietleniem na klapie i mozliwosc wylaczenia lampy na elemencie swiatloczulym - w koncu klisza to material transparentny a nie odbijajacy. Zawsze o tym pisza w opisie skanerow, a jak nie pisza, znaczy ze nie ma.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja skanuje czymś takim
http://www.shutterbug.com...umax/index.html
(wersja Umax Powerlook 270 Plus z ICE), program do skanowania i obrobki wstepnej Silverfast 6 w komplecie. Efekty widac na mojej stronce (zdjęcia z Zamku Czocha oraz z Adrspachu).
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
lkos - on zdaje się nie lyka MF


Sprawdzilem jeszecze raz - rzeczywiście, Wujo ma racje - nie łyka MF. Ma miejsce TYLKO na 6 klatek negatywu lub 3 ramki slajdu (nie przyjrzałem się nigdy, to było to, co uważełem za miejsce na MF). Wyjasnia to pytanie o szerokość lampy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
(wersja Umax Powerlook 270 Plus z ICE)


Nie to samo co Acer / benq ? Jesli tak, to dosyc słuszna opcja :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
alkos, tak, to jest to samo - obecnie chyba tylko Benq to fiirmuje. Swój kupowałem w 2002 r. ale szcześliwie jeszcze działa. Kupowałem go żeby poskanować starożytne slajdy z lat '70-'80, a skończyło się na tym, że skanowałem bieżącą "twórczość" (a slajdy jak czekały, tak czekają :mrgreen: ).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach