rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Ten K1 wisi w powietrzu? :roll:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Chyba na statywie...
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
polecam prace Carla Bresciano publikowane na flickrze https://www.flickr.com/photos/135722637@N03
mnie w każdym razie większość bardzo się podoba - widać wrażliwość, umiejętność dostrzegania świata, poczucie estetyki i styl...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
PiotrK. napisał/a:
polecam prace Carla Bresciano

Zdjęcia takie sobie, za to obróbka i kolorystyka bajeczne. Skąd ludzie biorą takie kolory?
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
rychu napisał/a:
PiotrK. napisał/a:
polecam prace Carla Bresciano

Zdjęcia takie sobie, za to obróbka i kolorystyka bajeczne. Skąd ludzie biorą takie kolory?


zapewne masz rację, że tu jest bardzo dużo obróbki, mnie natomiast najbardziej podoba się pomysł, wrażliwość, estetyka - zdjęcia jako takie rzczywiście nie są zniewalające, ale efekt końcowy niekiedy owszem
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
PiotrK. napisał/a:
mnie w każdym razie większość bardzo się podoba - widać wrażliwość, umiejętność dostrzegania świata, poczucie estetyki i styl...

Mnie akurat przy oglądaniu bardzo rozpraszał bokeh, niekiedy zupełnie odwracał uwagę od głównego motywu zdjęcia.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
1988 - pierwszy konkurs piękności w Związku Radzieckim od czasu zakazu w 1959
Lenin zerka ukradkiem (od ukradka dzieci puchły i umierały)



Cały reportaż
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Taka ciekawostka,
Na platformie internetowej Flickr odbył się konkurs 2019 Your Best Shot Winners. Z ponad 17 tysięcy prac wyłoniono pięciu zwycięzców.
2019 Your Best Shot Contest
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006

Budapeszt, 1987. Photo by Attila Manek

Co ciekawe, zrobili nową wersję w 2020 :)

więcej info
 
KasiaMagda
[Usunięty]
W temacie zamierzonej nieostrości. Nie jestem ekspertem, a moje zdjęcia są takie sobie.
Ale jakbym miała wybierać zdjęcie, które powieszę na ścianie nad swoim łóżkiem, to było by, to coś takiego. Na mnie niesamowicie działają, chyba terapeutycznie.

Co myśleć o takich zdjęciach pod względem fotograficznym ?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
KasiaMagda, tak może widzieć świat ktoś z upośledzonym wzrokiem. Dla mnie to nie jest fotografia.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
rychu napisał/a:
Dla mnie to nie jest fotografia.

rychu, aż zajrzałam do Wikipedii. W skrócie fotografia to "..rysowanie za pomocą światła – zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła."
Ale rozumiem, że do kogoś taki obraz nie przemawia. Też tak mam np. z muzyką. Są rodzaje muzyki, które dla mnie nie są muzyką choć to jest muzyka. :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
KasiaMagda napisał/a:
rysowanie za pomocą światła – zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu

OK. Komputerowe maziaje też?
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
rychu, A niekomputerowe? Guma, bromolej, pigment? Kolodion? etc, etc.
To wszystko jest jednak fotografią....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przypominam tylko, że w tym wątku nie dyskutujemy, tylko prezentujemy.

Sergey Fett:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Michu, ok, przepraszam :oops:
Bardzo ładne zdjęcie.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Nie wiem czy było

Fan Ho


Warto odwiedzić stronę https://fanho-forgetmenot.com/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
rysiekll, jest tego typu zdjęć na flikru całe mnóstwo. Niektóre ciekawe, jednak to ustawki.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
rysiekll, bardzo mi sie podobają. Bez wyostrzenia na maksa, z taką mgiełką, bardzo, bardzo..
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
rychu, odwiedź stronę to zobaczysz więcej :-P
Zdjęcia z lat 50 poprzedniego wieku, wykonane przez młodego fotografa Rolleiflex'em... Chyba jednak nie znajdziesz na flickr'ze 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach