pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
test po kalibracji nowego monitora


witam , jestem świeżo po kalibracji nowego monitora LCD (dell 2209wa) i chciałbym żebyście mi pomogli ocenić efekty jego . Powiem szczerze że opinie typu dobra lub zła fotka mnie nie interesują , natomiast bardzo ważnych jest dla mnie kilka aspektów technicznych dotyczących wyświetlanego obrazu , takich jak jasność , kontrast , nasycenie obrazu ( czy fotka nie jest zbyt przydymiona ) , i przede wszystkim jak widzicie kolory skóry twarzy ( ja osobiście widzę twarz jasno czerwoną z szyją czerwoną dość mocno wpadającą w żółć ) . Jeżeli ktoś się czuje na siłach to może trochę podpowiedzieć w sprawie kalibracji obrazu , będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie rozumiem twojego pytania. Skoro skalibrowałeś monitor to powinieneś mieć przyzwoity obraz w zależności jakiej jakości masz monitor. Chyba, że nie jesteś pewny, czy masz uszkodzony kalibrator.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Najlepiej jeżeli Tobie pasują kolory , byłeś tam to i wiesz jak było :) , a że kolor skóry taki kilka światełek tam jest to i różne odcienie są .
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
to jest moja dziewicza kalibracja z prawdziwego zdarzenia i nie mam pewności co do mich wypocin , wcześniej pracowałem na takim monitorku LCD że przysłowiowe ręce opadają . Kalibrowałem według tego testu http://www.lagom.nl/lcd-test/ , oraz według zdjęć z pobliskiego fotolabu . Próbowałem majstrować także według tego poradnika http://www.obiektywni.pl/...tykul-204-2.php , ale w połowie poddałem się .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja bym radził pogodzić się ze stratą kilku setek i kupić kalibrator.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
pikolo napisał/a:
i przede wszystkim jak widzicie kolory skóry twarzy ( ja osobiście widzę twarz jasno czerwoną z szyją czerwoną dość mocno wpadającą w żółć )


aj pikolo jeszcze niedawno pisales w innym temacie ze kolory to temat ocean :)
Jak dla mnie kolory skory ok. Czolo w rozowe a szyja jakby w pomaranczowe.
Moj monitor byl amatorsko kalibrowany ale czy dobrze? Nie wiem
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Cytat
aj pikolo jeszcze niedawno pisales w innym temacie ze kolory to temat ocean :)


dokłądnie , bo przy starym monitorze jakieś tam ustawienia kiedyś śmieszne wydłubałem ( ale jaką jakość można mieć na monitorze lcd za 600 zł ) , natomiast po przesiadce na nowy zobaczyłem świat w zupełnie innych barwach , nie wiem czy lepszych ale trochę w innych :D . Teraz przede wszystkim przyzwyczajam się do niego , oraz staram się między innymi przez różnego typu materiały zrozumieć go . jest kosmiczna masakra w teorii z tymi kolorami .

PS. jakiś gość na allegro wynajmuje kalibrator za 50zł , który kosztuje około 400zł , ale tanie rzeczy są kiepskiej jakości
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Spyder 2 Express kosztuje 300 z groszami i 90% problemów z kolorem znika. Jeśli jesteś bardzo wymagający lub masz takich klientów to można kupić w pełni profesjonalny kalibrator.
Można też skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm. Tylko nakład finansowy już większy.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Nie na temat ale tutaj moze wiecej osob przeczyta.
Pomyslalem sobie ze mozna byloby zrobic zrzute na dobry kalibrator.
Jakby tak 20 osob sie znalazlo z wawy, okolice i kazdy dalby 50
to mozna byloby sie na takiego X-Rite sie szarpnac. Tego nie uzywa sie na codzien
wiec nie widze problemu jak pojdzie kolejka raz na 3 miesiace. 50 nie jest duzo i kazdy mialby normalnie skalibrowany monitor heh :)
Wiecie pentaksjanie musza sobie pomagac ;-)
Wiec decydowac sie i pisac do mnie na PW. Zobaczymy jak to wyjdzie.
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
grabber, nie byłbyś ze stolycy to chętnie bym się dołączył.... Ale ja hanysem jestem niestety, do warszawki za daleko mam :-(
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
na początku tygodnia kiedy zaczynałem męczyć temat kalibracji sprzętu , to tosamo mi do głowy przyszło . Ja jestem z częstochowy i piszę się też na tę zrzutke , mogę dać 50 zł i sprzęt mogę odbierać pocztą na mój koszt . Trzeba się zastanowić na sprawą jakości różnych produktów i poszukać opini o różnych kalibratorach . To znaczy mam na myśli czy nie lepiej zorganizować się w 10 osób i kupić Spyder3Pro który może dawać o 100% lepszą jakość kalibracji .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja jeszcze dopiszę, że z doświadczenia zauważyłem iż na oko różnice w efektach kalibracji widzą ludzie z długoletnim stażem pracy z kolorem. Zajmujący się tym zawodowo i na profesjonalnych monitorach. Na wykresach z testów łatwiej to zobaczyć niż ocenić własnym okiem.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
wojtek_c, a szkoda ale zawsze w swoich stronach mozesz cos takiego zorganizowac :)

Jeszcze raz
Szukamy chetnych z wawy i okolic na kalibrator. Piszcie na PW.

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach