Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
[Alojzy]
Czuję potrzebę zaprezentowania mojego pierwszego poważnego retuszu w PS. Tzn. z programem miałem już nieraz do czynienia, ale czegoś stricte w podobie tego, co poniżej chciałbym wam pokazać, nie robiłem. Potrzeba pokazania, odebrania pochwał czy batów jest swoją drogą wprost proporcjonalna do ciśnienia pod powiekami, spowodowanego, jak przypuszczam, niewyspaniem - skończyłem grafikę (bo określenie "zdjęcie" pewnie niektórych by tu raziło, pewnie i słusznie) nie tyle bardzo późno, co dość wcześnie...

Ale nudzę... Co sądzicie?

(Najpierw przed, potem po. Zrobione oryginalnie jakąś małpką HP. NIE przeze mnie. ;)
Zdjęcie "po" wymaga raczej dobrze skalibrowanego monitora. Mam w domu taki jeden, co by co najwyżej czarną dziurę wyświetlił, łaskawie dodając w środku zarysy twarzy.)





 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pochwały, pochwały.
Komputer jest po to, by go używać... :-P
Efekt ostateczny bardzo fajny, nie przedobrzone, czuć dobry portret i modelka bardzo ładna.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Nie jestem mistrzem fotoszopa, ale tak na szybko jak patrze na to zdjecie, to:
-oczy nierowno wyostrzone, zreszta wyostrzenie nieladnie dominuje nad partiami nieostrymi na twarzy (i byc moze nienaturalne albo mi sie zdaje)
-kolor oczu przechodzi mi troszke z bialego w niebieski (moze mi sie wydaje?)
-kolor ust za bardzo ....pomaranczowy

;-)

Tyle uwag.
Natomiast zdjecie calkiem calkiem okej.
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Samp, perl - dzięki. :)

Co do niebieskawego zabarwienia oczu - wydaje mi się, że jest to poniekąd naturalne; ja tu nic nie kombinowałem. Lepsze to, niż szarość, a jakbym wybielił, efekt przypominałby reklamę wybielającej pasty do zębów... e.. byłby nienaturalny, w każdym razie.
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
zdjęcie jest super tylko żeby tak móc na szybko kilkanaście fotek obrobić.
 
gompky  Dołączył: 22 Kwi 2006
możnaby się czepiac utraty szczegółów w cieniach, przebarwienia okolic białek oczu, które wyszły przy "wyciąganiu" oczu, nasycenia kolorystyki ust, nieopracowania zębów (może i śmieszne, ale przy widocznych zabiegach przy oczach i ustach, zwraca uwagę), ale to wzystko można tłumaczyc zamiarem korekty, mi generalnie przeszkadza tylko za ciasne przycięcie prawego górnego rogu, reszta jako całośc się broni.
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Sorry, ale mnie ta obróbka nie pasuje.
Na pewno bardzo dobrze przekadrowałeś zdjęcie, ale zastosowany retusz nie pasuje mi do tej dziewczyny.
Efekt końcowy jest za ostry, zbyt kontrastowy w porówaniu do subtelnej urody modelki.
Mnie najbardziej denerwuje przerobienie piegów na plamy wątrobowe oraz zbyt intensywna biel białka oczu.
Moim zdaniem wybrałeś sobie koszmarnie trudne zdjęcie, w 95% przypadków Twój retusz dałby dużo lepszy efekt.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Samp napisał/a:
czuć dobry portret i modelka bardzo ładna.
perl napisał/a:
Nie jestem mistrzem fotoszopa
perl napisał/a:

-oczy nierowno wyostrzone, zreszta wyostrzenie nieladnie dominuje nad partiami nieostrymi na twarzy (i byc moze nienaturalne albo mi sie zdaje)
-kolor oczu przechodzi mi troszke z bialego w niebieski (moze mi sie wydaje?)
-kolor ust za bardzo ....pomaranczowy

pod tym się podpisuję :-)

trochę mnie drażni ten o wiele jaśniejszy obszar po lewej stronie nad ustami. no i piegi zblurowałeś nierówno, w sensie - są miejscami ostre (no, ostrzejsze).
Alojzy N. napisał/a:
wydaje mi się, że jest to poniekąd naturalne; ja tu nic nie kombinowałem

imho kwestia WB, z tego co w życiu zobaczyłem to oczy raczej są białe, mogę przechodzić w kolor żółty, czerwony, a w ekstremalnych przypadkach szary.
*puf*

 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
:-B :-B :-B dla wszystkich za krytyczne uwagi - tego mi było trzeba: jak spędzę nad czymś zbyt dużo czasu, tracę do tworu dystans. (...Dobrze, że przynajmniej mam zawsze tego świadomość.)

Z większością wytkniętych mankamentów się zgadzam. Co do oczu, rzeczywiście, dało się je sensowniej odniebieszczyć.
g70104sm, określenie "plamy wątrobowe" na piegi tak mnie zniesmaczyło, że poprawiłem jak najszybciej. ;)
Dalej, zgodnie z sugestiami, trochę zdesaturowałem usta, no i jakoś chciałem przywrócić względną ostrość w rzeczy samej nierówno i nienaturalnie rozmytym policzkom (z rezultatem bez "łał!", ale już kolejnej nocy nie poświęcę ;)). Unormalniłem okolice nosa, które od początku wydawały mi się "coś nie tego" po retuszu. Problem w tym, że zdjęcie jest już w krytycznym momencie edycji, gdzie jeden krok i skóra przestanie być skórą, a asocjacja w umyśle odbiorcy każe mu ze zdziwieniem pytać, gdzie ten goły tyłek.

Gompky - a wg mnie zęby nie wymagają praktycznie żadnej edycji. To nie reklama pasty, wspominałem.
Zaś kadru - z tym ciasnym cięciem w PG - to bym bronił. (Choć to byłaby obrona dyletancka. ;))

Dziwię się tylko, że nikomu nie przeszkadza cień w PD (że niepotrzebny). Nie znosiłem go już w chwili nakładania - ale musiałem, bo mi malowanie kropek na koszulce nie wyszło za bardzo. :mrgreen:

Korekty sensowne?

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
No, nosek taki jakby z drewna wyciosany... :roll:

A poza tym byłem fanem tych wyrazistych ust, one bardzo dobrze działały... :lol:
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Te są subtelniejsze, mind it. ;)

[ Dodano: 2008-07-25, 04:06 ]
Fakt, zbyt ostro-wyrazisty nos się stał. Jakieś sugestie, jak to można poprawić?
 
Asahi
[Usunięty]
Alojzy N. napisał/a:
Dziwię się tylko, że nikomu nie przeszkadza cień w PD (że niepotrzebny)
owszem, troche przeszkadza, ale potrzebny jest. Moze sprobuj "przesteplowac" kosmyk wlosow i potem go zaciemnij, zeby lagodnie przechodzil w cien. Ale zdjecie fajne, kadrowanie tez OK :-B
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Ostatnia wersja dla mnie zdecydowanie subtelniejsza. I co powiedzą na to przeciwnicy " fotoszopowania", miłośnicy zdjęć "prosto z aparatu"
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Jurek napisał/a:
I co powiedzą na to przeciwnicy " fotoszopowania", miłośnicy zdjęć "prosto z aparatu"

Ja bym powiedział, że można było zrobić dobre zdjęcie. :evilsmile: :-P
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
lipalipski napisał/a:
Ja bym powiedział, że można było zrobić dobre zdjęcie


Na pewno można było zrobić lepsze, ale nie zawsze są na to warunki i możliwości.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Jurek napisał/a:
Na pewno można było zrobić lepsze, ale nie zawsze są na to warunki i możliwości.

No, jak ktoś z tego żyje, ma konkretne zlecenie, na konkretny termin, to rzeczywiście musi robić zdjęcia, chociaż brak warunków i możliwości.
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Asahi napisał/a:
Alojzy N. napisał/a:
Dziwię się tylko, że nikomu nie przeszkadza cień w PD (że niepotrzebny)
owszem, troche przeszkadza, ale potrzebny jest. Moze sprobuj "przesteplowac" kosmyk wlosow i potem go zaciemnij, zeby lagodnie przechodzil w cien. Ale zdjecie fajne, kadrowanie tez OK :-B


Że sam na to nie wpadłem. :D Dzięki. Ale już forum nowymi wersjami zarzucać nie będę, nie widzę sensu. ;)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Dla mnie kolor białek oczu jest nieco nienaturalny. I wolę bez żyłek :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cotti napisał/a:
I wolę bez żyłek

No cóż, może skutki imprezy :evilsmile:
 
jungli
[Usunięty]
Piekne to czasy byly kiedy czeba bylo wywalic pare klisz by wybrac 1 zdjecie, teraz malo, ze klikanie nic nas nie kosztuje, to jeszcze mozemy fotki bajerowac, ok uwazam, ze jest to usprawiedliwione dla tych co zarabiaja robieniem z przecietnych lasek supermodelek itp ale w innych przypadkach robienie przecietnych zdjec, a potem tuning do suerprzefantastycznych tuszujacych braki sprzetu lub co gorsza brak umiejetnosci to cos nie halo...

Poruszylem ostatnio ten temat z Yalinem na malym meecie i mielismy rozne zdania, gdzies to sie wszystko pogubilo po drodze i zatracilo

Wiec gdzie jest ten fun? nie mowiac juz o sleczeniu przy kuwecie, szukaniu tego wlasciwego ujecia, 10 klisz w pip i jest to jedno jedyne zdjecie!

Dostalem oglupiacza w robocie, pewnie zaraz rozpeta sie pieklo heh:)

Swoja droga dla mnie sredniozaawansowanego w pokrewnych PS uwazam, ze zdjecie fajnie zrobione SZACUN DLA CIEBIE ZA TWOJA PRACE.

pozdroofka

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach