kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Canon 30d vs 40d
Zamierzam zakupić korpus C i chciałbym się dowiedzieć czym się różnią te korpusy,może ktoś obeznany wyjaśni konkretnie,szczególnie zależy mi na pytaniach: Co jest lepsze w 40d że warto dopłacić te parę stówek, to że jedno ma 10megapixeli a drugi 8 to już wiem,warto się wdać w szczegóły, np: "ten ma szybsze i dokładniejsze af a tamten ma ładniejsze kolorki i mniejsze szumy" itp.

Nie zmieniam systemu na wieki,zostawiam jeden korpus Pentaxa,ponieważ mam dużo fajnych obiektywów MF z którymi trudno mi się rozstać,ale zależy mi na szybszym i dokładniejszym AF w korpusie. Więc padło na Canona byłbym wdzięczny jak ktoś obeznany w tym systemie mógłby mi coś doradzić...


BARDZO PROSZĘ : Prośba o nie wdawanie się w różne inne tematy,kłótnie i niepotrzebne odpowiedzi-które zepsują sens posta i zaczną wyprowadzać rozmówców z sensu pytania i jak zwykle przez to na Poście zrobi się wielkie zamieszanie,ponieważ znów jakiejś mądrej głowie chciało się zaświecić i napisać "opowieści o długiej treść z innej bajki bo nie potrafi czytać ze zrozumiem"
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Witam
Miałem 40D bo się wypowiem...
Nowości w stosunku do 30D:
- 1,5 kl/s więcej
- 2mpx więcej (ale różnicy w ilości szczegółów nie ma)
- czyszczenie matrycy (ale cieniutkie jak wszędzie i tak trzeba często samemu czyścić więc nie jest to plus)
- Liveview - w tym trybie wolny AF i na badziewnym wyświetlaczu 40D używanie go nie ma sensu...
- Podobno poprawiony AF

Jeśli różnica jest 200-300zł to warto dopłacać, jeśli większa, to wątpię. Warto głównie dlatego że 40D jest nowszy więc będzie mniej zajechany...
A jeśli masz informację o przebiegu tych puszek i jeśli któraś z nich miała by go znacząco mniejszy, to brałbym tą z mniejszym - i to jest dla mnie sprawa decydująca.

Mnie w 40D denerwowało:
- wyświetlacz: totalny badziew!! zupełnie nie da się na nim ocenić ostrości zdjęcia ani kolorów, wszystkie Pentaxy jakie widziałem k20d/k10d/k200d/k-x mają dużo lepszy!
- matryca, mało szumiąca, ale naprawdę obrazek z CCD K200D bardziej mi się podobał, więcej detali i lepsze kolory (takie moje zdanie).
- brak uszczelnień, tylko gąbka na slocie kart pamięci :lol: ogólnie to k200d sprawia wrażenie solidnego.

Nie wiem jak AF w K-x na ile go poprawili, ale ja brałbym K-x :mrgreen: bo jakość obrazka powinna być ta sama, z lekką perzwagą Pentaxa
 
Peterka  Dołączył: 01 Paź 2008
Warto poszukać na canon-board dobrej oferty. Ja może jestem drobiazgowy , ale miejsce na kciuk w K200D było o wiele bardziej wygodne niż to, które mam w 40D. Ja kupiłem za 2000zł z nową migawką w stanie ogólnym bdb. 30D są sporo tańsze, tylko uważaj na zjechany egzemplarz (z 40D też). Gościu zarzekał się, że więcej niż 3tys. zdjęć nie zrobił, a jak poprosiłem go o screena potwierdzającego ten stan rzeczy odmówił :-P .
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Peterka, 40D z nową migawką? Coś musi być na rzeczy. Kumplowi padła na ślubie z przebiegiem kilkunastu tyś. :-/
 
Peterka  Dołączył: 01 Paź 2008
Nie chcę mówić, że to reguła, ale jest faktem, że w niektórych egzemplarzach 40D migawka pada. W przypadku gościa, od którego kupiłem było to 24tys. zdjęć.

Dlatego warto popytać o ewentualną gwarancję. :idea:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Peterka, ano. Kumpla była już sporo po, ale żytnia zrobiła mu za darmo. Serio coś musi być na rzeczy ;-)
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Nie pamiętam adresu, ale jest stronka gdzie userzy podają długość życia swoich migawek i na tej stronie najgorzej wypada 40D, bo chyba kilkanaście % padło między 10-20 tysięcy...
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Morg napisał/a:
Nie pamiętam adresu, ale jest stronka gdzie userzy podają długość życia swoich migawek i na tej stronie najgorzej wypada 40D, bo chyba kilkanaście % padło między 10-20 tysięcy...



Mam znajomego który bawi się w reporterkę na 40D osiągnął już 80tysięcy zdjęć, aparat nie dość że świetnie wygląda to działa jak nóweczka, nigdy nie powiedziałbym że wygląda na 80tyś.

Ostatnio na forum C czytałem że komuś padła migawka w 1dsIII po 10-12tyś.

Też trzeba uwzględniać to że Pentaxów jest mało w użytku,pewnie jakby był tak popularny jak Canon to też byłoby narzekanie u kogoś 1 na 100 że mu migawka poszła po 30tyś.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach