greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
U mnie działa wszystko, co bardzo cenne, bo pełna reinstalacja mojego kompa to minimum dwa dni roboty. Ale to i tak tylko na chwilę, czekam na nowego lapa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja miałem na 2 komputerach aktualizowany system i pamiętam że nie zauważyłem żeby wolniej działał po aktualizacji do 10 niż przed.
No ale może na czystej by działało szybciej.

W pracy też nam 7 aktualizowali dawno temu do 10 i też spowolnień nie było widać, a wyszłoby przy pierwszej kompilacji kodów jak zamiast 10 minut robiłaby się np 11 ;-)
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
U mnie DXO musiałem re-aktywować. Wszystko inne działa tak samo albo i lepiej niż na 7.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moja szefowa miała komputer z Win7, który fatalnie zniósł aktualizację, tylu niebieskich ekranów to ja dawno nie widziałem, maszyna przestała być dobrym komputerem. Teraz ma Win10 na czysto i stoi na moim biurku, nie robiąc żadnych problemów.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mój netbook po przejściu na win10 działał, ale zaczął się jąkać :evilsmile:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam nowego rekordzistę w kategorii najwięcej niebieskich ekranów. To...nowy laptop mojej szefowej :-) Od razu po wyjęciu z pudełka dostał ode mnie punkt karny. Nazbierał ich w ciągu godzny całkiem sporo. Przyjechał serwisant od dostawcy i problemu jeszcze nie rozwiązał. Siedzą teraz w firmie nad identycznym modelem i próbują coś wykombinować. Gdy już się uporają i wszystko będzie działać, to przypomnę im, że mówiłem o niedziałającej diodzie ładowania :evilsmile:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Fajna ta 10-ka :-P
Na lapie normalnie działam z pulpitem rozszerzonym na duży monitor. Na 7-ce działało bez zastrzeżeń, na Linuxie to w ogóle bajka, natomiast "najdoskonalszy z Windowsów" czasem wykrywa 32" Iiyame na DisplayPorcie jako... 640x480 :mrgreen: Wygląda to uroczo 8-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Zrzędzicie jak, za przeproszeniem, Pentaksiarze na autofokus :-P

[ Dodano: 2020-02-01, 11:31 ]
Dopóki umiem sam przygotować i utrzymać komputer, którym zarabiam na życie, to nie widzę powodów do narzekania. Owszem, zdarzają się jakieś problemy, niektóre całkiem irytujące, ale zawsze do rozwiązania.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ten komputer to jakaś wpadka, bo prawie równocześnie dostarczyli drugi laptop (dla mnie :lol: ) inny model i inny producent i ten od razu dał się polubić. I nawet ma dwa poziomy podświetlania klawiatury :mrgreen:

[ Dodano: 2020-02-01, 11:47 ]
Ryszard, racja, ale w tym przypadku ktoś wziął całkiem spore pieniądze za dostarczenie urządzenia, w którym od początku nawet goły system nie działa poprawnie. No i od tygodnia nie można dziada zaprzęgnąć do roboty.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
wziął całkiem spore pieniądze
To niech zachrzania aż zrobi, nie ma to tamto :evil:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Przy pomocy Windows 10 można rozwiązywać problemy, które nawet nie spodziewałbyś się, że mogą istnieć. :-P
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
W końcu zdecydowałem się podmienić HDD w starym lenovo B590 na SSD, no nie poznaję komputera.
Na fali zamówiłem jeszcze kostkę 4GB, niech ma.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zacząłem się zastanawiać czy na laptopie rodziców nie postawić CloudReady. Macie jakieś doświadczenia?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
szpajchel, z CloudReady do czynienia nie miałem. Ciekawe jak wypadnie stabilność i aktualizacje.
Ale "gotowe" chromebooki już gdzieś w tym temacie chwaliłem. Jak ktoś faktycznie swoją działalność na komputerze i tak ogranicza do przeglądarki internetowej, odtwarzacza filmów i zdjęć to nie widzę potrzeby pchać się w Windowsa/Linuxa/MacOS.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Generic, właśnie chyba przetestuję. Sprawdzałem wczoraj jakie pliki będę musiał im zarchiwizować i wynika z tego, że potrzeby mają jeszcze mniejsze niż się spodziewałem.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Takie mam pytanie.
Jest teraz okazja porobić porządki. Co polecacie do archiwizowania tzn. jakie dyski HDD, SSD? Dane typu zdjęcia, pliki graficzne, dokumenty. Generalnie, zarchiwizowane i tak już leżą. Raz na kilka miesięcy potrzeba tylko coś wyciągnąć, przejrzeć.
 
Cramin  Dołączył: 17 Lis 2019
HDD, dłużej może leżeć bez prądu, w razie problemów można coś odzyskać. SSD za drogie per GB, odzyskiwanie trudne.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zainstalowałem CloudReady na starym netbooku, Samsung NC10, potrzebna była wersja 32-bitowa. Ta zdaje się nie będzie za jakiś czas wspierana, ale traktuję tę instalację jako ostatnią misję netbooka, który wiele ze mną przeszedł od 2009 roku. Misja szkoleniowa dla mnie, żeby przetestowac system.
Póki co, nieźle to wygląda i działa, lepiej niż Windows XP. No i po Forum można pobuszować i taki post napisać :mrgreen:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Jutro na stół wjedzie MSI PS42 w najtańszej konfiguracji, co pół roku będę się dzielił spostrzeżeniami.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Macie jakieś doświadczenia czy przemyślenia jak to się spisze w pracy z foto?
https://www.x-kom.pl/p/54...2-w10-blue.html

Do czego:
- Katalogowanie
- Obróbka zdjęć (JPG i RAW) w Luminar (ostatnio)
- Nie obrabiam zdjęć pod profesjonalny druk, więc 100% wierne oddanie koloru mi nie potrzebne. Mam w razie czego kalibrowany "na oko" zewnętrzny monitor.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach