radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
mam od ponad lat asusa UX210 z grafiką intela i i7 6'tej generacji z 16 GB RAM + SSD
Działa ok, zdjęcia całkiem sprawnie w RawTherapee obrabia. Na codzień używany zawodowo do kodowania.

Z wad to:
- w moim matryca ma słąbe pokrycie przestrzeni barw. Może teraz jest lepiej ?
- popsuł się na gwarancji port HDMI - wymiana płyty
- już po gwarancji musiałem wymienić klawiaturę - zużyły się kursory

W nowych konstrukcjach asus lubi kastrować port usb-C z obsługi grafiki . Więc uważaj, jak planujesz podłączać 2 zewnętrzne monitory :-) .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ten Asus ładnie wygląda. Podzespoły też niczego sobie. Ekran wydaje się być słaby. Nie lepiej w tej cenie jakiś Surface Laptop lub Pro albo MacBook Pro, nowy Air abo nawet Ipad? Do tych zastosowań wystarczą, a największy zysk będzie na bardzo dobrym ekranie i lepszych jego proporcjach do edycji.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy procesor AMD A6-9225 (2 x 2.6GHz Turbo 3.0GHz) wystarczy do zastosowań typu biuro, przeglądarka www, czasem YouTube?
Z procesorami AMD nie miałem kontaktu chyba od 20 lat.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na dzisiaj szukałbym czegoś wydajniejszego.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
szpajchel napisał/a:
Czy procesor AMD A6-9225 (2 x 2.6GHz Turbo 3.0GHz) wystarczy do zastosowań typu biuro, przeglądarka www, czasem YouTube?
Z procesorami AMD nie miałem kontaktu chyba od 20 lat.
Na szybko porównałem z procesorami, których obecnie używam i niestety - AMD A6-9225 jest najsłabszy z nich, wyraźnie odstaje od mojego starego Intel Core i5-2400S.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Tak, ale jest wyraźnie pisane że to do najprostszych z możliwych zastosowań - biuro. No i pytanie pod jaki system. Pod Linuxem będzie szatan, pod Windą będzie wqr... :evil:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
To ma być Win10, szukam laptopa 17” do 3000 PLN.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Jakiś Asus Vivibook może?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
greentrek napisał/a:
Pod Linuxem będzie szatan, pod Windą będzie wqr...
Mam laptopa z Intel Core2 Duo T7300, 3GB RAMu i HDD. Wcale nie nazwałbym go szatanem. Z aktualnym wydaniem Debiana aplikacje pracują raczej opieszale.
System to nie tylko jądro i usługi, to także aplikacje i biblioteki, z których te aplikacje korzystają. Jak wzrośnie użycie RAMu i system zacznie używać pliku/partycji wymiany to każdy system zacznie mulić, szczególnie z HDD.
Zastanawiam się w tej chwili, czy nie sprawić sobie jakiegoś laptopa ze słabszym procesorem (tego Thinkpada T61 z Core2 Duo nie ruszę) i zrobić test porównawczy tych samych aplikacji w Windows i Linuksie.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Może jakiś z serii IdeaPad IdeaPad

A czy musi być nówka - może coś poleasingowego albo outletowego?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Musi być nowy. Zdaje się, że trzeba trochę naciągnąć budżet, albo szukać dalej.
A inne procesory AMD w laptopach?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Przy tej cenie spokojnie coś znajdziesz np. z Ryzenem 3500u, będzie na pewno o wiele wydajniejszy od A6-tki.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
AMD Ryzen 5 3500U - całkiem spoko, ale zyskuje dużo z pamięcią pracującą w trybie dual chanel, Lenovo z i5 dziewiątej generacji - wersja z 8gb mieści się budżecie.
Jeśli może być nowy, ale po zwrocie, to outlet x-komu na allegro czasem ma fajne rzeczy.

Można link do allegro?

https://allegro.pl/oferta/dell-inspiron-17-3793-i5-1035g1-8gb-128ssd-1tb-fhd-9149029701

Te A6 i A9 to jakiś dramat jest, koleżanka z pracy przyniosła, żebym zobaczył, co tak wolno. No wolno, to chodzi gorzej, niż i5-560m w moim starym laptopie.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dobrze, że zapytałem przed zakupem. Dzięki!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
fuen napisał/a:
Te A6 i A9 to jakiś dramat jest ... to chodzi gorzej, niż i5-560m

To trzeba porównywać do i3 laptopowego, wczesnych generacji a nie do i5.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Masz w sklepie dla i... może tym z czerwonym szyldem teraz jakąś promocję i ASUS TUF Gaming FX705DY-AU017T Ryzen5-3550H/8GB/512GB SSD/RX560X/Win10H Red Matter promocję z 3299PLN na 3101,06PLN.
Są w tym sklepie jakieś promocje na laptopy i sprzęt komputerowy.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Te laptopy dla graczy to straszne brzydale są :evilsmile: Raczej takiego bym sobie nie kupił, a mamie to już na pewno nie.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Kytutr napisał/a:
greentrek napisał/a:
Pod Linuxem będzie szatan, pod Windą będzie wqr...
Mam laptopa z Intel Core2 Duo T7300, 3GB RAMu i HDD. Wcale nie nazwałbym go szatanem. Z aktualnym wydaniem Debiana aplikacje pracują raczej opieszale.
System to nie tylko jądro i usługi, to także aplikacje i biblioteki, z których te aplikacje korzystają. Jak wzrośnie użycie RAMu i system zacznie używać pliku/partycji wymiany to każdy system zacznie mulić, szczególnie z HDD.
Zastanawiam się w tej chwili, czy nie sprawić sobie jakiegoś laptopa ze słabszym procesorem (tego Thinkpada T61 z Core2 Duo nie ruszę) i zrobić test porównawczy tych samych aplikacji w Windows i Linuksie.

Fajnie będzie, sprawdź sobie. Ale wiesz przecież że w tych warunkach dławikiem jest HDD a nie system. Ja swoje porównanie mam z dualboota Fudzika na i7-3540M, 16GB i SSD 2T, na którym jest "10" podniesione z "7", oraz distro OSGeo bazujące na Ubuntu. I np. moja zasadnicza aplikacja robocza QGIS na Windzie startuje kilkanaście sekund, na Linuxie odpala niezauważalnie, bez chwili zwłoki.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
plwk napisał/a:
To trzeba porównywać do i3 laptopowego, wczesnych generacji a nie do i5.

To pierwsza generacja mobilnych Core i5

Intel® Core™ i5-560M - pamięć podręczna 3 MB, 2,66 GHz
Segment rynku pionowego: Mobile

Od i3 powinien być teoretycznie szybszy:
https://www.cpubenchmark..../745vs780vs3315
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Dysk mi strzelił na amen. Szybciutko poszło. Po krótkiej analizie okazało się, że nie robiłem backupu katalogu z zapisanymi stanami gry Diablo II.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach