Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Paweł Dziemian laureatem
eee kliknijcie na link na dole, i powiedzcie mi co jest w tych pracach takiego wyjątkowego, fakt niektóre są ciekawe ale jak dla mnie większość jakaś niedoświetlona.

LINK DO WIADOMOŚCI

LINK DO ZDJĘĆ LAUREATA
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Nie wiem.... Nie sadze, ze w oryginale te zdjecia tak wygladaja. Jak to z fotografia artystyczna bywa, zeby ja docenic, trzeba pojsc na wystawe i zobaczyc je wszustkie na scianie. Taka typowa fotografia wspolczesna - bardzo formalna, duzo zieleni, niski kontrast, wyludnione przestrzenie, pozornie nieciekawe kadry i kryptyczne tytuly. Pewnie robione wielkim formaten. Trzeba przyznac, ze spojnosc faktycznie jest.

Z drugiej strony, to jest ten typ fotografii, o ktorej wypowiadal sie w niezbyt pochlebnych slowach Joel Meyerowitz:
Cytat
these guys are boring, they have nothing to say, they’re walking around formulaicly making bands of modern life…industrial things or supermarkets….’ I don’t give a shit if it’s Gurksy or…any of the others who are playing that game. Most of that stuff bores the shit out of me


dz.
 

krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
dla mnie pasztet, mi się nie podobają, może z wyjątkiem... nie, bez wyjątku (jeszcze raz popatrzyłem). Nie przyciągają wzroku, jak bym miał na ścianie to chyba przed drzemką ułatwiały by mi zaśnięcie <zieeew>
<zdziwiony> :shock: :?: :-/

Pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Pewnie robione wielkim formaten.

Albo kompaktem Yakumo.

dzerry napisał/a:
Z drugiej strony, to jest ten typ fotografii, o ktorej wypowiadal sie w niezbyt pochlebnych slowach Joel Meyerowitz:

Hmm... ja inaczej sobie wyobrazam osoby i zdjecia, ktore mial na mysli Meyerowitz.

dzerry napisał/a:
zeby ja docenic, trzeba pojsc na wystawe i zobaczyc je wszustkie na scianie.

Pewnie tak, bo na podstawie tych miniaturek juz mozna powiedziec, ze zawieraja one duzo subtelnych tonow, ktore moga robic wrazenie na duzych powiekszeniach. Ale to moze byc zupelnie nieistotne.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No czuć tą spójność, format przyjemny, ale nic się nie dzieje na tych zdjęciach, kojarzą mi się z nadętą sztuką współczesną, polegającą na czystej socjotechnice, stosowaniu lub łamaniu zasad kompozycji, kolorów dopełniających itp. Są ciekawe ale ja wyczuwam w nich jakąś taką nieokreśloną pretensjonalność.. ale fakt, na żywo może są nieco inne.

Ja tam dzerry wole twoje zdjęcia. ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Trzeba przyznac, ze spojnosc faktycznie jest.

dz.


fajnie a propo spójności napisał tutaj Piotr Biegaj na blogu

http://iczek.blogspot.com...inicjatywa.html

a te zdjęcia ?
marne jak cholera


pewnie gdyby to napisać na pl.rec.foto to wyskoczy jakiś troll i powie, że trzeba kandyńskiego czytać żeby je zrozumieć ;-)

w ogóle jak się ogląda inne zwycięskie - strasznie zdehumanizowane nudne obrazy .. sztuka współczesna w najgorszym,stereotypowym wydaniu.. (nie wszystkie oczywiście)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
marne jak cholera

A ja nawet nie staralem sie patrzec i oceniac je pod tym katem. W sumie jakie to ma znaczenie? Jednych rusza innych nie. Dla mnie istotny jest fakt, ze pobudzily moja wyobraznie. Jade do miasta poprobowac sil w zdjeciach formalnych. Efekty przedstawie wieczorem.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dobry link guerilla :mrgreen: :-B
zgadzam się w 100%

Ja nie cierpię też innego trędu, że jak średnie zdjęcie przerobi się na BW, dowali się ramkę, i nagle to jest sztuka i się podoba, a bez tych zabiegów by sie nie podobało. Nie mówię, że nie należy tego robić, ale coraz częściej widzę, że niektórzy starają się tylko na tym polegać. A przecież na dobre zdjęcie składa się więcej czynników. :-?

p.s. nie pytajcie mnie o kim mówię, bo i tak nie powiem, ale w każdym razie nie piszę o tym co widziałem na forum.
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Mnie się podobają, za wyjątkiem ostatniego. Pewnie za mało widziałem podobnych współczesnych fotografii.
W każdym razie miła odmiana po kolorkach "prosto z tubki" jak w National Geographic i po superkontrastowych B/W.
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
Eldred napisał/a:
NSą ciekawe ale ja wyczuwam w nich jakąś taką nieokreśloną pretensjonalność


Moim zdaniem dobrze czujesz, bo to nowy romantyzm :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Czyli tak ma być ;-) takie foto-emo?
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
nawet slaba praca moze wygrac konkurs, jesli pozostale byly jeszcze gorsze... mi sie numer 2 i 3 nawet podoba.

mik.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
guerilla napisał/a:
fajnie a propo spójności napisał tutaj Piotr Biegaj na blogu
wow, iczek bedzie dumny jak mu powiem, ze juz sie na niego powoluja ;-)

A tak wracajac do Dziemiana, nie wyrabiajcie sobie oponi na podstawie tych nedznych znaczkow pocztowych. A to znowu sklania mnie do kolejnej refleksji.

Zainspirowany ta nagroda, tym co napisal Darek Gdaniec na swoim blogu oraz zaintrygowany notka o wystawie z cyklem zdjec Anety Grzeszykowskiej inspirowanych innym slynnym cyklem film-stills Cindy Sherman, zaczalem szukac polskiej, mlodej fotografii wspolczesnej w internecie. No i dochodze do wniosku, ze polscy fotografowie "artysci" maja tak beznadziejne prezentacje w internecie, ze az zal. Albo jakies miniaturki rozrzucane przypadkowo po jakichs przypadkowych stonach, albo zupelnie nic. Nie wiem, moze w tym srodowisku miec swoja strone to jest passe? Albo im po prostu nie zalezy. Zdjec i tak sie w Polsce nie kupuje, a kasa sie zarabia zarobic na grantach, stypendiach i rezydenturach z funduszy europejskich, przyznawanych przez wypalonych artystow instytucjonalnych innym artystom, ktorzy sa najlepszej drodze, zeby takimi sie stac.. Poze nielicznymi przypadkami, sztuka wspolczesna w Polsce traci calkowicie kontakt z rzeczywistoscia, a normalny czlowiek nie ma nawet jak jej obejrzec - nawet gdy ten normalny czlowiek tego chce.

dz.

 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
:shock: :shock: :shock: <- to do zdjęć

skoda ze nie wiedzialem o istnieniu tego konkursu :-P
mialbym trzeci do kolekcji w ciagu tygodnia :-P :-P :-P

PS: jakos trzeba zarabiac na swoje hobby :-/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dagio napisał/a:
skoda ze nie wiedzialem o istnieniu tego konkursu :-P
Skoda Fabia? :-P Dagio, obawiam sie, ze PG to jest zbyt malo artystyczna uczelania, zebys sie tam zalapal :-)

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
guerilla napisał/a:
fajnie a propo spójności napisał tutaj Piotr Biegaj na blogu
wow, iczek bedzie dumny jak mu powiem, ze juz sie na niego powoluja ;-)
dz.


powiedz mu że fajnego bloga pisze :)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dzerry, skoda niech zostanie ;-)

aa.. czyli rozumiem ze w regulaminie bylo cos o szkolach "autystycznych" :-P
Jak tak to faktycznie wymiekam..
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Dla mnie te zdjęcia są całkiem ok, ale wiele tracą już na samej prezentacji. Są za małe i za ciemne (może to wina mojego monitora).
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Eldred napisał/a:
Ja nie cierpię też innego trędu, że jak średnie zdjęcie przerobi się na BW, dowali się ramkę, i nagle to jest sztuka i się podoba, a bez tych zabiegów by sie nie podobało. Nie mówię, że nie należy tego robić, ale coraz częściej widzę, że niektórzy starają się tylko na tym polegać.


Podpisuje się pod tym w 100%. Trudniej jest zrobić dodre zdjęcie na kolorze niż uciekać zawsze w B&W i filtry z ziarnistością. :!:
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Danin napisał/a:
Podpisuje się pod tym w 100%. Trudniej jest zrobić dodre zdjęcie na kolorze niż uciekać zawsze w B&W i filtry z ziarnistością. :!:
Tak, nie ma jak generalizowanie. To po prostu dwie osobne techniki.
Myślisz, że jak zrobisz ch*** zdjęcie i zrobisz z niego BW, to będzie wtedy dobre?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach