kubiq  Dołączył: 06 Cze 2009
Zna ktoś to szkło? Sigma Apo Zoom 50-200 3,5-4,5 MF
Sigma Apo Zoom 50-200 3.5-4.5 MF

Dzięki życzliwości jednego człowieka dostałem to szkło, kawał szkła i metalu, czy może wiecie coś o nim i jego możliwościach? niestety nie mam czym przetestować...

znalazłem w internecie zdjęcie, ale opisu żadnego
 
Choiński_Janusz  Dołączył: 21 Kwi 2009
Re: Zna ktoś to szkło? Sigma Apo Zoom 50-200 3.5-4.5 MF
kubiq napisał/a:
Sigma Apo Zoom 50-200 3.5-4.5 MF kawał szkła i metalu

Niedawno poszedł na Allegro :
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=657023513
Miałem go w mocowaniu do Minolty MD i byłem zadowolony z jego własności optycznych, szczególnie APO było uzasadnione. Faktycznie ciężki jest, nawet jak na swoje gabaryty. Na dodatek środek ciężkości obiektywu znajdował się w przedniej części obiektywu. Cechą szczególną był żółtawy kolor szkła (pierwiastki ziem rzadkich), który osłabić można było wystawiając na słońce. Zdjęcia robił bardzo dobre, ale przez dwie ostatnie ww. cechy pozbyłem się go po pewnym czasie.
 

kubiq  Dołączył: 06 Cze 2009
Rzeczywiście taki sam był na tej aukcji, zdaje się że całkiem rzadkie to szkło.
Dzięki za informację o jakości, czy posiadasz może jeszcze jakieś zdjęcia wykonane tym szkłem? chętnie był obejrzał parę sampli..
no i mam taką prośbę, czy mógłbyś jakoś ogólnie porównać jego jakość optyczną do jakiegoś bardziej znanego szkła? tak by nakreślić jego "możliwości" i segment w jakim się znajduje
 
Choiński_Janusz  Dołączył: 21 Kwi 2009
Re: Zna ktoś to szkło? Sigma Apo Zoom 50-200 3,5-4,5 MF
kubiq napisał/a:
Sigma Apo Zoom 50-200 3.5-4.5 MF, niestety nie mam czym przetestować...

Skoro już ten obiektyw jest Twój, to pora na kupno aparatu......
Ja miałem ten obiektyw w czasach, gdy cyfry jeszcze nie było, więc sampli nie mam, a negatywy trudno mi odnaleźć. Pamiętam jeszcze, że ze stosunkowo ciężkim body Minolty XE-1 dało się go używać "z ręki", zaś z plastikowym X-300s nie.
Jakość optyczną mogę porównać do Sigmy 3,5-4,5/70-210 APO. Też wygląd niecodzienny, bo ten z kolei obiektyw mam w wersji zielonej, ale on nie rzuca się w oczy aż tak jak biała 50-200. Sigma 3,5-4,5/70-210 APO nie wydaje mi się jednak następcą Sigmy 50-200 APO, przynajmniej pod względem konstrukcji optycznej, bo moja obecna Sigma jest lżejsza i przede wszystkim dobrze wyważona.
Skoro masz już Sigmę 50-200 APO, to kupuj pierwsze lepsze body (ale wybieraj masywne), wkładaj film i rób zdjęcia. Czekam na Twoją opinię o tym rzadkim (i szpanerskim) szkle.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-06-29, 16:55 ]
Ten sam obiektyw idzie do odsprzedaży
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=675255181
Wnioski nasuwają się same.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach