kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
[kulten] ... się ciągle stara!
Czołem koleżanki i koledzy.

W końcu nadszedł moment by się trochę uzewnętrznić.

Poniższe zdjęcia wykonałem kasetką ze szkłami jak w stopce, choć nie ukrywam, że większość pstryknąłem kitem 18-55.

Umieszczam fotografie w niniejszym poście, aczkolwiek jeśli ktoś woli to na czarnym tle w moim blogu, zachęcam :-D :
http://kulten.phpnet.us

1. Cosina f9.5 1/125s


2. Vivtar


3. kit 18-55 f5.6 1/2s iso 800


4. Zenitar fish eye


5. Zenitar fish eye


6. kit 18-55 hdr


7. M50/1.7 hdr


8. M50/1.7 hdr


9. kit 18-55 hdr


10. kit 18-55 hdr


11. M50/1.7 hdr


12. kit 18-55 hdr


13. kit 18-55 hdr


14. kit 18-55 hdr


15. kit 18-55 hdr
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Świetne HDR-y! Wołane z jednego raw-a?
8, 11- wyślij mi 8 w full na maila. (pójdzie na tapetę)
 

disciple  Dołączył: 19 Mar 2008
ręce składają się do oklasków, rzeczywiście 8-mka najlepsza

12. gdzie to jest?
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
jak oglądam te fotki ( hdr ) to wiem dlaczego zrezygnowałem z HDR'ow , miałem podobne rezultaty.
Pomio tego ze to sa przeskalowane foktki to widac juz ze sa nieostre,
Zamieść może cale fotki,

co do fotki nr 8, potrzebny był HDR?? robiłem w podobnych warunkach i obyło się bez hdr'a i lampy.
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
1.Ladna ostrosc i przyjemne kolory
8 i 11 najbardziej mi pasuje.

PS
Jak sie sprawuje M135/3.5 ,bo sie przymierzam do niego? ladne portret mozna nim robic?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Hej.

M135/3.5 muszę przyznać, że chyba trafiłem trochę już zużyty egzemplarz i początkowo myśląc, że to brudna matryca namiętnie zacząłem ją czyścić o zgrozo :-/ . Winny jednak okazał się ówże obiektyw i póki co czuję się nieco zrażony ale bynajmniej nie z winy samego obiektywu tylko poprzedniego właściciela. Ale ogólnie ludzie bardzo chwalą to szkło więc nie ma się co zastanawiać :-D

Fotkę nr 8 robiłem z całkiem wysokiego klifu więc o lepszą ostrość w bardzo pochmurną pogodę było już ciężko (przynajmniej jeśli wziąć moje umiejętności ;-) ) i niestety nie mam już wyjściowych zdjęć tego hdrka ze względu, iż początkowo uznałem za nieudane.

A fotkę nr 12 pstryknąłem w Christchurch w UK.

A i w przypadku zdjęć hdr rezultat na jaki ja osobiście się nastawiam to plastyka śliczne kolorki :-D , które wierzę, że nie wszystkim przypadają do gustu. Choć ciągle staram się by pozostały naturalne :oops:

Mam nadzieję, że wkrótce wrzucę kolejną partię i tym razem mniej hdrów :-B

Dzięki za opinie
pozdrawiam
 
MohawkCore  Dołączył: 26 Cze 2008
fota nr 8 - super!

Przy 5 doświetlone wbudowaną lampą? Przydałby się jednak "duży" flash (robi różnicę) ;-)

Swoją drogą muszę poeksperymentować z HDRem.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
MohawkCore napisał/a:
fota nr 8 - super!

Przy 5 doświetlone wbudowaną lampą? Przydałby się jednak "duży" flash (robi różnicę) ;-)

Swoją drogą muszę poeksperymentować z HDRem.


Dzięki.
Fotka nr 8 faktycznie robiłem z wbudowaną lampą.
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
A mnie się dla odmiany podoba nr 3. Fajnie zauważone.
 

mechamick  Dołączył: 12 Kwi 2008
A mnie się podoba 9. Ma taki staropocztówkowy (jak w tytule) klimat. A zdjęcia 10-15 jak na mój gust przejaskrawione, ale może się nie znam...
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Zacznę od tego, co mi się nie podoba

4 - flash zupełnie popsuł zdjęcie. Bardzo płaskie i nienaturalne
5 - dosc nijakie. z flashem bylo robione? efektów fiśaja nie widac...
7 - myślałem, że hdr są po to, żeby uzyskac poprawną ekspozycję na całym zdjęciu. Wyjarane tło. Bardzo nienaturalne kolory


a teraz to, co zrobiło na mnie wrażenie :

8 - Bardzo ładne. Oddaje nastrój chwili
11 -Piękne refleksy na wodzie. Dodatkowo te okrągłe fale przy kamieniach - uczta dla oka. Wrzucałeś tam jakieś kamyczki, żeby te fale sprowokowac ?

Generalnie to fotki trochę nieostre. Gdybyś następnym razem mógł użyc statywu to byłoby super. Czekam na przyszłe fotki Twojego autorstwa :)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Nie wiem co to HDR, ale czym prędzej się dowiem bo robią wrażenie :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Kosio - dzięki za solidną krytykę. Efekt na jaki się nastawiałem był bardzo pocztówkowy, jak w temacie, i stąd też jaskrawe kolorki (choć z obróbką był też o tyle problem, że teraz mam kompa podpiętego do 32" lcdtv, który niestety przekłamuje trochę kolory i wiele muszę robić na duże wyczucie :mrgreen: ).

A co do tych fal na zdjęciu z kamieniami to był bardzo silny wiatr i nawet ten mały zbiornik, bo był to tylko podłużny stawek wzburzył swoje wody.

Karmazyniello - w necie dużo znajdziesz na temat HDR ale najłatwiej osiągniesz efekt przykładowo pstrykając przynajmniej 3 zdjęcia temu samemu obiektowi (usiłując jednocześnie nie poruszyć aparatu jeśli nie dysponuje się w danym momencie statywem) stosując różne wartości ekspozycji tudzież zmieniając wartość przesłony na obiektywie, tak by uzyskać zdjęcia od ciemnego do jasnego - to tak w skrócie :-B . Następnie używasz np Photomatixa by połączyć te fotki w jedno. Grunt by nie przesadzić z efektem tak ja to uczyniłem np. w fotce z korzeniami :lol:
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
karmazyniello napisał/a:
Nie wiem co to HDR, ale czym prędzej się dowiem bo robią wrażenie


Na moim flickrze mam kilka fotek HDR - z trochę bardziej "baśniową" kolorystyką, ale mogą dac ogólny pogląd...

Kilka tutorliali :

Link1 - po polsku
Link2 - ang
Link3 - ang
Link4 - ang

Jak chcesz jeszcze kilka to pisz pw, bo mam w zakładkach...


kulten napisał/a:
Kosior - dzięki za solidną krytykę


Teraz przeczytałem swój post drugi raz i chyba krytyka troche za ostra... Jeszcze za mało umiem, żeby tyle gadac.. Na drugi raz będe bardziej wyrozumiały :-P
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
To teraz na sportowo:

18. Zenitar fisheye


19. Zenitar fisheye


20. Zenitar fisheye


21. Zenitar fisheye


22. Zenitar fisheye
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Szukam jakiegoś uzasadnienia dla tej desaturacji i nie znajduje.
Co do zdjęć to brak mi w nich ... ruchu :-) Wszystko jest takie zamrożone a przeceiż to zdjęcia sportowe. Nawet chłopak na zdjęciu nr 18 wygląda jakby stójkę na tylnym kole robił. Może czasy za krótkie?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dzięki za komentarz.
W robieniu tego rodzaju zdjęć sugerowałem się najmilej ocenianym sposobem na największej witrynie rowerowej (www.pinkbike.com) czyli na ogół sylwetki mimo, że są w ruchu są zastygłe. A desaturacja to konieczność w mojej ocenie ze względu na okropnie burą kolorystykę, która w ang. lasach w moim regionie to standard. Cierpię też na brak dodatkowej lampy niestety.

To może w takim razie coś bardziej kolorowego :-D :

23. Również fisheye
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Pytanie moje ... czy prostujesz jakoś tego fisiaja podczas wywoływania? Pytam, bo lubię ten fisiajowy efekt a tu go nie widać :)
Co do fotek, to nie są złe. Najbardziej wpadła mi w oko 8.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dzięki za odzew.
Tu akurat nic nie prostowałem ale czasem używam Raw Therapee, który w tym celu bardzo dobrze się spisuje.

Czas na kolejne zdjęcie i tym razem wołane z RAWa, z HDRami skończyłem :lol:

24. Kit 18-55: ISO 200, 33mm, f 19, 1/90sec


25. Kit 18-55: ISO 200, 23mm, f 9.5, 1/500sec


26. M50/1.7: ISO 200, f 9.5, 1/750sec


27. M50/1.7 No nie mogłem się oprzeć, to jeszcze hdr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach