sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
obudowa podwodna - kto ma?
Trochę jak dla mnie za drogo... ale może ktoś ma, ktoś używa, ktoś poleca?
http://afe.pl/catalog/pro...roducts_id=1136
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Nie liczył bym, żeby było taniej. Mam obudowę do kompaktu, ale sztywną.
Ciekawe jak tutaj można sterować zoomem i ostrością (w manualu)?
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
Re: obudowa podwodna - kto ma?
sharik napisał/a:
Trochę jak dla mnie za drogo... ale może ktoś ma, ktoś używa, ktoś poleca?
http://afe.pl/catalog/pro...roducts_id=1136

Nie żartuj to grosze za obudowę, prof kosztuje klika, kilkanaście tysi :lol:
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Tanio

[ Dodano: 2009-07-21, 15:50 ]
Podobno te woreczki nadają się tylko blisko pod powierzchnię, wystarczy zejść nieco niżej i ciśnienie tak kompresuje worek, że nie da się przycisków używać.
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
sharik napisał/a:
ale może ktoś ma, ktoś używa, ktoś poleca?

mam cos podobnego, mianowicie skarpete ewa_marine, wersja u-a
http://www.camerasunderwa...r/housings.html
wszystko zalezy czego oczekujesz i co czego chcesz tego wynalazku uzyc - ta torba jest uniwersalna, nadaje sie zarowno na kajak, w jakies burze piaskowe jak i pod wode.
porecznosc jest dyskusyjna - wygodniejszy jest kompakt w nieduzej sztywnej obudowie, ale tu masz zalety dslr (male szumy na duzych iso,szybki af, raw, mozliwosc uzycia jasnego szkla), poza tym ambitniejsza malpka + sztywna obudowa tez swoje kosztuja (to tak pod katem ze skarpeta tania nie jest).
Gwiazdor napisał/a:
Ciekawe jak tutaj można sterować zoomem i ostrością (w manualu)?

zoom manualnie bez problemow, ostrosc af.
nemo napisał/a:
Podobno te woreczki nadają się tylko blisko pod powierzchnię

widzialem zdjecia z nastu metrow z miekka obudowa (u mnie by sie raczej zalaczyl stres czy ta reklamowka bedzie nadal szczelna). nawet bez wiekszych glebokosci warto dociazyc obudowe ciezarkami, bo w przeciwnym razie dziala jak pilka w wodzie i dosc razno prze ku gorze (jesli sie do tego doda mocno slone morze i nurkowanie z samym abc, to bedzie ciezko)
nemo napisał/a:
wystarczy zejść nieco niżej i ciśnienie tak kompresuje worek, że nie da się przycisków używać.

jakich przyciskow?:) zoom da sie, af bedzie dzialal, nieuzywany nigdy tryb zielonego kwadracika tez moze sie przydac. pozostaje jeden przycisk - migawka. tez sie da:> trzeba tez pamietac by zamykajac listwe torby nie robic z niej balona.
pozdrawiam
kp
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
klimecki_ napisał/a:
jakich przyciskow?:) zoom da sie, af bedzie dzialal, nieuzywany nigdy tryb zielonego kwadracika tez moze sie przydac. pozostaje jeden przycisk - migawka. tez sie da:> trzeba tez pamietac by zamykajac listwe torby nie robic z niej balona.
pozdrawiam
Skoro sprawdziłeś to pewnie wiesz co mówisz...
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
sharik, jakby kupic i przetestowal bede wdzieczny za opinie.
Bo za ta kasa to super tanio :)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Tam jest napisane "Waterproof in 3M deep water".

 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
Chmarski napisał/a:
Tam jest napisane "Waterproof in 3M deep water".


Fakt - polak potrafi :-?

[ Dodano: 2009-07-22, 11:52 ]
Moze lepsza alternatywa - ostatnia nowosc:

http://allegro.pl/item693...e_hit_lata.html

;)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
klimecki_ napisał/a:
wygodniejszy jest kompakt w nieduzej sztywnej obudowie
kiedyś widziałem promocję jakiegoś olympusa ze sztywną przezroczystą obudową firmową (wszystko obsługiwane specjalnymi przedłużkami przycisków) w auchanie za nieduże pieniądze.
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Kiedyś miałem olka 5060 z obudową dedykowaną do 40m oraz cały system lamp i nasadek szerokokątnych.

W fotografii podwodnej umiejętności idą w parze ze sprzętem.
Tam nie ma miejsca na kiepskie aparaty, obudowy czy słabe lampy bo to wszystko wyjdzie na zdjęciach.

Z ogólnie dostepnych akcesoriów do tego typu fotek najlepszy jest Olympus - oczywiście dla szaraczków takich jak my :mrgreen:

Świetna jakość za przystepną cenę i naprawdę można coś z tego wycisnąć.
Chyba najbardziej kultowym zestawem (niestety tylko na rynku wtórnym) jest olympus 5060, 7070 z całą gamą akcesoriów - gorąco polecam.

Lupus
 

Nevermore  Dołączył: 16 Maj 2009
Jak to w fotografii- wszystko zależy, do czego człowiek sprzętu potrzebuje. Do nurkowania w samym ABC lustrzanka jest IMHO dużo za duża- kompakt w małej obudowie ("do 40m") albo jakiś kompakt wodoszczelny sam z siebie będą chyba o wiele lepszym rozwiązaniem. W środowisku nurkującym "torby" są uważane za trochę porażkę- pamiętaj, że pod wodą kuku może zrobić nie tylko sam płyn w aparacie, ale przy zanurzaniu wzrastające ciśnienie zacznie wciskać wszystkie guziki na obudowie :-> , to nie kwestia zamka... Całkiem szybko zacznie wciskać. Te 3 m to takie maksymalne maksimum. Oczywiście, DSLR bije małpki w ISO i AF, no i można podpiąć Sigmę 10-20 :-) . Nie ma tak szerokiego kąta, żeby pod wodę był za szeroki- bo do 50% cropa APS-C dochodzi jeszcze 25% crop "podwodny"... No, chyba, że obiektyw jest w porcie kopułowym- ale wtedy koszt obudowy/portu w takim wariancie jest zdecydowanie pięciocyfrowy. Bo też takie zabawki robi się przynajmniej w standardzie "10 bar"- czyli ma zdzierżyć min 90 m. A takie nurkowania to już duuuże pieniążki. Wyższa guzikologia lustrzanki na nurkowaniu bezdechowym wyjdzie raczej bokiem, niż się przyda- na strzelenie foty ma się na tyle mało czasu, że małpiatkowość kompaktu jest raczej jego zaletą, o jakimś tam "procesie twórczym" to zapomnij- powietrza nie starczy ;-) . Nędzną lampeczkę błyskową można przeboleć- owszem, dobra lampa pod wodą to wielki skarb- ale tak do 10m na ogół wystarcza światło zastane. Reasumując- przy pluszczeniu się z ABC stawiałbym na kompakt. Wspomniany Olek 7070 u osób nurkująco-fotografujących ma naprawdę dobrą opinię. Gdyby chodziło Ci o focenie w nurkowaniu ze sprzętem- to, wbrew pozorom, też zacznij od kompaktu- jest to tak różne od fotek na lądzie, że trudno przekładać bezpośrednio jedno hobby na drugie.
A, co do sztywnych obudów do DSLR Pentaxa- najtańsza byłaby za trochę ponad 5k PLN- na zamówienie, www.gralmarine.com- i musiałbyś trochę odczekać, bo człowiek sprzęt foto obudowuje niejako przy okazji, w stałym menu tego nie ma. Potentaci, czyli Ikelite i Sea@Sea skorupek do Pentaxa nie robią.
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
miał ktoś kiedyś taką zabawkę?
Nie mam na myśli zdjęć profi ale na jakiś spływ czy basen nadaje sie ?
http://allegro.pl/item697...ipiec_2010.html
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
MMM napisał/a:
miał ktoś kiedyś taką zabawkę?
Nie mam na myśli zdjęć profi ale na jakiś spływ czy basen nadaje sie ?
http://allegro.pl/item697...ipiec_2010.html

Milem - robilem pod woda - z calej kliszy klika sztuk wyszlo.
To cos na zasadzie dawnego drucha.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach