Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Generalnie wszystkie zamienniki firmowane przez Hahnela mają bardzo dobre opinie.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Dzięki Dada,chyba się zdecyduję na niego.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
martino napisał/a:
Wyszukiwarka nie znalazła,więc pozwolę sobie zapytać w tym temacie ,miał ktoś do czynienia z baterią Hahnel HL-PL90 ?

Miałem. Dobra jest.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Czy w waszych K-siódemkach też coś lata w środku? U mnie coś lata od samego początku ale zdjęcia robi ostre wiec sobie odpuściłem i pomyślałem, że to ruchome części matrycy ale chciałbym poznać wasze zdanie?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Michciu76 napisał/a:
to ruchome części matrycy

źle pomyślałeś

to paluszek filipinki
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
opiszon napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
to ruchome części matrycy

źle pomyślałeś

to paluszek filipinki


A mam się przejmować tym paluszkiem czy można go olać??
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Michciu76 napisał/a:
A mam się przejmować tym paluszkiem czy można go olać??

Dopóki nie czuć zgnilizną, można olać ;-)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Dzięki to zostawię paluszek na pamiątkę.
 

dany77  Dołączył: 28 Gru 2010
Witam i pytam.
Potrzebuję gumowej zaślepki, która zabezpiecza styki uchwytu bateryjnego i skórzanych pokrywek ochronnych paska. Gdzie tego szukać?
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Z zaślepką gripa może być bieda,szukałem do K200D i nie znalazłem,zrobiłem sam ;-)
Co do osłonek na pasek może to być jeszcze większy problem,najprościej też samemu zrobić,skan orginału,kawałek odpowiadającego ci materiału i wyciąć.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Mam pytanie o zamiennik baterii do K-7
Nie mogę na wyspach dostać Hahnela i podobnie jest z innym popularnym zamiennikiem który występował w wątku (nie pamiętam nazwy bo sprawdzałem jego dostępność 3 miesiące temu) - znalazłem natomiast zamienniki firm Hama i Invero bo reszta to jakieś no-name.
Czy warto wybrać Hamę ew. Invero?
 

picaro  Dołączył: 04 Wrz 2007
BATIMEX - ja mam i jest ok.
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
picaro napisał/a:
BATIMEX - ja mam i jest ok.


Nie wiem czy koledze na "wyspy" wyślą z batimexu, ale patrzac na rozne platnosci ma szanse :) Mysle ze akuu Hama bedzie OK, miałem kiedyś akku. Hama do kamery i byla na owe czasy przyzwoita.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
picaro napisał/a:
BATIMEX - ja mam i jest ok.

Też mam i działa....
zauważalnie i wyraźnie krócej niż oryginał - obie baterie używane kupione w tym samym czasie.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Dzięki - niestety jest niedostępny ale zakupię go niebawem w Polsce. Chciałem kupić jakąś dodatkową baterię na wycieczkę.
Oryginał mnie zaskoczył swoimi możliwościami - wykonałem ponad 500 zdjęć na jednym ładowaniu w przeciągu 3 dni.
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
 
Też mam Batimexa, o ile oryginalna ładuje się ok 3 godzin to Batimex około godziny.
Niestety również podobnie proporcje są w czasie pracy / ilości zdjęć. W podglądzie LV potrafi się aparat wyłączyć z ikonką pustej baterii i nie jest to bynajmniej długi czas. Dodam że bateria ładowana dzień wcześniej. Po włączeniu w normalnym trybie stan baterii na ikonce pokazuje pełną. Zabawnie mi się kojarzy z K200 i jej wskaźnikiem. Z oryginalną baterią Pentaxa takich zjawisk brak. Batimexwi coś tam brakuje do roku, był ładowany może kilkanaście - dwadzieścia razy góra. Jako "dojazdówka" to ujdzie, jak był nowy to było wyraźnie lepiej. Aparat ten sam, ładowarka też.
Ja zesknerzyłem i chyba przyjdzie się przeprosić z oryginałem. Chytry dwa razy kupuje raz tanio i raz dobrze :))))
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Zbyszek napisał/a:
Też mam Batimexa, o ile oryginalna ładuje się ok 3 godzin to Batimex około godziny.
Niestety również podobnie proporcje są w czasie pracy / ilości zdjęć. W podglądzie LV potrafi się aparat wyłączyć z ikonką pustej baterii i nie jest to bynajmniej długi czas. Dodam że bateria ładowana dzień wcześniej. Po włączeniu w normalnym trybie stan baterii na ikonce pokazuje pełną. Zabawnie mi się kojarzy z K200 i jej wskaźnikiem. Z oryginalną baterią Pentaxa takich zjawisk brak. Batimexwi coś tam brakuje do roku, był ładowany może kilkanaście - dwadzieścia razy góra. Jako "dojazdówka" to ujdzie, jak był nowy to było wyraźnie lepiej. Aparat ten sam, ładowarka też.
Ja zesknerzyłem i chyba przyjdzie się przeprosić z oryginałem. Chytry dwa razy kupuje raz tanio i raz dobrze :))))


Hm... :-|
Pomyślę o tym Hanhellu ale to dopiero w Maju jak będę w domu; trochę nie uśmiecha mi się wydawać 60 euro na oryginał.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Michciu76 napisał/a:
60 euro na oryginał

W Polsce tańszy, 200 zł.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Zdano napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
60 euro na oryginał

W Polsce tańszy, 200 zł.


Pomyślę o tym - potrzebowałem dodatkowej baterii na wycieczkę do Rzymu ale oryginał ma potężną moc i wykonałem na nim ponad 500 zdjęć zanim wskaźnik naładowania spadł do 30%. Nie musiałem go doładowywać - w normalnych warunkach też rzadko kiedy rozładowuję aku. do 50%. Potrzebuję tylko baterii na wszelki wypadek - zastanawiam się też czasami nad gripem Phottixa bo wykonuję wiele kadrów pionowych i on (plus enelopes) rozwiązałby też problem dodatkowej baterii - dlatego nie chcę niepotrzebnie wydawać kasy.
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
Michciu76 napisał/a:
(...) zastanawiam się też czasami nad gripem Phottixa bo wykonuję wiele kadrów pionowych i on (plus enelopes) rozwiązałby też problem dodatkowej baterii - dlatego nie chcę niepotrzebnie wydawać kasy.


Ja dlatego nie kupiłem drugiego akku, grip na met. bolcach udalo mi sie ostatnio dorwac za dobra kase do tego sławetne bakterie Sanyo E. Zapas energii wystarczający.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach