tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
wspólne zakupy papieru
Przymierzam się do większych zakupów papieru foto. Dla siebie biorę fomabrom variant 24x30 w paczkach po 10 arkuszy (35,10PLN).
Jeśli ktoś chce się przyłączyć w celu negocjacji cen zachęcam. A może ktoś z Was ma jakiś pomysł na obniżenie cen rynkowych?


Patrzyłem w Czechach, ale nie znalazłem sklepu z cenami lepszymi niż u nas, wiec szkoda zachodu.

 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
tref napisał/a:
po arkuszy

ile arkuszy i jaki format? ;-)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Ja myślałem nad papierem, więc raczej chętnym.

:-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ja nie mam pomysłu jak zbić ceny, ale chciałbym kupić Fomabrom variant 2-4 paczki 30x40 cm -> jeżeli coś się uda utargować..
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
takseo napisał/a:
ile arkuszy i jaki format? ;-)
poprawiłem, dzieki


30x40/10 normalnie kosztuje 60pln - tez bym wzial - zbieramy liste na wieksze, wieksze zamowienie, zeby zjechac z kwota
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
tref, można brać inne papiery niż 30x40 fomabrom, jeżeli tak to jakie? Jeżeli dałoby radę zamówić ilforda rc new 13x18/100 to możliwe, że miałbym duże zamówienie.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
OO ja się też piszę na fomabrom variant 30X40 jedną paczkę, bo jeszcze się tymi papierami nie bawiłem, no i jeżeli można to filtry żelatynowe do tego materiału, fomat do Opemusa, czyli coś około 6X6, lub 7X7.
Pozdrawiam
Piotr
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref, mnie czeka zrobienie ogromu odbitek ze ślubów i na prezenty/zamówienia, ale fomabrom jest taki żółty, wolałbym coś z kredowymi bielami. Nie dostaniemy jakiegoś Adoxa/Rollei za granicą w paczkach po 50szt. w lepszej cenie?

A może by tak Tetenal w rolce? I po sztuce na łba, albo może ktoś się zdecyduje poświęcić i odmierzyć w ciemni 1/2 ?
Koreksowi o Tetenalu w rolce: http://www.korex.net.pl/f...der=asc&start=0
Sklep Tetenala w PL: http://sklep.tetenal.pl/go/_info/?id=1072 nie podają cen, wysłałem zapytanie ofertowe:D.

P.S. Nie ma to jak 80m papieru w lodówce:D. No i rola 0,3m x 80m pozwala łatwo wycinać 30x30 czyli w sam raz pod 6x6.

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
wawer1, no wlasnie na Ciebie liczylem :-D

Rolkę chętnie, jak mi ją ktos potnie. Ja nie mam miejsca na takie zabawy :/
Nie rozumiem o jakiej zolci mowisz, bo moje biele sa biale biale. Nie robilem na adoxach, ale chcialem sie juz skusic na kenty.
(a propos, jaka ja fome od Ciebie kiedys kupilem, pamietasz? To byl mat czy perła? Prosze, przypomnij sobie, a cos ciekawego powiem... :-D )

Nie wiem ile z zagranicy bedzie kosztowala paczka. Czesi mi wycenili drugie tyle co papier, wiec odpada.



takseo, mysle, ze mozna zrobic zbiorowe zamowieni na wszystko co bedzie dostepne, moze niech kazdy napisze co chce a potem bedziemy szukac dostawcy :-)

[ Dodano: 2009-08-26, 23:07 ]
wawer1 napisał/a:
ola 0,3m x 80m
nonono zaczyna mi to pasowac, choc nierobilem na tym papierze. Daj znac co napisza, taka rolka da sie pokroic nawet wmojej ciemni :-D
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref, chyba Ci marudziłem, że dla mnie Foma była ok, do póki okazyjnie nie trafiłem na Allegro na paczkę 20x30 50szt. KENTMERE FINEPRINT. Okazało się, że Foma jest żółta;) (tzn. ma delikatnie żółty odcień bieli).
Sprzedałem Ci mat, bo dla mnie okazał się... zbyt matowy:D (po suszeniu na powietrzu).

Do cięcia papieru w rolce wcale nie trzeba cudów... ot cięzarek, gilotynka i trochę miejsca, nawet stolnica na pralce;).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
wawer1 napisał/a:
Do cięcia papieru w rolce wcale nie trzeba cudów... ot cięzarek, gilotynka i trochę miejsca, nawet stolnica na pralce;).
pod warunkiem, ze rolka nie ma szerokosci 127cm :-)
No, ale ta 30cm jest ok! Tylko, eghm, czy to nie jest RC przypadkiem?

wawer1 napisał/a:
Sprzedałem Ci mat, bo dla mnie okazał się... zbyt matowy:
Noto powiem, co mialem powiedziec. Jest za... piekny! Oczywiscie nie do wszystkiego, bo ujmujac rzecz purystycznie - blysk z szyby jest najlepszy, ale ten mat ma cos w sobie, a ja chyba dobre kadry na nim powiekszlem, bo podloze pasuje do tresci.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref, no to się cieszę, że Ci służy:).
Emulsję nakładają na oba podłoża, szerokości dają od 10cm do 127cm (!) więc dla każdego coś dobrego. Koreksowi porównują ten papier do Agfy, a jeden napisał, że woli od Ilforda.
Jest jeszcze jeden szkopuł - papier robią tylko wtedy jak im się nazbiera zamówień, więc czasami trzeba poczekać, do tego wysyłka z Niemiec do sklepu, sklep do nas, a my dalej rozsyłamy...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
wawer1 napisał/a:
papier robią tylko wtedy jak im się nazbiera zamówień,
Cos slyszalem, coz, zobaczymy ile chca za rolke i ile rolek mozemy zebrac, a potem zapytamy ile trzeba czekac na produkcje (swoja droga ciekawe jaka partia im sie oplaca na rozruch tasmy)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
oo ta rolka to też ciekawy pomysł, tylko ile to kosztuje.
Pozdrawiam
Piotr
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ja bym wziął w roli papier do drukarki Ilforda Pearl Gallerie, przypadkiem wszedłem w posiadanie plotera A0 ;-)

ale co do ciemniowych - 3-4 paczki 30x40 i paczke filtrów Fomy 15x15cm multigrade..
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
guerilla, rozważ http://sklep.tetenal.pl/go/_info/?id=1299 rola do drukarki Tetenala...

Ciężko nam będzie uzyskać lepszą cenę przy takim rozrzucie zamówień - sklepy z dużym wyborem mają wyższe ceny, więc upust niewiele da...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fomabrom variant 30X40 - ja bym sie moze pisal na dwie paczki po 50 sztuk, jedna mat druga blysk, w zaleznosci jeszcze od ceny...
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Chętnie dorzucę do się Fomabrom 30x40 mat.
Oczywiście, takie zamówienia zawsze zdarzają się, jak nie jestem przy kasie, więc myślę o 1-2 paczkach.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Fomabrom variant 30X40 - ja bym sie moze pisal na dwie paczki po 50 sztuk, jedna mat druga blysk, w zaleznosci jeszcze od ceny...


są paczki po 50 sztuk?
to ja też bym wolał .. ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
są paczki po 50 sztuk?


są: http://www.silverprint.co....asp?PrGrp=1125

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach