mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
:roll:
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
ej, no szacun! wymiata!

ale to jeszcze nic! w portofolio masz jeszcze lepsze prace. czemu ja na ciebie wcześniej nie wpadłem...

eeeeekstraaaaa....
http://www.digart.pl/zoom/3968160/Bunt_nieba.html
a to daje mocno do myślenia:
http://www.digart.pl/zoom...sa_2012__4.html

jakżeś chłopie nauczył się takie efekty osiągać? ja próbowałem i próbowałem, ale jakoś mi nie wyszło...

[ Dodano: 2009-07-23, 23:04 ]
qrde, naoglądałem się i nie wiem czy zasnę. jakiś taki niepokój budzi ta twoja wizja apokalipsy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Takie coś to ja robię dwoma kliknięciami w redynamix HDR :-) ....
Prawdziwy HDR to tylko programem Zero Noise.
Photomatix i reszta to takie cukierkowate HDR-y...
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
To to samo, następny pseudo HDR :)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
To zdjęcie jest już co prawda w moim wątku ze zdjęciami (który popadł w niepamięć...) więc mam nadzieję że żaden mod mnie nie skarci za to...

Z jednego dobrze niedoświetlonego RAWa to można taki efekt uzyskać:



P.S. Czy ktoś mógłby w moim wątku ze zdjęciami dodać jakiś komentarz żeby wątek ten wyszedł z niepamięci? Chciałbym wrzucić nowe zdjęcia, a że mój post jest ostatni to jak coś dodaję - wątek nadal jest w głębinach forum. Może być nawet komentarz w stylu "Staaary, to są najgorsze zdjęcia jakie w życiu widziałem..."

Z góry dzięki :-B

P.P.S. Adres wątku w stopce.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
"Dobrze niedoświetlonego" raw-a najlepiej wykonać nie zdejmując dekielka z obiektywu ;P
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
tapirek, to Ci nie pomoże?
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
dickkett napisał/a:
tapirek, to Ci nie pomoże?


Muchas gracias Señor - wieczorem spróbuję.

[ Dodano: 2009-07-24, 08:33 ]
Cytat
"Dobrze niedoświetlonego" raw-a najlepiej wykonać nie zdejmując dekielka z obiektywu ;P


A tak poważnie to zdolność cyfry do rejestrowania szczegółów w cieniu jest niesamowita - co prawda trzeba uważać na szum, ale można czasem odratować zupełnie niedoświetlone zdjęcie. To co wstawiłem było niedoświetlone o około 2,5 działki w stosunku do pomiaru punktowego na ścianę Wawelu.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Ok, rozumiem. Proponuję eksperyment. Scena ekstremalnie kontrastowa (jedna ćwiartka jest bardzo jasna a inna ćwiartka bardzo ciemna). Aparat na statyw i seria zdjęć z braketingiem: -3ev, -2ev, -1ev, 0ev, +1ev, +2ev, +3ev. Następnie pojedynczy RAW. Potem odpalamy Photomatixa i patrzymy co wyjdzie z serii i porównamy z pseudo-hdr-em wyciągniętym/uratowanym z RAW-a. Stawiam wodę przeciw wódzie, że okaże się, że to zupełnie inna bajka ;)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
izbkp napisał/a:
Ok, rozumiem. Proponuję eksperyment. Scena ekstremalnie kontrastowa (jedna ćwiartka jest bardzo jasna a inna ćwiartka bardzo ciemna). Aparat na statyw i seria zdjęć z braketingiem: -3ev, -2ev, -1ev, 0ev, +1ev, +2ev, +3ev. Następnie pojedynczy RAW. Potem odpalamy Photomatixa i patrzymy co wyjdzie z serii i porównamy z pseudo-hdr-em wyciągniętym/uratowanym z RAW-a. Stawiam wodę przeciw wódzie, że okaże się, że to zupełnie inna bajka ;)


Dodaj do tego dynamiczną scenę i podejmuję wyzwanie...
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
tapirek: Taką dynamiczną jak Twój Wawel? ;) Bo te bardziej dynamiczne automaty spaprają więc trzeba wtedy HDR produkować ręcznie.

Markus napisał/a:
Prawdziwy HDR to tylko programem Zero Noise

Masz na myśli proces opisany tu: VirtualRAW?

 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
izbkp napisał/a:
Taką dynamiczną jak Twój Wawel? ;) Bo te bardziej dynamiczne automaty spaprają więc trzeba wtedy HDR produkować ręcznie.


Taką jak ta poniższa - auto w ruchu, ludzie w ruchu a kontrast niebo reszta spory. Zdjęcie niedoświetlone o 3 działki i ciągnięte w górę za uszy. (Sorki, że znowu odgrzebuję zdjęcie z watku ale nie mam dostępu do innych).

 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Takie sceny to się lampą dobłyskuje ;)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
izbkp napisał/a:
Masz na myśli proces opisany tu: VirtualRAW?

Dokładnie mam na myśli program Zero Noise który faktycznie pozwala na uzyskanie prawdziwie wyglądających HDR-ów tzn. bez podbitej saturacji i w naturalnej kolorystyce.
VirtualRAW to przyszłość i dopiero koncepcja bez konkretnych rozwiązań programowych.
Nie mniej jest ona bardzo ciekawa pewnie za kilka lat będzie na stałe obecna w zaawansowanych lustrzankach...
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Podaj proszę link do tego programu bo google na hasło Zero Noise odpowiada właśnie informacjami o VirtualRAW. I tu zgadzam się tym, że faktycznie takie coś zaszyte w puszkę to byłoby coś :)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
izbkp napisał/a:
Takie sceny to się lampą dobłyskuje ;)


Błyskałeś kiedyś lampą w karoserię samochodu? Albo w to wklęsłe lusterko w reflektorach?

Co do Zero Noise miałem kiedyś podobny pomysł i eksperymentowałem z łączeniem niedemozaikowanych RAWów przy pomocy enfuse/tufuse ale wychodziła mi kicha.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ten program jest mało chwalony a jest genialny.

Ściągamy ten plik i go rozpakowujemy i instalujemy w systemie.

http://stats.sergiodelato...ronoisev0.9.zip

Następnie ściągamy aktualizację.

http://stats.sergiodelato...onoisev1.04.zip

Nadpisujemy nią plik exe w katalogu w którym zainstalowaliśmy poprzednią wersję.

Żeby nie było zbyt różowo program posiada obecnie ograniczenie i łączy maks. 2 pliki RAW bez znaku wodnego na wynikowym tiff lub jpg.

Radzę wybrać maks. prześwietlony i maks. niedoświetlony plik raw z serii.

[ Dodano: 2009-07-24, 10:01 ]
Ps. program do działania wymaga pliku dcraw.exe
Ściągamy jego najnowszą wersję z sieci i wrzucamy np. do katalogu c:\hdr\
razem z pef-ami do łączenia.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
tapirek w tym przypadku błyskałbym w kostkę, przed i pod samochód ;)

markus zabieram się do testów :) ale już widzę że to jest właśnie to do czego wcześniej linkowałem, czyli wykorzystanie dcdraw do łączenia plików raw czyli virtualraw.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
ryve napisał/a:
ej, no szacun! wymiata!

ale to jeszcze nic! w portofolio masz jeszcze lepsze prace. czemu ja na ciebie wcześniej nie wpadłem...

eeeeekstraaaaa....
http://www.digart.pl/zoom/3968160/Bunt_nieba.html
a to daje mocno do myślenia:
http://www.digart.pl/zoom...sa_2012__4.html

jakżeś chłopie nauczył się takie efekty osiągać? ja próbowałem i próbowałem, ale jakoś mi nie wyszło...

wyłączyłem TV i radio i przysiadłem do komputera :P
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
to ja chyba zrobię odwrotnie. w końcu kupię jakiś telewizor i włączę radio.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach