Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Zakup na raty-Fotojoker
Witam!
Mam zamiar kupić aparat w Fotojokerze. Czy jest możliwość zakupu na dwie raty )np 1 płacę przy zakupie drugą za miesiąc) lub teraz płacę 1500 a resztę za miesiąc. Jeśli tak to jaki może być procent i jakie potrzebuję dokumenty? Wyczytałem na stronie, że chyba wystarczą 2 dokumenty tożsamości.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie lepiej zadzwonić lub wejść na stronę FJ ? :shock:
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
nie cierpię fotojokera - nie powiedzieli mi przy zakupach że nie mozna u nich dokonywac zwrotów :evil:
ODRADZAM zakupy tam
a co :evilsmile:
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
ja też za nimi nie przepadam....
kiedy rok temu podejmowałem decyzję jaki kupić aparat i już wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły PENTAX odwiedziłem FJ. pomyślałem że i tam zasięgne opinii nt K200 i kaniona 400D (który brałem jeszcze pod uwagę). ku mojemu zdziwieniu odradzono mi powyższe i zaproponowano sonolte :shock: i na nic moje słowa że nie biore tej firmy pod uwagę, ich zdaniem sonolta byłaby najlepsza :-x
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Nie obchodzi mnie to co mówią sprzedawcy tylko muszę gdzieś kupić i pomacać w końcu tego Sama. Zauważyłem, że w moim rejonie polecają D5000. Ale według jednego sprzedawcy D5000 nie ma filmów głównie dlatego bo nie ma tej opcji na kółku trybów ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Pawelzqx napisał/a:
Zauważyłem, że w moim rejonie polecają D5000.

sprzedawcy polecają zazwyczaj to, za co im płacą żeby polecali więc nie jest to żaden wyznacznik
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
blanchet napisał/a:
nie cierpię fotojokera - nie powiedzieli mi przy zakupach że nie mozna u nich dokonywac zwrotów :evil:


W żadnym sklepie nie ma czegoś takiego jak zwrot, jedynie zakupy przez internet dają możliwość odstąpienia od umowy.
Niektóre wielkie sieci dają taką możliwość, ale jest to tylko ich dobra wola.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
mdraht napisał/a:
kiedy rok temu podejmowałem decyzję jaki kupić aparat

To zależy od sprzedawcy - mi w FJ sprzedawca, użytkownik Sony A100 powiedział, że K10D to świetny aparat, tylko nie mają go w ofercie niestety. :evilsmile:
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
W sobotę zaufałem FJ, ale niestety zostałem oszukany. W gx-20 nie miałem folii na wyświetlaczach a manualkę dali tylko po niemiecku :(
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Cytat
W sobotę zaufałem FJ, ale niestety zostałem oszukany.

Foto
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
dybon napisał/a:

W żadnym sklepie nie ma czegoś takiego jak zwrot, jedynie zakupy przez internet dają możliwość odstąpienia od umowy.
Niektóre wielkie sieci dają taką możliwość, ale jest to tylko ich dobra wola.


Jak zwykle w szczegółach pies pogrzebany.
Przy zakupie w FJ przez internet jest możliwość zwrotu w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny. ALE!!!! FOTOJOKER zastrzegł sobie (gdzieś tam w regulaminie sklepu - którego pewnie nikt nie czyta ;) ), że jeśli kupuje się przez internet i odbiera w sklepie, to fakt odbioru w sklepie wyłącza taką możłiwość.
Nie chciało mi się z tym walczyć, jak żona kupowała sobie głuptaka ;), ale myślę że robią to nieprawnie (tym bradziej, że aparatu tego co kupowałem nie można było kupić w FJ inaczej jak przez internet.......)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Te zapisy dotyczą sytuacji gdy odbierasz towar poza siedzibą sprzedającego. Odbierając w jego sklepie... automatycznie wyłączasz tę opcję.
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
ubeuszek, niemiecka manualka była także w Saturnach, pewnie niemiecki dystrybutor. A poza tym nie wiem czy powinna być tam folia.
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
Chmarski napisał/a:
Te zapisy dotyczą sytuacji gdy odbierasz towar poza siedzibą sprzedającego. Odbierając w jego sklepie... automatycznie wyłączasz tę opcję.

nie kiedy odbieram poza siedzibą, tylko kiedy KUPUJĘ na odległość, a to różnica.....
Dokładniej jest tak że przepisy te dotyczą zawartych umów poza lokalem przedsiębiorstwa. Kupując przez internet w FJ spełniam tem warunek, a to że odbieram zamówiony produkt w ich sklepie to moim zdaniem już tylko realizacja zawartej wcześniej umowy.
Może jestem w błędzie.
Dla zainteresowanych tutaj tekst ustawy regulującej te kwestie,
a tutaj ABC Konsumenta
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
A ja nie wiem czemu, ale w Szczecinie jakiś czas temu zlikwidowali wszystkie Fotojokery. Były trzy, potem nagle jeden, a teraz żadnego. Jak ktoś się upiera żeby tam kupić osobiście, to musie sobie podjechać do Stargardu... Nie żebym jakoś tęsknił, ale ciekawe to jest...
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
Janes napisał/a:
Dokładniej jest tak że przepisy te dotyczą zawartych umów poza lokalem przedsiębiorstwa. Kupując przez internet w FJ spełniam tem warunek, a to że odbieram zamówiony produkt w ich sklepie to moim zdaniem już tylko realizacja zawartej wcześniej umowy.
Może jestem w błędzie.

Nie jesteś - liczy się, tylko i wyłącznie, fakt kupna via Internet, miejsce odbioru nie ma nic do tego. Taką odpowiedź dostałem z Federacji Konsumentów.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Nie ma folii na wyświetlaczach, także to nie żadne oszustwo. Co do instrukcji, to przyciśnij ich w FJ, żeby ściągnęli dla Ciebie polską od dystrybutora. W moim przypadku zadziałało.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
dsk, z tym oszustwem to świadomie przesadziłem, w sumie bez problemu mogę mieć instrukcje w języku ojczystym, nie chce mi się latać. Wolę poświęcić ten czas na zdjęcia.


kierdel, ha-ha-ha :-P :-B
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Tak czy siak na nówkach nie ma folii. :-)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
dsk, czyli "nówka! jeszcze folia na ekranach!" to oszustwo ;-p

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach