powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Agfa Isolette II
Stałem się posiadaczem tego aparatu w idealnym niemal stanie. Migawka pracuje na wszystkich czasach, przyslona ( dziesięciolistkowa ) w nienagannym stanie. Niestety nie mogę ruszyć pierścienia ustawiania odlegości. Stoi sztywno w jednej pozycji ( 4m ). Na razie próbowałem tylko gołą ręką, co nie jest zbyt wygodne. Nie chcę przykładać zbyt dużej siły aby nie urwać obiektywu lub nie uszkodzić mechaniki rozkładania miecha. Jest coś o czym nie wiem czy lepiej dać go jakiemuś fotomechanikowi ?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zwykły pierścień z gwintem. Prawdopodobnie zapieczony, ja bym dosłownie dwie krople benzyny kapnął, odczekał i spróbował pokręcić. W oryginale to one dość ciężko chodzą.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dada, dzięki. Spróbuję jutro. Pzdr.
 

Michał Chrzanowski  Dołączył: 18 Maj 2006
sprawdz szczelność mieszka, 99% izolatek ma nieszczelne mieszki....
co do pierścienia to benzynka, lub wd40 powinno załatwić sprawę, tylko z umiarem oczywiście....
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dada, pomogło i bardzo dziekuję. Chociaż miałem trochę obawy jak się dostać do tego gwintu. Okazało się, że po zdjęciu pierścienia maskującego z pierwszej soczewki dostęp był wygodny.
Michał Chrzanowski, aparacik wygląda jakby nigdy nie był używany. Miech sprawdziłem pod słońce i wydaje się być całkowicie szczelny.
Moja Isolettka ma obiektyw Apotar 4,5/85 mm, migawkę Prontor-S o czasach 1sek-1/300sek oraz czas B i uruchamiany dodatkową dźwigienką czas T.
Niby ma zabezpieczenie przed podwójnym naświetleniem ale można to ominąć wkręcając wężyk spustowy wprost w gniazdo migawki. Nic tylko założyć film i zobaczyć jakie będą efekty. A jest to aparacik o którym w czasach młodości marzyłem. Pomyślałby kto. Pzdr.

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Na rewelację nie licz, choć Apotar zły nie jest. Ja mam Isoletkę I z Agnarem i tego niestety trzeba zdrowo przymykać, chcąc mieć jakiś sensowny obrazek. Podstawową zaletą tej zabaweczki jest jej kieszonkowość. Moja wymagała łatania mieszka na zgięciach, ale na to mam swój patent. :-P A mieszek jest z papieru. :-D
powalos napisał/a:
tylko założyć film i zobaczyć jakie będą efekty
Na dobry początek proponuję slajdzik jakiś. :mrgreen: Są na all.. Roleje CR200 w cenie dobrego czarno-białego filmu. Szerokie oczywiście.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach