cardioceras  Dołączyła: 20 Cze 2008
MarWoj, męski wyjazd to męski wyjazd
będę mu zazdrościć
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
Puk… puk… jest tam kto.
Ktoś jeszcze przyjeżdża?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Konkretnie się sposobię. Zaklepałem nawet nocleg w Puławach.
Ech, piknik w Krakowie to był w moim wydaniu totalny falstart. Teraz przygotowałem się "poważnie".
pozdrawiam
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
JacekK napisał/a:
Zaklepałem nawet nocleg w Puławach.

To nie lepiej w Radomiu.
 

whitesand  Dołączył: 18 Sie 2008
Wybieram się, od kilku lat już. Ostatnio byłem jak prezentowali Jas-39, F-16 oraz Mirage 2000 czyli wieki temu. Ale było warto.
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
ja się raczej wybiorę :) tylko jestem ciekaw czy na czas dojdzie Sigma 120-400 :( chociaż jeszcze kilkanaście dni zostało
dla zainteresowanych ;) tutaj też dyskusja spotterów informacje itd
http://lotnictwo.net.pl/3..._w_radomiu.html
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Jak się nic nie skopie i transport będzie - to będę.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
vivenda, Niedaleko a małożonka zażyczyła sobie też "coś z kultury i sztuki" Pewnie później polecimy do Lublina lub Zamościa :shock: :-D :mrgreen: :evil: :-(
pozdrawiam
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
JacekK napisał/a:
Pewnie później polecimy do Lublina lub Zamościa


Polecam Kazimierz Dolny. Urokliwe miejsce.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
vivenda, Dobry pomysł, kiedyś byłem i chętnie zaglądnę tam ponownie. Nie wiem czy na Radom wybrać sobotę czy niedzielę. Wydaje mi się że ogłoszony program będzie ciekawszy w niedzielę.
pozdrawiam
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Wybieram się wreszcie. Raczej na niedzielę- Red Arrows zasługują na zobaczenie. Ostatni raz na Airshow byłem w Dęblinie, czyli wieki temu. W kwestii technicznej- ktoś, kto bywa w Radomiu zapewne się orientuje- jak jest z dojazdem? Duże korki? Jest gdzie zaparkować fure? No i czy tłumy sa duże? Da się swobodnie pofocić, czy czeka mnie stanie w ścisku w tłumie fotografów komórkowych? A kolejki do kasy? Nie zdarzyłem kupić biletów w przedsprzedaży, boję się, że braknie.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
weiss77, jako wielokrotny bywalec i obserwator niektórych spraw organizacyjnych ;-) , podaje swoje spostrzeżenia :
-parkingi są na obrzeżach miasta i miejscach dosyć odległych od lotniska;
-bezpośredni dojazd specjalnymi liniami MPK oznaczonymi literą P z numerem(chyba bezpłatny,ale tego wolałem nie sprawdzać "na żywo"-obecnie cena biletu 2,10zł);
-tłok przy lotnisku bywa spory,ale jest taki "zorganizowany" ;-) (takie moje wrażenie);
- bilety w kasach przed wejściem do kupienia bez problemu (10-30 minut stania w zależności od ilości wchodzących - udawało mi się też bez stania);
-w niedziele bywa najwięcej ludzi (wg szacunków organizatorów nawet ponad 100tys. :!: - tłok jest głównie przy barierkach oddzielających płytę lotniska od widowni,ale i tak najciekawsze elementy pokazu dzieją się kiladziesiąt- kilkaset metrów nad ziemią- nie ma problemu z obserwacją i foceniem;
-wskazane jest mieć koc piknikowy (taki z folią od spodu)- po godzinie kark zaczyna "łupać"od zadzierania głowy,a i między pokazami zdarzają sie dłuższe przerwy- o wiele przyjemniej jest się położyć na trawie (chyba,że popada :evilsmile: );
-a jak już zacznie padać to dobrze mieć chociaż swojego "grzyba" ;-) (parasol),bo pod parasole piwne może być trudno wejść;
-żarło jest obecne na miejscu,zatem niekoniecznie trzeba zabierać grilla czy kanapki :mrgreen: ,tylko ceny jak za limitedy; :-/
-z foceniem raczej nie ma problemów- przydają sie zoomy 80-200/100-300- nawet w analogu ogniskowa ok. 200mm wystarcza do zbliżeń,a przy pokazach grupowych i sporo krótsza;
-lotnisko to ogromna przestrzeń,zatem tłumów nie ma się co zbytnio obawiać- gdy będziesz z grupą osób telefon komórkowy ułatwia odnalezienie się- nie ma ograniczeń w posługiwaniu się tym urządzeniem (hmm,nie zauważyłem,by były jakieś informacje pisane na ten temat).
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Dzięki MarWoj. Trochę mnie zmartwił ten parking, ale cóż, trzeba się będzie przemęczyć. Pamiętam, jak kiedyś wracałem z Airshow w Bydgoszczy- 3 godziny na jednej nodze w pociągu, więc dojazd kilka kilometrów do lotniska to chyba przeżyję. W Bydogoszczy miałem szczęście stać po tej fajniejszej stronie barierki- kumpel załatwił akredytację, pamiętam jak jakiś koleś wrzeszczał do mnie, że zasłaniam mu samoloty. Fociłem wtedy Zenitem z podpiętym Tairem- nawet wyszło parę fotek. Ech - fajne czasy. Zrobiłem trzy rolki filmu i uważałem, że to ogromna ilość. Wiem, że ma być su-27, więc może w końcu zobaczę na żywo manewr Cobra.
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Witam,

ja również będę w sobotę od 11 do 17stej
Podstawowe szkiełko na te pokazy to S70-200/2.8, ale zamierzam również zrobić trochę statycznych ujęć sigmą 10-20.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
W porę sobie pomyślałem, że można by pojechać o-)

Ma może ktoś jakieś sugestie dotyczące noclegu? Raczej pod dachem, namiot w ostateczności. Będę pewnie tylko na jednym dniu AirShow ale jeszcze odwiędzę Kazimierz Dolny i co tam jeszcze się znajdzie w pobliżu. Co warto?
Nocleg raczej tani dla 2-4osób.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Generic, poczytaj wątek na forum lotniczym: http://lotnictwo.net.pl/3..._w_radomiu.html

wydaje mi się że na
Generic napisał/a:
Nocleg raczej tani
w Radomiu nie ma już szans.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ijon, widziałem linka.. ale 109 stron? Odpuściłem...

Nie koniecznie w Radomiu, będę samochodem, może być cokolwiek w pobliżu - albo nawet w Kazimierzu.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Generic, odbierz PW.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Chyba już coś znalazłem. Wyjdzie mi z tego chyba kilkudniowa wycieczka z noclegiem w Kazimierzu.
MarWoj, dziękuję za propozycję. o-)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Tompac napisał poradnik fotografowania radomskiego Air Show: http://www.tompac.pl/inde...ch&catid=1:arch warto zerknąć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach