andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Marcin_G fajne zdjęcia :-B
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
Czy większość polaków musi tak reagować?

Po każdym większym wydarzeniu o którym się pisze albo rozmawia - nagle każdy zna się na wszystkim i wydaje mu się że ma prawo decydować o tym co inni powinni zrobić w takim czy takim położeniu.

Myślicie że narzekanie na organizatora albo na służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na forum poświęcone marce producenta aparatów fotograficznych ma sens ?

Jeśli macie zastrzeżenia - to piszcie, dzwońcie, nawet idźcie do nich - a nie wypowiadajcie się tam gdzie nikt z tych służb tego nie zauważy...

Szkoda waszego czasu.

A pilotom nie wróci ich życia.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
zgadzam sie, ale co by temat zmienić kopajta czy ty do Chabóweczki zrobisz to pycha ciasto co ostatnio? :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żaba, w wątku Chabówkowym przecież napisał, że będzie kupa a nie ciasto ;-)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
kopajt napisał/a:
Jeśli macie zastrzeżenia - to piszcie, dzwońcie, nawet idźcie do nich - a nie wypowiadajcie się tam gdzie nikt z tych służb tego nie zauważy...

Szkoda waszego czasu.

A pilotom nie wróci ich życia.


Tak, ale to forum dyskusyjne, była impreza, był wypadek można chyba o tym dyskutować... od tego jest forum
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
Żaba, niestety - właśnie na 28.09 żona ma termin i ma się nam urodzić nasze kopajciątko... więc najazd na Chabówkę z wiadomych względów będzie poza moimi możliwościami :(
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Dzięki za miłe słowa w kwestii zdjęć :-B
Robić zdjęcia w locie bez AF? To naprawdę wyzwanie. Wiem, wiem, kiedyś AF nie było a zdjęcia i tak robiono :-)
Najbardziej wkurzające było to iż jak 55-300 się zgubił, to już nie chciał powtórnie wyostrzyć. Przejeżdżał w jedną, potem w drugą stronę i na tym koniec. I to mimo tego że obiekt był cały czas w centrum kadru. Pomagało ustawienie na minimalną odległość i już było OK.
Krótki kit jak na wystawę statyczną za krótki. Przydałoby się coś dłuższego co by pozwoliło porobić dokładniejsze zdjęcia niektórym szczegółom samolotów.
Przy robieniu zdjęć denerwujące były grupy pilotów, którzy akurat przed samolotami musieli urządzać sobie pogaduchy. Dość skutecznie uniemożliwiali zrobienie zdjęć samym tylko samolotom.
No to parę zdjęć z wystawy statycznej i jeszcze raz Red Arrows :-)
7.

8.

9.

10.

11.
 

pawel  Dołączył: 16 Gru 2007
Marcin_G, jakbym swoje fotki oglądał :-)

Kilka ode mnie:
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Faktycznie :-) Niektóre bardzo podobne :-) Widzę że na 8 też masz te dziwne smugi, to dobrze :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
[*] [*]
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
kopajt napisał/a:
Po każdym większym wydarzeniu o którym się pisze albo rozmawia - nagle każdy zna się na wszystkim i wydaje mu się że ma prawo decydować o tym co inni powinni zrobić

Trudno nie zgodzić się z tym spostrzeżeniem.
Wydarzyła się tragedia. Jej przyczyna/ny jeszcze przez kilka/naście miesięcy pozostaną nieznane. Czy nie byłoby godnie uszanować majestat śmierci tych ludzi milczeniem/zadumą ?
Cytat
Tak, ale to forum dyskusyjne, była impreza, był wypadek można chyba o tym dyskutować.

Zgoda,forum jest dyskusyjne. Ale czy akurat o tym zdarzeniu TRZEBA dyskutować? Jest to forum o sprzęcie fotograficznym i trochę o fotografii :evilsmile: ,ale czy to wystarczający powód, wypowiadać się na temat tej tragedii w duchu "opinii ekspertów" ?
Polemizuję,stawiając pytania skłaniające -mam nadzieję- do refleksji o człowieczeństwie . Nie oczekuję odpowiedzi - raczej zadumy.

[ Dodano: 2009-08-31, 21:43 ]
pawel, Marcin_G, gratuluję fotek.
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Chciałbym tylko zauważyć, że po krótkiej dyskusji na temat organizacji, zaczęliśmy rozmawiać o sprzęcie i zdjęciach. BTW Fotki super, zazdroszczę pogody. A Airshow jest zdaje się co dwa lata? Miałem dłuuugą przerwę, więc nie jestem na bieżąco. W każdym razie mam wielki niedosyt, chyba bujnę się do Łasku- mają być F-16, niestety tylko na wystawie.
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
W Radomiu co dwa lata. Pytanie tylko czy następne Air Show się odbędzie?
Mocno się zastanawiam nad wyjazdem do Berlina w przyszłym roku. Odległość z mojego miasta taka sama jak do Radomia, a samolotów do obejrzenia znacznie więcej.
 
ob@r  Dołączył: 08 Lip 2007
Marcin_G , pawel jak na takie warunki to zdjęcia mi się podobają. Sam miałem jechać ale jak się za długo namyślałem, a to że prognoza (a jeszcze tydzień wcześniej przejeżdżałem przez Radom - była piękna pogoda) nie wydawała się najlepsza + koniec wakacji liczyłem się ze zwiększonym ruchem + nie miałem noclegu, tak więc odpuściłem. Jak ktoś ma jeszcze fotki to zapraszam do umieszczania.
W międzyczasie może już post factum ale rozglądałem się za fotkami znalazłem kilka ciekawych artykułów nt. robienia fotek może się komuś przyda : http://www.hesja.pl/?/con...ir_art/fulltext ( na te chwile niedziala a szkoda bo to fajny artykuł był) i jeszcze pewnie znany http://www.tompac.pl/

Również popieram propozycje skupienia się na fotkach i sprzęcie.

Żal i smutek zostanie. Szkoda ze to akurat Białorusinów spotkało. Szkoda ze to kogokolwiek spotkało. Tyle tylko napiszę.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
Chciałem tylko dopisać że piloci zginęli bo nie katapultowali się chcieli wyprowadzić maszynę tam gdzie nie było widzów ani zabudowań więc prosił bym o troszkę szacunku dla nich / jak by nie było poświecili własne życie po to żeby nie zginał nikt więcej.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
adriano210, żal mi pilotów, współczuję ich rodziną ale prawda jest troszkę inna.
Nie powtarzaj doniesień dziennikarskich bo mijają się z prawdą.
 

geeker84  Dołączył: 30 Mar 2009
Zdano napisał/a:
Nie powtarzaj doniesień dziennikarskich bo mijają się z prawdą.

zgadzam się. Nigdy nie powtarzajcie i nie opierajcie się o doniesienia prasowe w takich sprawach... specjaliści lotnictwa wyjaśnią sprawę i wtedy można dyskutować. Media zawsze robią dużo szumu na podstawie swoich przemyśleń, które prawie zawsze wyssane są z palca i napompowane do granic możliwości
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
zdano może jest może nie jest ty też ekspertem nie jesteś, jednak uważam że dobrze że air show został przerwany / i dyskusje czy to dobrze czy żle są po prostu nie na miejscu.
ale logiczne jest że gdyby się kataplultowali samolot mógł by spaść na ludzi a jednak nie spadł
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Mi było strasznie przykro, że organizator nie zadbał o to, aby w jakiś, chociaż symboliczny sposób, oddać hołd pilotom, którzy zginęli. Chociażby ogłoszenie minuty ciszy - taki niewielki, symboliczny gest.
Ja weszłam na teren lotniska prawie w momencie katastrofy, zdążyłam zobaczyć słup dymu za lasem. Smutne było to, że piknik trwał w najlepsze i przez długi czas nie było nawet oficjalnego komunikatu, że coś się stało (albo tam gdzie byłam, nie było go słychać). Podejrzewam, że część ludzi mogła nawet nie wiedzieć, że coś tak strasznego miało miejsce.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Też tam byłem. Tylko w niedzielę od Red Arrows do tego nieszczęsnego wypadku. Tak generalnie podzielam wasze spostrzeżenia.
Kilka fotek



Nad lotniskiem rzeczywiście latały ptaki a dalej to pewnie jeszcze więcej.
Jeśli wpadli w stadko mogli stracić ciąg w krytycznym momencie, ale to takie gdybanie.



pozdrawiam
a, jeszcze trochę





Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach