greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
opiszon napisał/a:
większość pracy mogę wykonywać przy pomocy klawiatury

Nie wyobrażam sobie wektoryzacji z klawiszy ;-) Ja używam klawiatury głównie do logowania. Praca to "gryzoń" i często pad numeryczny pod drugą dłoń. W myszy liczy się ilość i rozmieszczenie klawiszy, które można sobie oprogramować pod główną aplikację roboczą. Obecnie dojeżdżam już drugą Performance MX i jeśli się i ta skończy trzeba będzie zrobić se-kuku. Z obecnych Logitechów jakoś nic do mnie nie przemawia. Natomiast bez wahania podpiszę cyrograf :evil: za wieloprzyciskową, programowalną mysz symetryczną, którą da się używać także lewą dłonią.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
greentrek, każdy z nas wykonuje różną pracę ;-) mi w myszy wystarczą 2 przyciski i scroll. Stąd najwięcej znaczy dla mnie ergonomia urządzenia a mniej jego precyzja - niestety coś za coś.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
greentrek, a nie możesz sobie pod klawiaturę przypisać tego, co przypisujesz pod klawisze myszy?
Wieloprzyciskowe są z reguły te dedykowane pod gry RTS. Ale ona mają te klawisze zwykle pod kciukiem więc symetryczne nie są.

A Logitech G300s?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Kupę czasu używałem klasyka, tj. Logitech MX518.
Ostatnio wymieniłem na Logitech MX Master 3. Droga, jak na myszkę, ale nie sądziłem, że może być tak wygodnie.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
MX Master 3 i starsza 2 to chyba najlepsze myszy do tzw. pracy biurowej mz.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
White napisał/a:
MX Master 3 i starsza 2 to chyba najlepsze myszy do tzw. pracy biurowej mz.

Podpisuję się obiema rękami ;)
Długo się zastanawiałem, ale nie żałuję i z czystym sumieniem polecam.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kurde, dopadło mnie chyba. Od kilku dnie mam zdretwiały palec w prawej ręce. wcześniej bolał mnie nadgarstek. Dziś zaczynam od ortopedy diagnostykę. Ale pewnie mysz pionowa mnie czeka, bo wyraźnie czuję większe obciążenie przy tryzmaniu myszy.
Coś oprócz Lidla i Logitecha polecacie?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Ja do testów kupiłem taką
https://www.conrad.pl/p/m...-czarny-1410408
ale szału nie wzbudziła. Można się do niej przyzwyczaić, do kształtu, ułożenia klawiszy itp. ale... trudno w pełni kontrolować operacje, bo dla mnie jest zbyt lekka. Jestem przyzwyczajony do myszy dużych i ciężkich, z własnym zasilaniem/bezkablowych, i taka lekka po prostu mi lata. Chyba znowu podejdę do tematu, ale tym razem będzie taka
https://www.conrad.pl/p/m...-czarna-2131493
albo
https://www.conrad.pl/p/m...200-dpi-1887257
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Arti napisał/a:
Coś oprócz Lidla i Logitecha polecacie?
Polecam trackball. Zero napięcia w barku i ramieniu, paluszki śmigają po kuli i jest znakomicie. Czasem jeszcze korzystam z myszki, ale nie wyobrażam sobie powrotu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Polecam ćwiczenia na zespół cieśni nadgarstka. Sam się z tym borykałem. Poważnie rozważałem myszkę pionową, ale obawiałem się braku precyzji i tego, że Wrzawa będzie drzeć ze mnie łacha. W końcu stanęło na tym, że po zażegnaniu bólu ćwiczeniami, wymieniłem myszki na Logitechy MX Master i jest spokój.
Ćwiczenia znajdziesz nawet na YT, dziennie poświęcałem im 2 x 3-4 minuty, po ponad tygodniu problemy minęły.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ciekawą opcją mz jest jakiś tablet z piórem plus gładzik. Zależy do jakiej pracy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
White napisał/a:
Zależy do jakiej pracy.
Arti z wykształcenia jest koneserem kobiecych kształtów, ale sytuacja życiowa zmusiła go do przekwalifikowania na tresera ośmiorniczek w osiedlowym cyrku. Niby mało prestiżowe zajęcie, ale dzięki swym zarobkom podniósł średnie PKB całego osiedla Miedzyń o 43%.
Mam nadzieję, że informacja była pomocna.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
greentrek, z tych 2 co chcesz przetestować to ten pierwszy (czyli środkowy link) też jest super lekki (używałem kilka lat)

Polecam Logitecha MX Vertical albo tak jak Michu napisał MX Master jak ktoś się boi wyszydzania.

W pracy parę lat że mnie szydzili ale koniec końców kilka osób przyszło z pytaniem co kupić i żeby protestować pionową.

I kilka używa nie narzekając (nawet jeden projektant UX o dziwo).

Howgh!
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
postPolecam ćwiczenia na zespół cieśni nadgarstka.

Kurde, znalazłem pierwszy film i było jak sprawdzić czy masz problem z nerwem i prawie mnie sparaliżowało jak dostałem tym prądem w ręce... Daj spokój...
Michu napisał/a:
Arti z wykształcenia jest koneserem kobiecych kształtów

to bardziej z zamiłowania nawet ;-) ale ta proza życia.
Jaki Miedzyń???

Ale generalnie to myszkuję w robocie prawie cały czas. Po przejściu na home office zaczął mnie boleć nadgarstek bo miałem nieco inny układ na biurku, ale poprawiłem i wydawało mi się, że jest lepiej. Ale nagle mnie to siekło teraz. Może jakiś stan zapalny się wdał bardzie znienacka.

Mnie szydzenie nie grozi. Z doświadczeń tu jeszcze u mnie w biurze to słyszałem o mniejszej precyzji dwukliku przy pionowej. Przeraża mnie cena tych Logitechów. Te Mx Master fajnie wyglądają... Znowu cena. Ale dzięki za podpowiedź. Do tej pory raczej też byłem fanem Logitecha, ale miałem raczej małe laptopowe myszki. Zasadnicza już 12 lat i wiele przeżyła.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja kupiłem swojego logi z Amazonu - była jakaś suta promocja plus bonusowe euro przy pierwszym zamówieniu przez aplikację z amazon.de ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
W pracy parę lat że mnie szydzili
No to nieźle :shock: Ja od kilkunastu lat na klękosiadzie, od pół roku dzierżę wielgachnego trackballa i jakoś nikt nie dokucza. Bo niby czemu? :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ryszard, ale to takie przyjacielskie żarty starych satyrów ;-) Nikt się nie obraża.

Ale jak kogoś plecki rozbolą albo rączka do od razu do mnie leci po poradę.

A naklejkę z wózkiem inwalidzkim sam sobie nakleilem na fotel (który posiada dodatkowe nakładki lędźwiowe Kulik System ;-) ).
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Cytat
Arti z wykształcenia jest koneserem kobiecych kształtów,

No to tak jak pisałem. Gładzik i pen.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
Ryszard, ale to takie przyjacielskie żarty starych satyrów ;-) Nikt się nie obraża.
No to całe szczęście, bo już się martwiłem ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Zachęcony pozytywnymi opiniami kupiłem Logitecha marbla- od razu daje się zauważyć, że ten ich "scroll" to ściema. Samo ustrojstwo chodzi całkiem... ciekawe. Dam mu 2 tygodnie a jak się okaże, że to nie moja bajka, to poleci na "giełdę" :evilsmile: .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach