greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
No widzisz, "każdemu według potrzeb" [prawie jak cytat z Karola M. klasyka słusznie zapomnianego ;-) ]
Do digitalizacji/wektoryzacji w CAD/GIS mycha jest najważniejsza, dlatego ćwiczę różne wydumki i zmieniam by znaleźć tą naj, aktualnie jest nią Performance - duża, dobrze wyprofilowana, odpowiedniej bezwładności. Swoim ludziom kupuję co chcą, wielu używa gamingowych Logitechów z indywidualnym doważeniem, jeśli tylko będzie wygodniej i wydajniej to reszta jest nieistotna. Natomiast klawiatury generalnie używam do logowania do kompa i Forum - do pracy jest oprogramowana mysz z prawej i numeryczny pad z lewej.
Nie namawiam na Evoluenty, dla mnie mają nieco dziwną formę, tą Renkforce jakoś tolerowałem acz niezbyt długo. Natomiast generalnie jest bardzo niewiele gryzoni pod lewą dłoń, ewentualnie symetryczne ale z klawiszami pod kciuk prawy, więc trochę nie teges. Dlatego jeśli ktoś musi mieć lewą mysz [podobno leworęczni to 20% populacji], a przy tym ma/będzie miał problemy z barkiem czy nadgarstkiem, to może być wyjście. Cena zakupu boli raz, ręka całe lata. :-/
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A jak trzymacie myszkę tradycyjną? Całą dłonią czy tylko w palcach? Bo pod wpływem tej rozmowy przyjrzałem się swojej pozycji dłoni na myszy. Mam podkładkę z "poduchą" podpierającą nadgarstek i opierając się na niej, mysz trzymam tylko czubkami palców, a całą dłoń mam przy tym ułożoną nie równolegle do podłoża tylko pod kątem 40-45 stopni - co daje, jak mi się wydaje, prawie naturalną pozycję przedramienia. W każdym razie nie boli. Ale ja i tak częściej mam tę dłoń na klawiaturze. Zwykłej. Czasami się zastanawiam nad bardziej anatomiczną, ale mnie trochę przerażają.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Ale ja i tak częściej mam tę dłoń na klawiaturze. Zwykłej. Czasami się zastanawiam nad bardziej anatomiczną, ale mnie trochę przerażają.
razem z myszką pionową kupiłem Microsoft Natural 4000. Pracowałem na niej 2 lata aż się nie zepsuła po zalaniu czajem.
Przesiadłem się "na chwilę" na Lenovo z duzym skokiem klawisza i zostałem. Łapy bolały od myszki nie od klawiatury ;-)

Ale klawa świetna była. Nie ma się co bać.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
podkładkę z "poduchą" podpierającą nadgarstek

Jak dla mnie taka poducha to podstawa.
A jakby co to u mnie w Lidlu jeszcze kilka myszek pionowych w sobotę widziałem. Ale ja od dłuższego czasu jestem fanem Logitecha, tylko ten mój ma już 10 lat, mięciutką gumę wydrapałem paznokciami, wymieniłem odbiornik bo padł ale działa.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
W Lidlu ponownie dostępna mysza pionowa. 50 zł. Jest mniejsza i cichsza od tej co wcześniej pisałem.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
To nie jest mysz pionowa, prawie taki kąt nachylenia mam w klasycznym Logitechu. Popatrz jak wyglądają Evoluenty, one są pionowe.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
U mnie już widziałem na przecenie 50%.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
25zl?
Bierz
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Bierz!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Po ponad 5 latach używania Tracera Flipper RF postanowiłem zmienić myszkę - to miał być tani test czy pionowa mi pomoże i miałem szybko wymienić na coś lepszego. Jak widać prowizorka wytrzymuje pół dekady.
Mysz cały czas nie klęka ale się okładzina matowa miejscowo wytarła do błysku i mysz nie licuje już z moim stanowiskiem roboczym :-P

Postanowiłem zakupić mysz która jeszcze niedawno kosztowała prawie 500zł czyli 10 razy więcej niż Tracer (musi być 10x lepsza :-P ).

Zamówiłem więc Logitech Vertical MX za 220zł ;-)
Gdyby ktoś był zainteresowany to aktualnie jest zniżka 10euro na niemieckim amazonie, dodatkowo można uzyskać 15euro kupon na pierwsze zakupy przy pomocy aplikacji Amazona (należy wybrać lokalizację DE i język Niemiecki i znaleźć kupon na pierwszej stronie) co obniża cenę o 25euro do wspomnianych 220zl (wg kursu Revoluta ;-) )

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07FNHV4MW

W podobnej cenie można kupić trackball Logitech Ergo MX
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B074W227RK

[ Dodano: 2020-01-04, 11:58 ]
Dodatkowo w temacie ergo ale nie mysz.
Zauważyłem że Microsoft wypuścił nową klawiaturę ergonomiczna która może być zamiennikiem starego Naturala 4000
https://www.microsoft.com...rd/93841NGDWR1H

Jak tylko pojawi się w normalnych sklepach w niższej cenie to chyba kupię - jest tanio na niemieckim amazonie no ale w wersji z niemieckim układem klawiatury a nie będę się bawił w nalepki.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
W podobnej cenie można kupić trackball Logitech Ergo MX
Również w cenie około 200 jest symetryczny trackball Kensington Orbit Scroll Ring - gdyby ktoś był niezdecydowany, czy pracować prawą, czy lewą ręką ;-)

[ Dodano: 2020-01-04, 13:32 ]
Mam. Fajny, solidny, porządnie wykonany. Duża kulka.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Jako osoba której kiedyś dotknęła choroba de Quervaina stwierdzam - kciukowe trackballe to jakieś dziwactwo o-)
Ale w pracy mam najprostszego Logitecha Trackman Marble i jest spoko. Po doinstalowaniu skryptu do AHK na scrollowanie kulką.

Szukałem ideału, myślałem że chodzący w chorych cenach Microsoft Trackball Explorer to będzie to. Okazało się, że scrollowanie kciukiem jest złe. Do tego chyba były ślizgi/łożyska kulki zużyte bo miała taki delikatny opór uniemożliwiający precyzyjne ruchy - no ale to używka była.

Kolejne na liście są Kensingtony ale raczej Expert albo Slimblade - ale też ceny odstraszają.

I pluję sobie do dziś w brodę, że parę lat temu widząc na pchlim targu Logitecha Marble FX odpuściłem, bo pomyślałem, że PS/2 będzie jakimś problemem - głupi ja...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Generic, ja miałem 2x zapalenie pochewek ścięgien palca wskazującego - jak się okazuje od gładzika i złego używania scrolla w myszce. Na szczęście od kilku lat nie wraca. Nie używam już absolutnie nigdy gładzika i scrolla z rozwagą, i na zmianę wskazującym i środkowym...

Ech, choroby zawodowe...
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Co ciekawe mnie dopadło przy pierwszym dziecku - za dużo na ręce brałem i trzymając jakoś kciuka nadwyrężałem o-) ale wtedy właśnie do pracy sobie trackballa sprawiłem.
W domu to jednak laptopy i touchpady są w ruchu. Ba nawet stacjonarka podpięta pod tv i do kompletu bezprzewodowa klawiatura z touchpadem. Prz czym z touchapda zawsze korzystałem na zmianę palcem wskazującym i środkowym. I starałem się mieć jakąś podkładkę pod nadgarstek bo on cierpiał. Ale teraz to ja już w domu mało co korzystam...
Ale opiszon powiedz mi, jakie to jest złe używanie scrolla?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Za dużo i za szybko ;-)
Tzn sam sobie tak to tłumaczę :-P ale pewnie wiele rzeczy się złożyło na jeden problem. Na szczęście póki co od dłuższego czasu nie wraca ale tak jak pisałem - zmieniłem nawyki.
Muszę tylko uważać z telefonem bo w sumie używa się go podobnie do gładzika a nawet gorzej bo większe odległości.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Aha. A ten pionowy MX z tego co widzę, nie ma tego charakterystycznego dla innych MXów scrolla?

Ta trackballu wygodnie mi się scrolluje (dzięki odpowiedniemu skryptowi co prawda). Trzymając mały guzik pod kciukiem kręcę kulką w górę lub w dół. A jak potrzebuję więcej to można nią mocno zakręcić tak, że siłą bezwładności trochę przewinie o-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie ma. Ma zwykły.
Ale nie miałem okazji nigdy korzystać z innego scrolla niz zwykły więc nie wiem.

A w kwestii zmiany nawyków scrollowych to np używanie PgUp PgDown Home End tam gdzie się tylko da zamiast scrolla...
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Warto sprawdzić z tabletem i piórem jak są dolegliwości. Taki tablet z przyciskami funkcyjnymi to już nie są ogromne pieniądze.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
White, ja co do zasady na szczęście większość pracy mogę wykonywać przy pomocy klawiatury, niestety wraz z biegiem lat przybywa mi obowiązków niespecjalistycznych w których muszę częściej używać myszy ;-) ale co się da ogarniam klawiaturą.
Niestety w niektórych zastosowaniach mysz jest szybsza.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Zmień mysz wykładaną wykładziną na wypolerowaną. Ja tak zrobiłem z moją - taka wykładzina gumowata wzięła i zaczęła się kleić. To ją osunąłem mechanicznie, potem przeszlifowałem papierem ściernym a na koniec pastą do polerowania samochodów. Jest jak nowa, nie łapie brudu i się nie klei.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach