potok  Dołączył: 20 Maj 2012
@Jarek Dąbrowski - no dobra , nie chcę przesadzać ale przez ponad 7 m-cy wilgotność wynosi nie więcej niż 30% a to jest raczej sucho.
@berpa - i to mi wystarczy - 1/tydzień ale na czym polega stopniowanie pomiędzy wydrukiem, testem dysz a włączeniem drukarki ? Który z tych zabiegów lepiej zapobiega zaschnięciu głowicy a który zużywa najmniej atramentu ?
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
potok napisał/a:
Który z tych zabiegów lepiej zapobiega zaschnięciu głowicy a który zużywa najmniej atramentu ?
Logicznie rzecz biorąc czym więcej tuszu zużyjesz tym chyba lepiej dla głowicy :roll: .
Ja lubię mieć kontrolę i robiąc test dysz po prostu widzę czy coś się zapycha czy nie ( żeby zdążyć z pełnym czyszczeniem głowicy).
Ale w razie czego kupiłem zestaw do reanimacji:
http://www.on-linepaper.c...ning-kit-2x60ml
http://www.youtube.com/watch?v=uxunf1zLRGA
Co do skuteczności to się nie wypowiem, bo na szczęście jeszcze go nie musiałem próbować.
Namawiam za to na podłączenie baniaka na zlewki ( bo po roku już jest pełny ) :!:
http://www.ebay.com/itm/W...=item231f575efa
Taki baniak można równie dobrze zrobić samemu.
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
Męczę Was tymi pytaniami bo dzisiaj wydrukowałem 8-9 fotek 10x15 i przy kolejnych zniknęła zieleń a później już kaszana. Kilkukrotnie czyściłem głowicę, 2 x nawet intensywnym procesem i było coraz gorzej, został black i cyjan :-/
Czy to możliwe żeby zaschnięta głowica wydrukowała kilka fotek prawidłowo a później uległa prawie całkowitemu zatkaniu ? Spotkał się ktoś z takim zjawiskiem ? Co ewentualnie radzicie zrobić?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
potok, ja już dwukrotnie naprawiałem moją L800. Za drugim razem wymienili mi głowicę, powiedzieli, że się rozszczelniła.
Spróbuj jeszcze raz wyczyścić głowicę, ale przy odetkanych tuszach. Jak to nie pomoże, to serwis. Jak będziesz się kontaktował z Epsonem, to poproś ich, żeby naprawiali w Dea w Warszawie, a nie w LetMeRepair w Kaliszu.
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
Dzięki wielkie Jarku :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
To ja jeszcze dodam, że za pierwszym razem nie drukowało mi jednego koloru (chyba LC), a za drugim, magenta była zabrudzona cyanem (i wychodził fiolet).
Firmie Dea mogę wystawić jak najlepszą rekomendację, po naprawie wymienili mi cztery najbardziej zużyte tusze na nówki.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nagłe wyłączenie kilku tuszy może być efektem zapowietrzenia głowicy. NIekoniecznie zaschnięcia. Jeśli tusz był wysoce napowietrzony to niestety może tak się stać. Najczęściej po silnym uzupełnieniu brakującego kolorku w baniaku. Dla L800 nie znam rozwiązania oprócz wyłączenia drukarki z sieci całkowicie. Drukarki na głowicy gdzieś kiedyś wyczytałem utrzymują minimalne napięcie, po jakiego grzyba nie wiem. W każdym razie jak u mnie coś się dzieje z głowicą to pierwszy krok odłączam na noc drukarkę z sieci. Na drugi dzień test dysz jako opierwszy. Jeśli odłaczenie nie pomogło to uzupełniam damperki płynem do udrażniania głowicy - te które nie drukują poprawnie. W ciss jest dosyć wygodnie bo mam zatyczki na wierzchu więc tylko ustawiam głowice w pozycji wymiana tuszu, podnoszę grzybki i strzykawką uzupełniam. Potem zostawiam tak na kilka godzin. I znów test dysz. Jeśłi jest nadal problem czyszczenie, potem drugie czyszczenie. Więcej nie czyszczę. Nie jest to dobre. Kto wie jak jest zbudowana głowica to się domyśli. Potem to już wchodzą metody bardziej drastyczne, aczkolwiek głowice epsona znoszą to dzielnie.

[ Dodano: 2013-10-23, 08:01 ]
Ja mojego ciss nigdy nie zamykam zadnymi gumowymi zatyczkami. Mam go przykrytego ściereczką która służy jako filtr powietrza, w ten sposób tusz łątwiej płynie do głowicy. Czy to szkodzi? Na razie siadają mechanizmy w drukarkach, a głowice wciąż sprawne. Wniosek sami wyciągnijcie.
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
Zrobiłem silne czyszczenie przy odkorkowanych pojemnikach tuszu, jak zalecił Jarek i wszystko hula jak dawniej. Jeszcze raz wielkie dzięki :-D :-B :-B :-B
Już przy wyciąganiu korków słychać było zasysane powietrze, po dokładniejszym przyjrzeniu się piktogramom na pokrywce zasobników stwierdziłem, że to moja wina ponieważ korki siedziały wbite do oporu a nie jak na obrazkach wciskane częściowo przy użyciu tego środkowego dzyndzla :oops: Zastanawiam się tylko jak udawało mi się w takim stanie wydrukować kilkanaście formatów A4 pod rząd przy prawidłowej kolorystyce. Niemniej poziom M, LC i Y spadły o 1,5 cm po tym czyszczeniu :roll: ale wszystko działa. Korki założyłem prawidłowo a na czas przestoju będę wyłączał drukarkę z sieci.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję bardziej doświadczonym Kolegom.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
potok napisał/a:
korki siedziały wbite do oporu a nie jak na obrazkach wciskane częściowo przy użyciu tego środkowego dzyndzla
W jaki sposób można zatknąć tusze inaczej niż tak?

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Myślący inaczej sobie poradzą.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja bym to otworzył i na wierzch położył ładnie docięty kawałek koszulki bawełnianej. Ja na prawdę nie mam kłopotu z zasychaniem tuszy w zadnej drukarce. NIc mi jeszcze nie wyciekło z powodu otwarcia. Raz jak zrzuciłem ciss na podłogę to wycieklo, no ale to już moja wina. W tych pojemnikach wytwarza się podciśnienie. Objawia się to tym, że w jednej komorze tuszu stan jest coraz niższy i delikatnie pobiera z drugiego wysokiego stanu. I dlatego po odkorkowaniu zostaje napełniona druga komora tuszu i nagle spada 1-1,5 cm w dół. Po co ma drukarka ciągnąć tusz pod ciśnieniem? Lepiej żeby grawitacyjnie spokojnie zasysało. Powtarzam - ja nie mam żadnych problemów z zasychaniem i zapowietrzaniem. Doświadczenie to 11 drukarek z cissem.
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
Jarek Dabrowski napisał/a:
potok napisał/a:
korki siedziały wbite do oporu a nie jak na obrazkach wciskane częściowo przy użyciu tego środkowego dzyndzla
W jaki sposób można zatknąć tusze inaczej niż tak?

Obrazek


Dokładnie tak miałem zatkane od pierwszego napełnienia i doprowadziło to do efektu jw.
Teraz zatyczki dociskałem tylko poprzez ten środkowy pręcik zakończony kulką i korków nie da się wprowadzić do końca jak na Twoim zdjęciu, wchodzą na ok. 4/5 długości i pozostaje jakieś 3 mm luzu pomiędzy brzegiem zasobnika a dekielkiem korka. Myślę, że właśnie takie położenie korków jest pokazane na obrazku z tyłu pokrywy i tylko takie umożliwia właściwe odpowietrzenie.

@plwk - dziękuję za merytoryczną wypowiedź.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
potok napisał/a:
Dokładnie tak miałem zatkane od pierwszego napełnienia
Tak mi je zatkał serwis Epsona.
potok napisał/a:
Teraz zatyczki dociskałem tylko poprzez ten środkowy pręcik zakończony kulką i korków nie da się wprowadzić do końca jak na Twoim zdjęciu
Rzeczywiście tak jest, ale myślę, że ten pręcik to jest głównie do wyciągania zatyczek.

Ciekawe co na to inni. Aż chyba zamejluję do Epsona.

[ Dodano: 2013-10-23, 11:55 ]
A do czego służą zaznaczone poniżej otworki, które trzeba zatykać takimi śmiesznymi gumkami na czas transportu? Nie są one właśnie do regulowania ciśnienia?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Odświeżam wątek.

Szukam małej [!!!], niezawodnej, czarno-białej, taniej w zakupie oraz taniej w eksploatacji, laserowej drukarki do domu.
Cel - sporadyczne drukowanie pism.

Myślałam o używanej HP 1010, z którą miałam kiedyś styczność i ją polubiłam.
Ale może są lepsze opcje?

Aha - jedną z wad w/w jest brak WiFi. Fajnie, jakby miała, ale nie jest to konieczne.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ela od lat używa Samsunga ML-2165W.

Przeglądałaś drukarki aktualnie oferowane?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
plwk, niestety nie ma nic w moim budżecie - do 150pln.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W używanych to też cena "zaporowa".
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Noooo!
Lubię wyzwania :-D

Ta HP 1010 się łapie. Ale może inne też?

[ Dodano: 2020-05-05, 19:32 ]
A tak BTW - kto kupuje jeszcze igłówki?
Jakie są ich zalety?

[ Dodano: 2020-05-05, 19:32 ]
A tak BTW - kto kupuje jeszcze igłówki?
Jakie są ich zalety?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Tylko laser. HP jest dobrym kierunkiem. Sam używam p1102w (z wifi)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
O zobaczcie jakie maleństwo!
I ma Wifi.
Trochę drogie ;-P

https://allegro.pl/oferta/drukarka-laserowa-brother-hl-1210w-9228750136

[ Dodano: 2020-05-05, 20:36 ]
"Typ pamięci komputera DDR3 SDRAM"
w opisie aukcji- co to oznacza?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach